Arbejder ...

loading
image

Divisionsturnering 2015-16

Divisionsturnering 2015-16

Vis turnering
image

Pokalkvalifikation 9. HK

9. HK's kvalifikationsstævne til pokalturneringen 2016

Vis turnering
image

Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds

Kvalifikation til Pokalfinalen

Vis turnering
image

2.HK

Holdturnering for

2. HovedKreds sæsonen 2015 / 2016

Vis turnering
image

3. HK holdturnering 2015/16

Velkommen til den fynske holdturnering 2015/16.

Vis turnering
image

6.HK Holdturnering 2015/2016

Turneringen spilles i følgende uger: 44,47,50,2,5,8,10

Vis turnering
image

9. HK Holdturnering 2015/16

9. hk’s 27. hovedkredsholdturnering

Vis turnering
image

Sydjysk HK Hold-turnering 2015/16

Holdturneringen for den sammenlagte 4. og 5. hovedkreds.

Vis turnering
image

1. HK holdturnering 2015-16

Juniorrække Sjælland afvikles separat på KSU-siden.

Vis turnering
image

8. Hovedkreds

Holdturneringen i 8HK 2015-16.

Vis turnering

Seneste Resultater

Dato Række Hold Res
17-04-2016 Bredderække N.N. - Taastrup (0 - 3)
17-04-2016 Bredderække ØBRO 2 - Valby 2 8 - 0
17-04-2016 Bredderække ØBRO 1 - Valby 3 1½ - 2½
17-04-2016 Bredderække Valby 1 - Nørrebro 1½ - 2½
17-04-2016 Bredderække Brønshøj 3 - Fr.berg 3 - 1
17-04-2016 Basisrækken Herning 4 - Skive 3 3 - 1
17-04-2016 Basisrækken Skive 4 - Kjellerup 3½ - ½
17-04-2016 Bredderække N.N. - Brønshøj 3 (0 - 3)
17-04-2016 Bredderække Valby 3 - Nørrebro 2½ - 1½
17-04-2016 Bredderække Valby 2 - Valby 1 4 - 0
17-04-2016 Bredderække ØBRO 1 - Taastrup 3 - 1
17-04-2016 Bredderække Fr.berg - ØBRO 2 ½ - 3½
17-04-2016 Eliterække Nordkalotten - Brønshøj 2 3 - 1
17-04-2016 Eliterække Roskilde 1 - Furesø 1½ - 2½
17-04-2016 Eliterække Philidor - Brønshøj 1 2 - 2
17-04-2016 Bredderækken Herning 3 - Viborg 2 1 - 3
17-04-2016 Bredderækken Skive 2 - Herning 2 3 - 1
17-04-2016 Bredderækken Skive 1 - Viborg 3 3 - 1
17-04-2016 Basisrækken Kjellerup - Skive 3 2 - 2
17-04-2016 Basisrækken Skive 4 - Herning 4 3 - 1
17-04-2016 Bredderække Nørrebro - ØBRO 2 ½ - 3½
17-04-2016 Bredderække Fr.berg - Valby 3 2½ - 1½
17-04-2016 Bredderække Taastrup - Valby 2 3½ - ½
17-04-2016 Bredderække Brønshøj 3 - ØBRO 1 ½ - 3½
17-04-2016 Bredderække N.N. - Valby 1 (0 - 7)
17-04-2016 Eliterække Furesø - Nordkalotten 1 - 3
17-04-2016 Eliterække Brønshøj 1 - Roskilde 1 3½ - ½
17-04-2016 Eliterække Brønshøj 2 - Philidor 1½ - 2½
17-04-2016 Basisrækken Herning 4 - Kjellerup 1½ - 2½
17-04-2016 Basisrækken Skive 3 - Skive 4 ½ - 3½
17-04-2016 Bredderækken Herning 2 - Skive 1 3 - 1
17-04-2016 Bredderækken Viborg 2 - Skive 2 2½ - 1½
17-04-2016 Bredderækken Viborg 3 - Herning 3 1 - 3
17-04-2016 Bredderække Valby 3 - N.N. (3 - 0)
17-04-2016 Bredderække Valby 1 - Fr.berg 1 - 3
17-04-2016 Bredderække ØBRO 2 - Taastrup 3 - 1
17-04-2016 Bredderække Valby 2 - ØBRO 1 1 - 3
17-04-2016 Bredderække Brønshøj 3 - Nørrebro 1½ - 2½
17-04-2016 Eliterække Roskilde 1 - Philidor 1 - 3
17-04-2016 Eliterække Furesø - Brønshøj 2 3½ - ½
17-04-2016 Eliterække Nordkalotten - Brønshøj 1 2 - 2
17-04-2016 Basisrækken Skive 3 - Herning 4 1 - 3
17-04-2016 Basisrækken Kjellerup - Skive 4 1 - 3
17-04-2016 Bredderækken Skive 2 - Herning 3 3 - 1
17-04-2016 Bredderækken Skive 1 - Viborg 2 2½ - 1½
17-04-2016 Bredderækken Herning 2 - Viborg 3 2½ - 1½
17-04-2016 Bredderække Fr.berg - N.N. (3 - 0)
17-04-2016 Bredderække Valby 2 - Brønshøj 3 2 - 2
17-04-2016 Bredderække ØBRO 1 - Nørrebro 2 - 2
17-04-2016 Bredderække Valby 1 - ØBRO 2 1 - 3