Arbejder ...

loading
image

Divisionsturnering 2018/19

Divisionsturnering 2018/2019

Vis turnering
image

1. HK Holdturnering 2018-19

1. hovedkreds holdturnering 2018/19

Vis turnering
image

9. HK Holdturnering 2018/19

9. Hovedkreds' 30. hovedkredsholdturnering 2018/19

 

Vis turnering
image

Sydjysk HK Hold 2018-2019

8- mands hold: Der spilles i Mesterrække 1 (søndagskampe) om oprykning til 2. division og i Mesterrække 2 (hverdagskampe) om oprykning til Mesterrække 1.

4-mands hold: Der spilles indledende gruppespil før jul om placering i A- eller B-række; efter jul spilles i A- og B-grupper. I A rækkerne spilles om oprykning til Mesterrække 2. 

Vis turnering
image

6.HK Holdturnering 2018-2019

Turneringen spilles i ugerne 44,47,50,3,6,9 og 11.

Vis turnering
image

8. HK Holdturnering 2018-19

Holdturneringen 2018-19

28.10. Bornholm 2 har trukket sit hold fra A-rækken.                                             Pladsen overtages af Frederiksværk 1

Bemærk nyt reglement for holdturneringen, der bl. a. betyder, at spillere, der spiller divisionsskak i andre hovedkredse kan deltage i 8. HK's holdturnering

 

 

Vis turnering
image

2. HK. Holdturnering 2018-19

Bemærk: Nedenstående er hvordan sidste sæsons resultater placerer holdene. Jeg ved allerede nu, at der er klubber der ikke kan eller vil stille op i de rækker de er berettiget til.  
Vordingborg kan ikke stille hold om søndagen i mesterrækken og ønsker derfor at fortsætte i A-rækken.
Dragsholm har pt. ikke medlemmer nok til 8 mandshold i A-rækken.
 

Mesterrække 2  B-Rækker
Maribo 1   Nykøbing Fl. 1  
Faxe 1   Møn 1  
Slagelse 1   Faxe 3  
Dianalund 1   Maribo 2  
Holbæk 2   Maribo 3  
Holbæk 3   Præstø 2  
Vordingborg 1   Maribo 2  
Køge 3   Præstø 2  
    Slagelse 2  
A-Rækken Sorø 1  
Faxe 2   Holbæk 4  
Sydøstlolland 1   Dianalund 2  
Korsør 1   Greve 1  
Skovbo 1   Dianalund 3  
Haslev 1   Køge 4  
Nykøbing Sj. 1   Faxe 4  
Dragsholm 1      
Næstved 2      

Vis turnering
image

3. HK Holdturnering 2018/2019

Sæsonen 2018/2019 Holdskak for 3. HK

Denne sæson er turneringskomitéen bestående af:

Ken L. Rasmussen

Hans Milter Pedersen

Erik G. Andresen

Vis turnering
image

7 HK holdturnering 2018-2019

7. hovedkreds holdturnering

Vis turnering

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
13-12-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Nordre 3 3 - 5
13-12-2018 M-rækken Silkeborg 2 - SK 1968 4 6½ - 1½
13-12-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Ribe 5 - 3
13-12-2018 A-rækken Morsø - Holstebro 2 3 - 5
13-12-2018 B-rækken Frederikssund 2 - NSK 1 ½ - 7½
13-12-2018 A-rækken Nordkalotten 2 - Frederiksværk 1 4 - 4
13-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Nørrebro 4 - Damhus 3 3 - 1
13-12-2018 A-rækken Allerød 3 - Solrød 1 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 2½ - 5½
13-12-2018 4. række Valby 3 - ØBRO 6 4 - 4
13-12-2018 3. række Odysseus 3 - Tåstrup 2 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Brønshøj 3 - Herlev 1 4½ - 3½
13-12-2018 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 4 2 - 2
13-12-2018 C-rækken Kjellerup 4 - Vorgod 3 3 - 1
12-12-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 1½ - 2½
12-12-2018 B - række 1 Maribo 3 - Maribo 2 3 - 1
12-12-2018 B-rækken Frederiksværk 2 - Allerød 4 3½ - 4½
12-12-2018 3. række Frederiksberg 4 - K41 2 1½ - 6½
12-12-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Odysseus 2 2½ - 5½
12-12-2018 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Hvidovre 1 5½ - 2½
12-12-2018 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Ishøj 2 4 - 0
11-12-2018 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Viby 2 - Silkeborg 3 4 - 4
11-12-2018 M-rækken Randers 1 - VRS 1 4½ - 3½
11-12-2018 A-rækken Ringkøbing - THY 2 6½ - 1½
11-12-2018 4. række Hvidovre 3 - K41 3 1½ - 6½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
11-12-2018 4. række Amager 3 - Caïssa Gladsaxe 2 3½ - 4½
11-12-2018 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - BMS 4 3½ - ½
11-12-2018 1. række Damhus 2 - Frederiksberg 3 1 - 7
11-12-2018 1. række BMS 3 - Damhus 1 3 - 5
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
11-12-2018 B-rækken Holstebro 3 - Herning 4 (2½ - 1½)
11-12-2018 B-rækken Lemvig 2 - Ikast 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Vorgod 1 - Skive 4 5½ - 2½
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 D-række 2 Hørning 1 - Silkeborg 4 (2 - 2)
10-12-2018 D-række 1 Syddjurs 4 - Randers 4 2½ - 1½
10-12-2018 D-række 1 Hadsten 1 - Randers 3 1 - 3