Arbejder ...

loading
image

8. HK's Holdturnering 2019-20

8. HK's holdturnering spilles i mesterrækken på følgende datoer:

I 2019 den 27/10, 17/11 og 1/12 og i 2020: 12/1, 26/1, 23/2 og 8/3. I A- og  B-rækkerne spilles der i ugerne efter de nævnte datoer. I D- rækken spilles der i de samme uger som runderne 1, 2, 4, 5 og 6 i A- og B-rækkerne.

 

Vis turnering
image

Sydjysk Hold 2019-2020

Der spilles med ialt 16 8-mands hold i Mesterrækken, M1 (8 hold) spiller om oprykning til divisionen, M2 (8 hold) spiller om oprykning til M1. M1 spiller søndagskampe, M2 spiller hverdagsaftener.

De underliggende grupper er 4-mands hold, der spiller om oprykning til M2. Turneringssystem afhænger af antal tilmeldte hold, se turneringsreglementet. 4-mands turneringen spilles hverdagsaftener.

Vis turnering
image

9. HK Holdturnering 2019/20

9. hovedkreds' 31. hovedkredsholdturnering 2019/20

Vis turnering
image

1. HK Holdturnering 2019-20

1. hovedkreds holdturnering 2019/20

Vis turnering
image

6.HK Holdturnering 2019-2020

Spilleuger: 44,47,50,3,6,9,11. Tilmeldingsfrist: 1.Oktober.Styrkelister: 21.Oktober.

Vis turnering
image

3. HK holdturnering 2019-2020

Holdturnering for 3. hovedkreds 2019-2020
 
 
 
 

Vis turnering

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
20-11-2019 B-rækken Frederiksværk 2 - Helsingør 3 3½ - 4½
20-11-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Alssund 2 - Løgumkloster 2 - 2
20-11-2019 4. række Frederiksberg 4 - Herlev 2 3½ - 4½
20-11-2019 Mesterrækken Hvidovre 1 - Seksløberen 1 5 - 3
20-11-2019 1. række Frederiksberg 3 - Lyngby-Virum 1 2½ - 5½
20-11-2019 3. række Lyngby-Virum 2 - Hvidovre 2 5 - 3
20-11-2019 B-Række 1 Vordingborg 1 - Møn 1 2 - 2
20-11-2019 B-Række 2 Dianalund 3 - Sorø 1 2 - 2
20-11-2019 B-Række 2 Dragsholm 1 - Dianalund 2 3 - 1
19-11-2019 Mesterrække 2 Ribe - Springeren 3 5 - 3
19-11-2019 4-mandsrække 1 (Øst) Springeren 4 - Kolding 2 1½ - 2½
19-11-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Jerne 1 - Varde 2 2½ - 1½
19-11-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Esbjerg 3 - Varde 3 2 - 2
19-11-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Jerne 2 - Grindsted 3½ - ½
19-11-2019 Mesterrækken Skive 2 - Ringkøbing 7½ - ½
19-11-2019 Mesterrækken Damhus 1 - Valby 1 4½ - 3½
19-11-2019 3. række Amager 2 - Tårnby 1 3½ - 4½
19-11-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Amager 4 3 - 1
19-11-2019 A-rækken Aulum - Holstebro 2 3 - 5
19-11-2019 B-rækken Randers 3 - VRS 3 5½ - 2½
19-11-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Skak for sjov 2 - BMS 4 ½ - 3½
19-11-2019 Mesterrækken BMS 3 - ØBRO 3 3½ - 4½
19-11-2019 4. række Damhus 3 - Valby 3 6 - 2
19-11-2019 4. række Amager 3 - Brøndby 2 5½ - 2½
19-11-2019 B-rækken Ikast - Kjellerup 2 4 - 0
19-11-2019 B-rækken Skive 5 - Vorgod 2 2 - 2
19-11-2019 A-rækken Randers 2 - Silkeborg 3 4½ - 3½
19-11-2019 B-rækken Skanderborg 4 - Silkeborg 4 6 - 2
19-11-2019 A-Rækken Skovbo 1 - Slagelse 2 3½ - 4½
19-11-2019 A-Rækken Holbæk 3 - Køge 4 3½ - 4½
19-11-2019 D-rækken Hillerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1
19-11-2019 B-rækken Hillerød 5 - Roskilde 2 4 - 4
19-11-2019 A-rækken Skanderborg 3 - SK 1968 4 5 - 3
19-11-2019 D-rækken Viby 4 - Skanderborg 5 2½ - 1½
19-11-2019 D-rækken Viby 3 - Århus/Skolerne 3 0 - 4
19-11-2019 C-rækken Vorgod 3 - Lemvig 2 1½ - 2½
19-11-2019 C-rækken Holstebro 4 - Herning 5 ½ - 3½
18-11-2019 Mesterrække 2 Kolding - Nørre Snede 5½ - 2½
18-11-2019 Mesterrække 2 Stouby - Esbjerg 2 3 - 5
18-11-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 2½ - 5½
18-11-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Tønder 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
18-11-2019 4-mandsrække 1 (Øst) Fredericia 5 - Vamdrup 0 - 4
18-11-2019 1. række ØBRO 4 - Nørrebro 2 3 - 5
18-11-2019 A-rækken Sjælsø 2 - Solrød 1 3 - 5
18-11-2019 D-rækken Sjælsø 3 - Solrød 2 1½ - 2½
18-11-2019 A-rækken FHS 1 - NSK 1 0 - 8
18-11-2019 M-rækken VRS 1 - Syddjurs 1 4½ - 3½
18-11-2019 D-rækken Syddjurs 3 - Hørning 1 1½ - 2½
18-11-2019 4. række Ishøj 2 - ØBRO 6 2½ - 5½
18-11-2019 3. række Nørrebro 3 - Skak for sjov 1 4½ - 3½