Arbejder ...

loading
november 3 2022
Af: VagnLauritzen

Gråsten havde byttet rundt på bræt 6 og 7 i 1. rundes kamp mod Horsens, så holdet er jvf. §9 i reglementet blevet idømt et strafpoint.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-række nord Tabel
B-række midt Tabel
B-række syd Tabel
Oprykningskampe Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
20-02-2024 B-rækken Lemvig 1 - Holstebro 3 3 - 1
15-02-2024 C-rækken Viborg 4 - THY 2 2 - 2
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 8 - Odense 2 3 - 1
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 7 - Læseforeningen 6 2½ - 1½
08-02-2024 Fynsserie Læseforeningen 3 - Faaborg 1 4½ - 3½
08-02-2024 Gruppe 2 (8) Silkeborg 3 - Skanderborg 3 2½ - 5½
08-02-2024 Fynsserie Nørre Åby Juniorskakklub 1 - Sydøstfyn 2 5½ - 2½
08-02-2024 Gruppe 4 (8) Silkeborg 4 - SK1968 6 4½ - 3½
06-02-2024 Gruppe 3 (8) Randers 2 - SK1968 5 (5½ - 2½)
06-02-2024 Gruppe 5 (4) Randers 3 - Århus/Skolerne 4 1 - 3
06-02-2024 Gruppe 2 (8) Århus/Skolerne 3 - Syddjurs 2 5½ - 2½
06-02-2024 Serie 1 Ejby 1 - Læseforeningen 4 1 - 7
06-02-2024 Gruppe 4 (8) Viby 2 - VRS 2 4½ - 3½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Hadsten 2 - Hørning 2½ - 1½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Syddjurs 3 - Nordre 3 2 - 2
05-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 4 - Skanderborg 4 3½ - 4½
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Randers 1 2 - 6
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Syddjurs 1 - Silkeborg 2 4 - 4
05-02-2024 Gruppe 1 (8) VRS 1 - Nordre 2 2½ - 5½
05-02-2024 Serie 3 Tårnet 2 - Aarslev Skakklub 2 3 - 1
05-02-2024 Serie 3 Frem 5 - Faaborg 3 2½ - 1½
05-02-2024 Fynsserie Aarslev Skakklub 1 - Tårnet 1 3 - 5
05-02-2024 Serie 2 Faaborg 2 - Ullerslev 1 1½ - 4½
05-02-2024 Serie 2 Midtfyn 1 - Assens 2 3 - 3
05-02-2024 Fynsserie Odense 1 - Frem 3 1½ - 6½
05-02-2024 Serie 1 Frem 4 - Læseforeningen 5 4½ - 3½
05-02-2024 Serie 1 Nyborg 2 - Middelfart 1 ½ - 7½
05-02-2024 A-række 1 Maribo 2 - Faxe 3 4 - 2
01-02-2024 6. række, firemands hold Gentofte 3 - Caïssa Gladsaxe 3 ½ - 3½
01-02-2024 6. række, firemands hold Valby 5 - Skak for sjov 2 1 - 3
01-02-2024 5. Række Gentofte 2 - Amager 6 7 - 1
01-02-2024 4. Række Valby 3 - Ishøj 2 2½ - 5½
01-02-2024 2. Række Gentofte 1 - Amager 2 4½ - 3½
01-02-2024 1. Række Valby 2 - Seksløberen 1 2½ - 5½
01-02-2024 Mesterrækken Ishøj 1 - Valby 1 5 - 3
01-02-2024 Mesterrækken Brønshøj 3 - Lyngby-Virum 1 4½ - 3½
01-02-2024 Mesterrækken Odysseus 2 - BMS 3 3½ - 4½
01-02-2024 A-rækken Evans 3 - Kolding 2 3½ - 2½
01-02-2024 B-rækken Allerød 3 - Fredensborg 1 4½ - 1½
01-02-2024 B-rækken Frederikssund 2 - Frederiksværk 1 1 - 5
01-02-2024 C-rækken Kjellerup 3 - Viborg 4 2 - 2
01-02-2024 C-rækken THY 2 - Herning 3 2 - 2
01-02-2024 B-rækken Kjellerup 2 - Lemvig 2 2½ - 1½
01-02-2024 B-række SYD Gråsten 2 - Tønder 2 2 - 2
01-02-2024 B-række NORD Evans 4 - Horsens 2 0 - 4
01-02-2024 B-række NORD Evans 5 - Nr. Snede 3 1½ - 2½
31-01-2024 3. Række Lyngby-Virum 2 - ØBRO 7 7½ - ½
31-01-2024 2. Række Frederiksberg 2 - K41 1 5 - 3
31-01-2024 A-række 2 Dianalund 1 - Kalundborg 2 5 - 1
31-01-2024 B-række SYD Alssund 3 - Alssund 1 0 - 4