Arbejder ...

loading
august 10 2023
Af: Lars Wisler

Indbydelsen til Sydjysk Holdturnering 2023-2024 er nu udsendt til alle hovedkredsens medlemsklubber. Den kan også ses lige her.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-række NORD Tabel
B-række MIDT Tabel
B-række SYD Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
28-02-2024 Mesterrækken Sæby 1 - Aalborg 3 3 - 3
28-02-2024 B- række 1 Dianalund 3 - Præstø 3 2½ - 1½
27-02-2024 Gruppe 5 (4) Århus/Skolerne 4 - Syddjurs 3 2 - 2
27-02-2024 A-klassen Aalborg 6 - Frederikshavn 1 3 - 1
27-02-2024 A-klassen Aalborg 7 - Brønderslev 1 2½ - 1½
27-02-2024 A-klassen Aalborg 8 - Skørping 2 ½ - 3½
27-02-2024 Serie 1 Ejby 1 - Assens 1 3 - 5
27-02-2024 Fynsserie Sydøstfyn 2 - Læseforeningen 3 3 - 5
27-02-2024 Gruppe 2 (8) Skanderborg 3 - Syddjurs 2 5 - 3
27-02-2024 Gruppe 2 (8) Silkeborg 3 - Århus/Skolerne 3 5½ - 2½
27-02-2024 Mesterrækken THY 1 - Ringkøbing 6 - 2
26-02-2024 Serie 3 Odense 2 - Tårnet 2 1½ - 2½
26-02-2024 Serie 3 Frem 5 - Læseforeningen 6 ½ - 3½
26-02-2024 Serie 3 Aarslev Skakklub 2 - Læseforeningen 7 1½ - 2½
26-02-2024 Fynsserie Tårnet 1 - Odense 1 4½ - 3½
26-02-2024 Fynsserie Frem 3 - Faaborg 1 3½ - 4½
26-02-2024 Fynsserie Aarslev Skakklub 1 - Nørre Åby Juniorskakklub 1 2½ - 5½
26-02-2024 Serie 2 Assens 2 - Faaborg 2 4 - 2
26-02-2024 Serie 2 Ullerslev 1 - Midtfyn 1 2½ - 3½
26-02-2024 Gruppe 5 (4) Hørning - Hadsten 1 3½ - ½
26-02-2024 A-klassen Skørping 3 - Brønderslev 2 2½ - 1½
26-02-2024 Mesterrækken Jetsmark 2 - Aalborg 4 3 - 3
26-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 4 - Randers 2 4½ - 3½
26-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 5 - Skanderborg 4 6 - 2
26-02-2024 Gruppe 4 (8) SK1968 6 - Viby 2 4 - 4
20-02-2024 B-rækken Lemvig 1 - Holstebro 3 3 - 1
15-02-2024 C-rækken Viborg 4 - THY 2 2 - 2
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 8 - Odense 2 3 - 1
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 7 - Læseforeningen 6 2½ - 1½
08-02-2024 Fynsserie Læseforeningen 3 - Faaborg 1 4½ - 3½
08-02-2024 Gruppe 2 (8) Silkeborg 3 - Skanderborg 3 2½ - 5½
08-02-2024 Fynsserie Nørre Åby Juniorskakklub 1 - Sydøstfyn 2 5½ - 2½
08-02-2024 Gruppe 4 (8) Silkeborg 4 - SK1968 6 4½ - 3½
06-02-2024 Gruppe 3 (8) Randers 2 - SK1968 5 (5½ - 2½)
06-02-2024 Gruppe 5 (4) Randers 3 - Århus/Skolerne 4 1 - 3
06-02-2024 Gruppe 2 (8) Århus/Skolerne 3 - Syddjurs 2 5½ - 2½
06-02-2024 Serie 1 Ejby 1 - Læseforeningen 4 1 - 7
06-02-2024 Gruppe 4 (8) Viby 2 - VRS 2 4½ - 3½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Hadsten 2 - Hørning 2½ - 1½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Syddjurs 3 - Nordre 3 2 - 2
05-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 4 - Skanderborg 4 3½ - 4½
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Randers 1 2 - 6
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Syddjurs 1 - Silkeborg 2 4 - 4
05-02-2024 Gruppe 1 (8) VRS 1 - Nordre 2 2½ - 5½
05-02-2024 Serie 3 Tårnet 2 - Aarslev Skakklub 2 3 - 1
05-02-2024 Serie 3 Frem 5 - Faaborg 3 2½ - 1½
05-02-2024 Fynsserie Aarslev Skakklub 1 - Tårnet 1 3 - 5
05-02-2024 Serie 2 Faaborg 2 - Ullerslev 1 1½ - 4½
05-02-2024 Serie 2 Midtfyn 1 - Assens 2 3 - 3
05-02-2024 Fynsserie Odense 1 - Frem 3 1½ - 6½