Arbejder ...

loading
november 29 2023
Af: Lars Wisler

Der er desværre opstået problemer med at indtaste resultater af spillede holdkampe. Det ligner at alle rækker er ramt og der er også tilsvarende meldinger fra 2. hovedkreds.

Gem derfor jeres formularer med resultaterne så de kan indtastes så snart det igen er muligt.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-række NORD Tabel
B-række MIDT Tabel
B-række SYD Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
28-02-2024 Mesterrækken Sæby 1 - Aalborg 3 3 - 3
28-02-2024 B- række 1 Dianalund 3 - Præstø 3 2½ - 1½
27-02-2024 Gruppe 5 (4) Århus/Skolerne 4 - Syddjurs 3 2 - 2
27-02-2024 A-klassen Aalborg 6 - Frederikshavn 1 3 - 1
27-02-2024 A-klassen Aalborg 7 - Brønderslev 1 2½ - 1½
27-02-2024 A-klassen Aalborg 8 - Skørping 2 ½ - 3½
27-02-2024 Serie 1 Ejby 1 - Assens 1 3 - 5
27-02-2024 Fynsserie Sydøstfyn 2 - Læseforeningen 3 3 - 5
27-02-2024 Gruppe 2 (8) Skanderborg 3 - Syddjurs 2 5 - 3
27-02-2024 Gruppe 2 (8) Silkeborg 3 - Århus/Skolerne 3 5½ - 2½
27-02-2024 Mesterrækken THY 1 - Ringkøbing 6 - 2
26-02-2024 Serie 3 Odense 2 - Tårnet 2 1½ - 2½
26-02-2024 Serie 3 Frem 5 - Læseforeningen 6 ½ - 3½
26-02-2024 Serie 3 Aarslev Skakklub 2 - Læseforeningen 7 1½ - 2½
26-02-2024 Fynsserie Tårnet 1 - Odense 1 4½ - 3½
26-02-2024 Fynsserie Frem 3 - Faaborg 1 3½ - 4½
26-02-2024 Fynsserie Aarslev Skakklub 1 - Nørre Åby Juniorskakklub 1 2½ - 5½
26-02-2024 Serie 2 Assens 2 - Faaborg 2 4 - 2
26-02-2024 Serie 2 Ullerslev 1 - Midtfyn 1 2½ - 3½
26-02-2024 Gruppe 5 (4) Hørning - Hadsten 1 3½ - ½
26-02-2024 A-klassen Skørping 3 - Brønderslev 2 2½ - 1½
26-02-2024 Mesterrækken Jetsmark 2 - Aalborg 4 3 - 3
26-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 4 - Randers 2 4½ - 3½
26-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 5 - Skanderborg 4 6 - 2
26-02-2024 Gruppe 4 (8) SK1968 6 - Viby 2 4 - 4
20-02-2024 B-rækken Lemvig 1 - Holstebro 3 3 - 1
15-02-2024 C-rækken Viborg 4 - THY 2 2 - 2
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 8 - Odense 2 3 - 1
09-02-2024 Serie 3 Læseforeningen 7 - Læseforeningen 6 2½ - 1½
08-02-2024 Fynsserie Læseforeningen 3 - Faaborg 1 4½ - 3½
08-02-2024 Gruppe 2 (8) Silkeborg 3 - Skanderborg 3 2½ - 5½
08-02-2024 Fynsserie Nørre Åby Juniorskakklub 1 - Sydøstfyn 2 5½ - 2½
08-02-2024 Gruppe 4 (8) Silkeborg 4 - SK1968 6 4½ - 3½
06-02-2024 Gruppe 3 (8) Randers 2 - SK1968 5 (5½ - 2½)
06-02-2024 Gruppe 5 (4) Randers 3 - Århus/Skolerne 4 1 - 3
06-02-2024 Gruppe 2 (8) Århus/Skolerne 3 - Syddjurs 2 5½ - 2½
06-02-2024 Serie 1 Ejby 1 - Læseforeningen 4 1 - 7
06-02-2024 Gruppe 4 (8) Viby 2 - VRS 2 4½ - 3½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Hadsten 2 - Hørning 2½ - 1½
05-02-2024 Gruppe 5 (4) Syddjurs 3 - Nordre 3 2 - 2
05-02-2024 Gruppe 3 (8) SK1968 4 - Skanderborg 4 3½ - 4½
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Randers 1 2 - 6
05-02-2024 Gruppe 1 (8) Syddjurs 1 - Silkeborg 2 4 - 4
05-02-2024 Gruppe 1 (8) VRS 1 - Nordre 2 2½ - 5½
05-02-2024 Serie 3 Tårnet 2 - Aarslev Skakklub 2 3 - 1
05-02-2024 Serie 3 Frem 5 - Faaborg 3 2½ - 1½
05-02-2024 Fynsserie Aarslev Skakklub 1 - Tårnet 1 3 - 5
05-02-2024 Serie 2 Faaborg 2 - Ullerslev 1 1½ - 4½
05-02-2024 Serie 2 Midtfyn 1 - Assens 2 3 - 3
05-02-2024 Fynsserie Odense 1 - Frem 3 1½ - 6½