Arbejder ...

loading
marts 5 2016
Af: Ivan Madsen

Spillestedet for den afsluttende dobbeltrunde i skakligaen er Morten Børup Skolen, Møllegade 45, 8660 Skanderborg.

Der vil sidde 80 af landets bedste skakspillere og kæmpe om DM, podiepladser og en indædt kamp for at undgå nedrykning.

Der vil blive sendt live fra alle partier, men tilskuere er velkomne, bare de ikke larmer ;-)

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-12-2018 A-rækken Ringkøbing - THY 2 6½ - 1½
11-12-2018 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 1 - 3
11-12-2018 4. række Hvidovre 3 - K41 3 1½ - 6½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
11-12-2018 4. række Amager 3 - Caïssa Gladsaxe 2 3½ - 4½
11-12-2018 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - BMS 4 3½ - ½
11-12-2018 1. række Damhus 2 - Frederiksberg 3 1 - 7
11-12-2018 1. række BMS 3 - Damhus 1 3 - 5
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
11-12-2018 M-rækken Randers 1 - VRS 1 4½ - 3½
11-12-2018 B-rækken Holstebro 3 - Herning 4 (2½ - 1½)
11-12-2018 B-rækken Lemvig 2 - Ikast 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Vorgod 1 - Skive 4 5½ - 2½
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Viby 2 - Silkeborg 3 4 - 4
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 D-række 2 VRS 4 - Syddjurs 3 2½ - 1½
10-12-2018 2. række Tårnby 1 - Musik 1 - 7
10-12-2018 Mesterrække 2 Stouby - Kolding 1 7½ - ½
10-12-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 3 - 5
10-12-2018 Mesterrække 2 Vojens - Esbjerg 2 3½ - 4½
10-12-2018 3. række Herlev 2 - Lyngby-Virum 2 5½ - 2½
10-12-2018 B - række 1 Næstved 2 - Møn 1 2 - 2
10-12-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Sorø 1 1 - 3
10-12-2018 B - række 1 Nykøbing F 1 - Faxe 3 4 - 0
10-12-2018 D-række 2 Hørning 1 - Silkeborg 4 1 - 3
10-12-2018 A-rækken Sjælsø 2 - Espergærde 1 5 - 3
10-12-2018 A-rækken Herning 3 - Viborg 3 7 - 1
10-12-2018 4. række Brøndby 2 - Hvidovre 2 2 - 6
10-12-2018 1. række Nørrebro 2 - Jernbanen 6 - 2
10-12-2018 2. række ØBRO 4 - Valby 2 5½ - 2½
10-12-2018 2. række Ishøj 1 - Amager 1 1½ - 6½
10-12-2018 2. række ØBRO 5 - Brønshøj 4 4 - 4
10-12-2018 A-rækken VRS 2 - Syddjurs 2 3 - 5
10-12-2018 A - Rækken Præstø 2 - Faxe 2 4½ - 3½
10-12-2018 A - Rækken Nykøbing Sj. 1 - Slagelse 2 5 - 3
10-12-2018 A - Rækken Korsør 1 - Vordingborg 1 1 - 7
10-12-2018 A - Rækken Haslev 1 - Skovbo 1 6 - 2
10-12-2018 A-rækken SK 1968 5 - Skanderborg 3 3½ - 4½
10-12-2018 M-rækken Syddjurs 1 - Randers 2 3½ - 4½
10-12-2018 D-række 1 Syddjurs 4 - Randers 4 2½ - 1½