Arbejder ...

loading
marts 5 2016
Af: Ivan Madsen

Spillestedet for den afsluttende dobbeltrunde i skakligaen er Morten Børup Skolen, Møllegade 45, 8660 Skanderborg.

Der vil sidde 80 af landets bedste skakspillere og kæmpe om DM, podiepladser og en indædt kamp for at undgå nedrykning.

Der vil blive sendt live fra alle partier, men tilskuere er velkomne, bare de ikke larmer ;-)

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Jetsmark 1 4 - 4
17-12-2017 Xtracon Skakligaen SK 1968 1 - Nordre 1 2 - 6
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Team Nordea Skanderborg 1 1 - 7
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Nordkalotten 1 5 - 3
17-12-2017 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Brønshøj 1 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrækken Faxe 1 - Slagelse 1 4 - 4
17-12-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 5 - 3
17-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 2 - 6
17-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Haderslev 2 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 3 (3½ - 4)
17-12-2017 M-Rækken Allerød 2 - Helsingør 2 3½ - 4½
17-12-2017 Mesterrække 1 Tønder 1 - Varde 1 3½ - 4½
17-12-2017 Mesterrækken Nykøbing Sj. 1 - Holbæk 2 5 - 3
17-12-2017 M-Rækken Allerød 1 - Sjælsø 1 6 - 2
17-12-2017 M-Rækken Gribskov 1 - Roskilde 1 1 - 7
17-12-2017 M-Rækken Fredensborg 1 - Frederikssund 1 4 - 4
17-12-2017 Mesterrækken Køge 2 - Dianalund 1 5½ - 2½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Nørrebro 1 - ØBRO 2 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Holstebro 1 - Skørping 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Jetsmark 2 - Aalborg 2 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Silkeborg 1 - Randers 1 7 - 1
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Kjellerup 1 - Viborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Esbjerg 1 - SK 1968 3 5½ - 2½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - BMS 2 4½ - 3½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Holbæk 1 - Nørre Åby 1 4 - 4
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Præstø 1 - Kalundborg 1 3½ - 4½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Helsingør 1 - Furesø 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Springeren 1 - Aalborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Frem 1 - Fredericia 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - Team XtraCon Køge 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Tåstrup 1 - K41 1 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 1 ØBRO 3 - Odysseus 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 ØBRO 1 - Brønshøj 2 4 - 4
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Evans 1 - Haderslev 1 7½ - ½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Evans 2 - Viby 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 2 - Frem 2 4½ - 3½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Herning 1 - Nørresundby 1 6½ - 1½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Alssund 1 - Århus/Skolerne 2 2½ - 5½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Læseforeningen 1 6 - 2
16-12-2017 2. Division gruppe 3 Nordre 2 - SK 1968 2 2 - 6
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 2 Odysseus 3 - ØBRO 5 5 - 3
14-12-2017 1. række gruppe 1 Brønshøj 3 - Brøndby 1 6 - 2
14-12-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Tårnby 2½ - 5½
14-12-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Hvidovre 2 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 5 - Frederikssund 2 4 - 4
14-12-2017 C-Rækken Allerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 4 - Gribskov 2 6 - 2