Arbejder ...

loading
november 1 2016
Af: Ivan Madsen

Kampen mellem Nordkalotten og K41 er flyttet til den 22/1 2017 af hensyn til Peter Larsens deltagelse i senior-VM. Det har været vanskeligt at finde et alternativt spilletidspunkt, men da HB i februar udtalte at der skulle vises stor velvilje overfor kampflytninger i anledning af deltagelse i senior VM har  divisionsturneringsudvalget undtagelsesvist valgt at acceptere, at kampen ikke spilles inden næste runde.

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
19-03-2019 Serie 2 Læseforeningen 4 - Ejby 2 1½ - 2½
19-03-2019 Serie 2 Faaborg 3 - Faaborg 2 0 - 4
18-03-2019 Fynsserien Odense 1 - Frem 2 1½ - 6½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Læseforeningen 3 6½ - 1½
18-03-2019 Fynsserien Ejby 1 - Læseforeningen 2 ½ - 7½
18-03-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Nyborg 1 3 - 5
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Årslev 1 2½ - 5½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Tårnet 2 4 - 4
18-03-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Middelfart 1 4½ - 3½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Midtfyns 1 7 - 1
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - SK1968 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - Hillerød 5 - 3
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Evans 1 6 - 2
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Nordkalotten 1 - 7
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Hillerød - Jetsmark 1 5½ - 2½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Team Nordea Skanderborg 5 - 3
16-03-2019 Xtracon Skakligaen SK1968 1 - BMS 1 2 - 6
14-03-2019 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Skive 4 - Morsø 3½ - 4½
11-03-2019 B-rækken Ikast - Vestsalling 4 - 0
11-03-2019 B-rækken Vorgod 2 - Holstebro 3 3 - 1
11-03-2019 B-rækken Herning 4 - Lemvig 2 ½ - 3½
11-03-2019 A-rækken Herning 3 - Aulum 4½ - 3½
11-03-2019 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 4 2 - 2
11-03-2019 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 3 1½ - 2½
11-03-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Esbjerg 3 ½ - 3½
11-03-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Jerne 2 0 - 4
11-03-2019 B-række 2 Tønder 2 - Gråsten 3 4 - 0
11-03-2019 B-række 2 Vamdrup - Alssund 2 2½ - 1½
10-03-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Stouby 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 1 (1½ - 5½)
10-03-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Fredericia 2 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Jerne 1 4½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Alssund 1 7½ - ½
10-03-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4 - 4
10-03-2019 Mesterrækken Viborg 2 - Holstebro 1 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 2 - Herning 2 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 2½ - 5½
10-03-2019 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - SK1968 3 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 2 4 - 4
10-03-2019 2. division gruppe 4 Skørping - Skive 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Nordre 2 1½ - 6½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Præstø - Sydøstfyn 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 2 Champ Team Køge - Nørre Aaby 7½ - ½