Arbejder ...

loading
november 1 2016
Af: Ivan Madsen

Som bekendt skal hjemmeholdet - arrangøren af dobbeltrunder sørger for at hjemmehold får partilister - indsende en pgn-fil til mig med alle holdets partier på divisionsturnering@skak.dk senest onsdag efter kampen(e).

I kan finde en skabelon til pgn-filen,  hvor der indtastes af den enkelte klub under fanen "partier". Ud for hver kamp er der en knap "skabelon".  Brug denne skabelon da der så er korrekt spilledato mv. i pgn-filen.

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
12-12-2019 B-rækken Silkeborg 4 - Randers 3 1½ - 6½
12-12-2019 M-rækken Silkeborg 2 - VRS 2 6 - 2
12-12-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Seksløberen 1 3 - 5
12-12-2019 Mesterrækken Valby 1 - Hvidovre 1 4½ - 3½
12-12-2019 4. række Valby 3 - Amager 3 5½ - 2½
12-12-2019 2. række Brønshøj 4 - Odysseus 3 4 - 4
12-12-2019 Mesterrækken Brønshøj 3 - BMS 3 6 - 2
11-12-2019 4. række Frederiksberg 4 - Ishøj 2 4 - 4
11-12-2019 3. række Lyngby-Virum 2 - Nørrebro 3 2 - 6
11-12-2019 1. række Frederiksberg 2 - Nørrebro 2 1 - 7
10-12-2019 D-rækken Randers 4 - Viby 4 2 - 2
10-12-2019 D-rækken Skanderborg 5 - Viby 3 2½ - 1½
10-12-2019 B-rækken Skanderborg 4 - VRS 3 5 - 3
10-12-2019 A-rækken Viby 2 - SK 1968 5 3½ - 4½
10-12-2019 A-rækken Skanderborg 3 - Silkeborg 3 5½ - 2½
10-12-2019 M-rækken Aros 1 - Åbyhøj 1 3½ - 4½
10-12-2019 3. række Caïssa Gladsaxe 2 - Amager 2 6 - 2
10-12-2019 3. række Hvidovre 2 - Tårnby 1 4 - 4
10-12-2019 2. række Damhus 2 - ØBRO 5 6 - 2
10-12-2019 2. række K41 2 - Musik 5½ - 2½
10-12-2019 1. række Amager 1 - Lyngby-Virum 1 3 - 5
09-12-2019 D-rækken Syddjurs 3 - Århus/Skolerne 3 1½ - 2½
09-12-2019 D-rækken Hadsten 1 - Hørning 1 1 - 3
09-12-2019 A-rækken Syddjurs 2 - SK 1968 4 0 - 8
09-12-2019 M-rækken Syddjurs 1 - Nordre 3 6½ - 1½
09-12-2019 M-rækken VRS 1 - Skanderborg 2 1 - 7
09-12-2019 3. række Skak for sjov 1 - Tåstrup 2 2 - 6
09-12-2019 4. række Herlev 2 - Brøndby 2 6½ - 1½
09-12-2019 4. række ØBRO 6 - Damhus 3 4 - 4
09-12-2019 2. række Ishøj 1 - Valby 2 3 - 5
09-12-2019 1. række Herlev 1 - ØBRO 4 4 - 4
09-12-2019 1. række Brøndby 1 - Frederiksberg 3 5 - 3
09-12-2019 Mesterrækken ØBRO 3 - Damhus 1 6½ - 1½
08-12-2019 Mesterrække 2 Stouby - Ribe 3½ - 4½
08-12-2019 2. division gruppe 1 Hillerød 2 - Bornholm 2 - 6
06-12-2019 A-rækken NSK 1 - Allerød 3 6 - 2
05-12-2019 A-rækken THY 2 - Herning 3 5 - 3
05-12-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Gråsten 2 - Løgumkloster 2½ - 1½
05-12-2019 A-rækken Viborg 3 - Skive 4 3 - 5
05-12-2019 B-rækken Kjellerup 2 - Skive 5 ½ - 3½
05-12-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Sjælsø 2 7 - 1
05-12-2019 Fynsserien Læseforeningen 2 - Sydøstfyn 2 5½ - 2½
05-12-2019 Serie 2 - 4 spillere Læseforeningen 5 - Ejby 2 2 - 2
05-12-2019 C-rækken Kjellerup 3 - Holstebro 4 1½ - 2½
04-12-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Grindsted - Varde 3 3 - 1
04-12-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Alssund 2 - Gråsten 3 2½ - 1½
04-12-2019 A-rækken Solrød 1 - FHS 1 5 - 3
04-12-2019 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 5 4 - 4
04-12-2019 B-Række 1 Maribo 3 - Præstø 3 3½ - ½
04-12-2019 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 4 4 - 0