Arbejder ...

loading
november 3 2016
Af: Ivan Madsen

Præstø har dispensation til at benytte Morten Frank Jensen som spillende kampleder i 1. runde.

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
28-03-2017 B - rækken 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 2 ½ - 3½
27-03-2017 B - rækken 1 Faxe 3 - Nykøbing Fl. 1 2 - 2
27-03-2017 B - rækken 2 Haslev 2 - Dragsholm 1 2 - 2
27-03-2017 B - rækken 2 Korsør 1 - Haslev 1 3 - 1
27-03-2017 B - rækken 1 Præstø 3 - Maribo 3 1 - 3
27-03-2017 B - rækken 2 Sorø 1 - Slagelse 2 ½ - 3½
27-03-2017 C - rækken 2 Præstø 4 - Køge 4 2½ - 1½
27-03-2017 Finale A-rækken Nr. Snede 1 - Frederica 3 ½ - 7½
26-03-2017 Mesterrækken Faxe 1 - Køge 2 1½ - 6½
26-03-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 2 3½ - 4½
26-03-2017 Mesterrækken Kalundborg 1 - Dianalund 1 6½ - 1½
26-03-2017 Mesterrækken Slagelse 1 - Sydøstlolland 1 6 - 2
15-03-2017 B - rækken 2 Dragsholm 1 - Korsør 1 2½ - 1½
15-03-2017 B - rækken 1 Maribo 3 - Sydøstlolland 2 1½ - 2½
15-03-2017 B - rækken 1 Maribo 2 - Møn 1 3½ - ½
15-03-2017 A - rækken Vordingborg 1 - Præstø 2 5½ - 2½
15-03-2017 A - rækken Dianalund 2 - Næstved 2 3 - 5
15-03-2017 C - rækken 2 Maribo 4 - Præstø 4 2 - 2
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Springeren 3 - Vojens 1 2 - 2
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Haderslev 3 1 - 3
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Alssund 2 - Fredericia 3 0 - 4
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Vamdrup 1 - Grindsted 1 2½ - 1½
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Springeren 4 - Fredericia 4 1½ - 2½
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Esbjerg 3 - Nr. Snede 1 1 - 3
14-03-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Stouby 1 3 - 5
14-03-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Kolding 1 5 - 3
14-03-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Jerne 1 2 - 6
14-03-2017 Mesterrække 2 Bov 2 - Varde 2 7½ - ½
14-03-2017 B - rækken 1 Sydøstlolland 3 - Faxe 3 1½ - 2½
14-03-2017 A - rækken Holbæk 3 - Faxe 2 5½ - 2½
14-03-2017 C - rækken 2 Køge 4 - Faxe 4 3 - 1
13-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Fredericia 4 - Korning 1 2½ - 1½
13-03-2017 B - rækken 2 Haslev 1 - Køge 3 1½ - 2½
13-03-2017 B - rækken 2 Slagelse 2 - Haslev 2 2½ - 1½
13-03-2017 B - rækken 2 Korsør 2 - Sorø 1 1½ - 2½
13-03-2017 B - rækken 1 Nykøbing Fl. 1 - Præstø 3 2½ - 1½
13-03-2017 A - rækken Nykøbing Sj. 1 - Skovbo 1 5½ - 2½
13-03-2017 C - rækken 1 Korsør 3 - Holbæk 4 2 - 2
13-03-2017 C - rækken 1 Nykøbing Sj. 2 - Skovbo 2 2½ - 1½
12-03-2017 Mesterrække 1 Alssund 1 - Esbjerg 2 7½ - ½
12-03-2017 Mesterrække 1 Horsens 1 - Tønder 1 7½ - ½
12-03-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Varde 1 2½ - 5½
12-03-2017 Mesterrække 1 Evans 2 - Ribe 1 6½ - 1½
12-03-2017 Mesterrækken Sydøstlolland 1 - Dianalund 1 4½ - 3½
12-03-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Faxe 1 3½ - 4½
12-03-2017 Mesterrækken Kalundborg 1 - Køge 2 6½ - 1½
12-03-2017 Mesterrækken Slagelse 1 - Holbæk 2 5 - 3
05-03-2017 Mesterrække 2 Jerne 1 - Bov 2 3½ - 4½
02-03-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Varde 2 5½ - 2½
02-03-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Kolding 1 3½ - 4½