Arbejder ...

loading
december 31 2016
Af: Ivan Madsen

Skaknævnets afgørelse i kort form:

Næstved er stillet op i rækkefølgen 1-2-3-4-5-6-12-9. Bræt 1-7 er lovlige, bræt 8 er ulovligt og partiet tabes derfor.

Sanktion mod Næstved ændres til en advarsel.

Turneringstabel berigtiget i henhold til ovenstående.

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 B-rækken Holstebro 3 - Herning 4 1½ - 2½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 A-rækken Ringkøbing - THY 2 6½ - 1½
11-12-2018 A-rækken Vorgod 1 - Skive 4 5½ - 2½
11-12-2018 B-rækken Lemvig 2 - Ikast 1 - 3
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 3. række Herlev 2 - Lyngby-Virum 2 5½ - 2½
10-12-2018 B - række 1 Næstved 2 - Møn 1 2 - 2
10-12-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Sorø 1 1 - 3
10-12-2018 B - række 1 Nykøbing F 1 - Faxe 3 4 - 0
10-12-2018 D-række 2 Hørning 1 - Silkeborg 4 1 - 3
10-12-2018 A-rækken Sjælsø 2 - Espergærde 1 5 - 3
10-12-2018 A-rækken Herning 3 - Viborg 3 7 - 1
10-12-2018 4. række Brøndby 2 - Hvidovre 2 2 - 6
10-12-2018 1. række Nørrebro 2 - Jernbanen 6 - 2
10-12-2018 2. række ØBRO 4 - Valby 2 5½ - 2½
10-12-2018 2. række Ishøj 1 - Amager 1 1½ - 6½
10-12-2018 2. række ØBRO 5 - Brønshøj 4 4 - 4
10-12-2018 D-række 2 VRS 4 - Syddjurs 3 2½ - 1½
10-12-2018 A-rækken VRS 2 - Syddjurs 2 3 - 5
10-12-2018 A - Rækken Præstø 2 - Faxe 2 4½ - 3½
10-12-2018 A - Rækken Nykøbing Sj. 1 - Slagelse 2 5 - 3
10-12-2018 A - Rækken Korsør 1 - Vordingborg 1 1 - 7
10-12-2018 A - Rækken Haslev 1 - Skovbo 1 6 - 2
10-12-2018 Mesterrække 2 Vojens - Esbjerg 2 3½ - 4½
10-12-2018 A-rækken SK 1968 5 - Skanderborg 3 3½ - 4½
10-12-2018 M-rækken Syddjurs 1 - Randers 2 3½ - 4½
10-12-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 3 - 5
10-12-2018 Mesterrække 2 Stouby - Kolding 1 7½ - ½
10-12-2018 D-række 1 Syddjurs 4 - Randers 4 2½ - 1½
10-12-2018 D-række 1 Hadsten 1 - Randers 3 1 - 3
10-12-2018 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 3 1 - 3
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Hillerød - BMS 1 5½ - 2½
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Brønshøj 1 4 - 4
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Nordkalotten 6 - 2
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Team Nordea Skanderborg 2½ - 5½
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - SK1968 1 6½ - 1½
09-12-2018 Mesterrækken Viborg 2 - Herning 2 2½ - 5½
09-12-2018 Mesterrækken THY 1 - Skive 2 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrækken FHS 1 - Hillerød 2 0 - 8
09-12-2018 Mesterrækken Helsingør 2 - Roskilde 1 1½ - 6½