Arbejder ...

loading
januar 19 2017
Af: Christian Dahl

Kampen Bov 2 - Stouby 1 er udsat.

Klubberne er blevet enige om at spille den udsatte kamp søndag den 26. februar 2017.

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
A-rækken Gruppe 1 Tabel
A-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 1 Tabel
B-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 3 Tabel
Finale A-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Jetsmark 1 4 - 4
17-12-2017 Xtracon Skakligaen SK 1968 1 - Nordre 1 2 - 6
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Team Nordea Skanderborg 1 1 - 7
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Nordkalotten 1 5 - 3
17-12-2017 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Brønshøj 1 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Haderslev 2 4½ - 3½
17-12-2017 M-Rækken Fredensborg 1 - Frederikssund 1 4 - 4
17-12-2017 M-Rækken Gribskov 1 - Roskilde 1 1 - 7
17-12-2017 M-Rækken Allerød 2 - Helsingør 2 3½ - 4½
17-12-2017 M-Rækken Allerød 1 - Sjælsø 1 6 - 2
17-12-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Køge 2 - Dianalund 1 5½ - 2½
17-12-2017 Mesterrækken Nykøbing Sj. 1 - Holbæk 2 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Faxe 1 - Slagelse 1 4 - 4
17-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 2 - 6
17-12-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 3 (3½ - 4)
17-12-2017 Mesterrække 1 Tønder 1 - Varde 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Næstved 1 - Frederiksberg 1 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Nørrebro 1 - ØBRO 2 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Holstebro 1 - Skørping 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Jetsmark 2 - Aalborg 2 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Silkeborg 1 - Randers 1 7 - 1
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Kjellerup 1 - Viborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Esbjerg 1 - SK 1968 3 5½ - 2½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - BMS 2 4½ - 3½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Holbæk 1 - Nørre Åby 1 4 - 4
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Præstø 1 - Kalundborg 1 3½ - 4½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Helsingør 1 - Furesø 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Springeren 1 - Aalborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Frem 1 - Fredericia 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - Team XtraCon Køge 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Tåstrup 1 - K41 1 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 1 ØBRO 3 - Odysseus 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 ØBRO 1 - Brønshøj 2 4 - 4
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Evans 1 - Haderslev 1 7½ - ½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Evans 2 - Viby 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 2 - Frem 2 4½ - 3½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Herning 1 - Nørresundby 1 6½ - 1½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Alssund 1 - Århus/Skolerne 2 2½ - 5½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Læseforeningen 1 6 - 2
16-12-2017 2. Division gruppe 3 Nordre 2 - SK 1968 2 2 - 6
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 2 Odysseus 3 - ØBRO 5 5 - 3
14-12-2017 1. række gruppe 1 Brønshøj 3 - Brøndby 1 6 - 2
14-12-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Tårnby 2½ - 5½
14-12-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Hvidovre 2 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 5 - Frederikssund 2 4 - 4
14-12-2017 C-Rækken Allerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1