Arbejder ...

loading
januar 29 2017
Af: Ivan Madsen

Haderslev har i sidste øjeblik fået tilladelse til at benytte spillende kampleder den 29/1.

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-11-2019 Fynsserien Nr. Åby Junior Skakklub 1 - Nyborg 1 3½ - 4½
14-11-2019 Serie 1 - 6 spillere Nr. Åby Junior 2 - Tårnet 2 3 - 3
14-11-2019 Serie 1 - 8 spillere Læseforeningen 3 - Ejby 1 3 - 5
13-11-2019 A-klassen Brønderslev 1 - Aalborg 7 3½ - ½
13-11-2019 A-klassen Brønderslev 2 - Frederikshavn 1 1 - 3
12-11-2019 B-klassen Tranum 1 - Aalborg 8 2½ - 1½
12-11-2019 Mesterrækken Aalborg 4 - Aars 1 1½ - 4½
12-11-2019 Mesterrækken Aalborg 3 - Aalborg 5 4½ - 1½
12-11-2019 Serie 2 - 4 spillere Sydøstfyn 3 - Læseforeningen 5 ½ - 3½
12-11-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Odense 1 6 - 2
12-11-2019 Serie 2 - 4 spillere Ejby 2 - Nr.Åby Junior 3 2 - 2
11-11-2019 B-klassen Aars 3 - Skørping 4 3½ - ½
11-11-2019 A-klassen Jetsmark 3 - Aalborg 6 2½ - 1½
11-11-2019 Mesterrækken Skørping 2 - Aars 2 1½ - 4½
11-11-2019 Serie 1 - 8 spillere Middelfart 1 - Frem 4 5 - 3
11-11-2019 Serie 1 - 8 spillere Årslev 1 - Ullerslev 1 5½ - 2½
11-11-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Frem 3 6 - 2
11-11-2019 Serie 1 - 6 spillere Faaborg 2 - Assens 1 0 - 6
11-11-2019 Fynsserien Faaborg 1 - Læseforeningen 2 5½ - 2½
11-11-2019 Serie 1 - 6 spillere Nyborg 2 - Midtfyn 3½ - 2½
01-11-2019 A-rækken NSK 1 - Sjælsø 2 7½ - ½
31-10-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Gråsten 3 - Gråsten 2 ½ - 3½
31-10-2019 A-rækken THY 2 - Aulum 3½ - 4½
31-10-2019 M-rækken Nordre 3 - Aros 1 5½ - 2½
31-10-2019 M-rækken Silkeborg 2 - Syddjurs 1 4 - 4
31-10-2019 D-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 4 - 0
31-10-2019 1. række Nørrebro 2 - Herlev 1 4½ - 3½
31-10-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Hvidovre 1 4 - 4
31-10-2019 Mesterrækken Valby 1 - BMS 3 5 - 3
31-10-2019 4. række Valby 3 - Ishøj 2 5½ - 2½
30-10-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Grindsted - Esbjerg 3 2½ - 1½
30-10-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2 - 6
30-10-2019 1. række Frederiksberg 2 - Frederiksberg 3 3½ - 4½
30-10-2019 1. række Lyngby-Virum 1 - ØBRO 4 2 - 6
30-10-2019 Mesterrækken Seksløberen 1 - Damhus 1 2½ - 5½
30-10-2019 A-klassen Brønderslev 2 - Brønderslev 1 1 - 3
30-10-2019 B-Række 1 Maribo 3 - Maribo 2 0 - 4
30-10-2019 B-Række 2 Dianalund 2 - Dianalund 3 3 - 1
29-10-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Løgumkloster - Tønder 2 2½ - 1½
29-10-2019 D-rækken Århus/Skolerne 3 - Randers 4 3 - 1
29-10-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Skak for sjov 2 2 - 2
29-10-2019 D-rækken Viby 3 - Viby 4 1 - 3
29-10-2019 B-rækken Randers 3 - Skanderborg 4 7 - 1
29-10-2019 A-rækken Viby 2 - Skanderborg 3 5½ - 2½
29-10-2019 A-rækken Randers 2 - Syddjurs 2 6 - 2
29-10-2019 M-rækken Skanderborg 2 - Åbyhøj 1 6 - 2
29-10-2019 B-rækken Holstebro 3 - Kjellerup 2 2½ - 1½
29-10-2019 B-rækken Vorgod 2 - Vestsalling 1½ - 2½
29-10-2019 A-rækken Holstebro 2 - Herning 3 4½ - 3½
29-10-2019 A-rækken Vorgod 1 - Viborg 3 6 - 2