Arbejder ...

loading
marts 2 2017
Af: Ivan Madsen

Erritsø fællesskole, klynge 5
Erritsø Bygade 15
7000 Fredericia

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. divison Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 2 Odysseus 3 - ØBRO 5 5 - 3
14-12-2017 1. række gruppe 1 Brønshøj 3 - Brøndby 1 6 - 2
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
14-12-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Tårnby 2½ - 5½
14-12-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Hvidovre 2 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 5 - Frederikssund 2 4 - 4
14-12-2017 C-Rækken Allerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 4 - Gribskov 2 6 - 2
14-12-2017 A-Rækken Nordkalotten 2 - Allerød 3 5 - 3
13-12-2017 C-Rækken Solrød 2 - Fredensborg 2 1½ - 2½
13-12-2017 Mesterrækken Lyngby-Virum 1 - Seksløberen 2½ - 5½
13-12-2017 2. række gruppe 2 Frederiksberg 5 - Nørrebro 4 1 - 7
13-12-2017 1. række gruppe 2 Frederiksberg 3 - Brønshøj 4 5 - 3
12-12-2017 D-række 1 Rokaden 2 - Hadsten 1 3 - 1
12-12-2017 M-rækken Viby 2 - Åbyhøj 1 1½ - 6½
12-12-2017 M-rækken Aros 1 - VRS 1 3 - 5
12-12-2017 M-rækken Skanderborg 2 - Silkeborg 2 3½ - 4½
12-12-2017 1. række gruppe 2 Caïssa Gladsaxe 1 - Musik 1 8 - 0
12-12-2017 1. række gruppe 2 Damhus 1 - K41 2 5½ - 2½
12-12-2017 A-Rækken Roskilde 2 - Egedal-Jyllinge 1 1 - 7
12-12-2017 2. række gruppe 1 Amager 3 - Herlev 2 3 - 5
12-12-2017 2. række gruppe 1 Jernbanen - Frederiksberg 4 5 - 3
12-12-2017 1. række gruppe 1 Amager 1 - ØBRO 4 3 - 5
12-12-2017 1. række gruppe 1 BMS 3 - Nørrebro 3 7 - 1
12-12-2017 Mesterrækken Hvidovre 1 - Odysseus 2 4½ - 3½
12-12-2017 A-Rækken Hillerød 3 - Sjælsø 2 6 - 2
12-12-2017 C-Rækken Hillerød 5 - Sjælsø 3 0 - 4
12-12-2017 B-Rækkken Helsingør 3 - Frederiksværk 1 1½ - 6½
12-12-2017 B-Rækkken Furesø 2 - Espergærde 1 4 - 4
12-12-2017 2. række gruppe 1 Caïssa Gladsaxe 2 - Hvidovre 3 7½ - ½
12-12-2017 4. række Amager 4 - Ishøj 2 2 - 2
11-12-2017 D-række 1 Syddjurs 4 - Syddjurs 3 1½ - 2½
11-12-2017 A-rækken Syddjurs 2 - Nordre 3 5½ - 2½
11-12-2017 A-rækken VRS 2 - SK 1968 4 2½ - 5½
11-12-2017 A-rækken Randers 2 - SK 1968 5 4 - 4
11-12-2017 M-rækken Syddjurs 1 - Rokaden 1 4 - 4
11-12-2017 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Jerne 1 1 - 7
11-12-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Esbjerg 2 5 - 3
11-12-2017 Mesterrække 2 Stouby 1 - Kolding 1 4 - 4
11-12-2017 Mesterrækken Herlev 1 - Valby 1 5 - 3
11-12-2017 Mesterrækken Nørrebro 2 - Frederiksberg 2 3½ - 4½
11-12-2017 2. række gruppe 2 Brøndby 2 - Damhus 2 2 - 6
11-12-2017 2. række gruppe 2 Ishøj 1 - Amager 2 7½ - ½
07-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr. Åby Junior 3 - Tårnet 2 3 - 5
07-12-2017 Fynsserien Nr. Åby Junior 2 - Læseforeningen 2 1½ - 6½
07-12-2017 B-rækken Morsø - Herning 4 3 - 1
07-12-2017 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
07-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Esbjerg 2 4½ - 3½