Arbejder ...

loading
september 18 2017
Af: VagnLauritzen

Fordelingen af hold i A- og B- rækkerne har givet lidt udfordringer. Jeg arbejder på at finde en løsning, der tilgodeser flest mulige af klubbernes ønsker.

Jeg regner med at have planerne klar sidst på ugen.

Vagn Lauritzen

 

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-03-2020 4. række Ishøj 2 - Brøndby 2 0 - 0
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
28-02-2020 A-rækken NSK 1 - Solrød 1 8 - 0
27-02-2020 B-rækken Allerød 4 - Helsingør 3 2½ - 5½
27-02-2020 B-rækken Frederikssund 2 - Hillerød 5 4 - 4
27-02-2020 A-rækken Allerød 3 - Sjælsø 2 2½ - 5½
27-02-2020 4. række Valby 3 - ØBRO 6 3½ - 4½
27-02-2020 3. række Tåstrup 2 - Hvidovre 2 5 - 3
27-02-2020 2. række Odysseus 3 - Damhus 2 5 - 3
27-02-2020 2. række Brønshøj 4 - Musik 2½ - 5½
27-02-2020 1. række Nørrebro 2 - Amager 1 5 - 3
27-02-2020 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 3 - 5
26-02-2020 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4½ - 3½
26-02-2020 1. række Frederiksberg 3 - Herlev 1 4½ - 3½
26-02-2020 Mesterrækken Seksløberen 1 - Brønshøj 3 ½ - 7½
25-02-2020 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 (2½ - 4½)
25-02-2020 4. række Damhus 3 - Herlev 2 ½ - 7½
25-02-2020 B-rækken Furesø 2 - Frederiksværk 2 6½ - 1½