Arbejder ...

loading
oktober 2 2017
Af: christian

Runde 1: Roskilde-2 Bornholm-2            Lø. 2.12 kl 13.00 hos Roskilde
Runde 2: Bornholm-2 Egedal-Jyllinge-1 Lø. 2.12 kl 18.30 hos Roskilde
Runde 3. Solrød-1 Bornholm-2               Sø 3.12 kl 12.00 hol Solrød
Runde 4: Bornholm-2 Nordkalotten-2      Lø 13.1 kl 12.00 hos Nordkalotteholmn
Runde 5: Hillerød-3 Bornholm-2             Sø 14.1 kl 12.00 hos Hillerød
Runde 6: Bornholm-2 Sjælsø-2              Sø. 11.2 kl 12.00 hos Sjælsø
Runde 7: Allerød-3 Bornholm-2              Lø. 10.2 hos Allerød

Rækker

Navn
M-Rækken Tabel
A-Rækken Tabel
B-Rækkken Tabel
C-Rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
18-01-2018 Serie 1 Kreds 1 Læseforeningen 3 - Midtfyn 1 4 - 4
18-01-2018 1. række gruppe 1 Nørrebro 3 - Amager 1 6 - 2
18-01-2018 A-rækken Silkeborg 3 - SK 1968 5 3½ - 4½
18-01-2018 A-rækken Nordre 3 - SK 1968 4 3 - 5
18-01-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Skanderborg 2 3½ - 4½
18-01-2018 1. række gruppe 2 Brønshøj 4 - Damhus 1 1 - 7
18-01-2018 Mesterrækken Odysseus 2 - Herlev 1 2½ - 5½
18-01-2018 C-Rækken Nordkalotten 3 - Solrød 2 1½ - 2½
18-01-2018 A-Rækken Allerød 3 - Hillerød 3 1 - 7
18-01-2018 Serie 2 Nr. Åby Junior 4 - Faaborg 2 2 - 2
18-01-2018 B-rækken Kjellerup 2 - Lemvig 2 3½ - ½
18-01-2018 C-rækken Kjellerup 3 - Skive 5 1½ - 2½
18-01-2018 C-rækken THY 3 - Herning 5 2½ - 1½
18-01-2018 Mesterrækken Valby 1 - Nørrebro 2 5½ - 2½
17-01-2018 B-Rækkken Frederiksværk 1 - Furesø 2 3½ - 4½
17-01-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Greve 1 1½ - 2½
17-01-2018 B- Række 1 Maribo 3 - Møn 1 ½ - 3½
17-01-2018 A- Rækken Maribo 2 - Køge 3 2½ - 5½
17-01-2018 1. række gruppe 1 Lyngby-Virum 2 - BMS 3 2 - 6
17-01-2018 2. række gruppe 1 Frederiksberg 4 - Caïssa Gladsaxe 2 5 - 3
17-01-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Lyngby-Virum 1 5½ - 2½
17-01-2018 Mesterrækken Seksløberen - Hvidovre 1 4½ - 3½
17-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Varde 2 1 - 3
16-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Sydøstfyn 3 - Ejby 1 4 - 4
16-01-2018 A-rækken Skanderborg 3 - VRS 2 2½ - 5½
16-01-2018 M-rækken Rokaden 1 - Viby 2 4½ - 3½
16-01-2018 Serie 2 Ejby 2 - Nyborg 3 3 - 1
16-01-2018 C-rækken Holstebro 3 - Skive 6 3 - 1
16-01-2018 2. række gruppe 2 Amager 2 - Tåstrup 2 5 - 3
16-01-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Kolding 1 4 - 4
16-01-2018 2. række gruppe 1 Hvidovre 3 - Amager 3 2 - 6
16-01-2018 2. række gruppe 2 Hvidovre 2 - Frederiksberg 5 2½ - 5½
16-01-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Sorø 1 2½ - 1½
16-01-2018 B-rækken Vorgod 2 - Ikast 1 - 3
16-01-2018 A-rækken Vorgod 1 - Aulum 2½ - 5½
16-01-2018 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 6½ - 1½
16-01-2018 B- Række 1 Sydøstlolland 2 - Nykøbing F 1 ½ - 3½
16-01-2018 A- Rækken Sydøstlolland 1 - Faxe 2 5 - 3
16-01-2018 2. række gruppe 2 Damhus 2 - Ishøj 1 3½ - 4½
16-01-2018 1. række gruppe 2 K41 2 - Caïssa Gladsaxe 1 0 - 8
16-01-2018 A-Rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 1 1½ - 6½
16-01-2018 B-Rækkken Hillerød 4 - Helsingør 3 6 - 2
16-01-2018 B-Rækkken Gribskov 2 - Allerød 5 5½ - 2½
16-01-2018 4. række BMS 4 - Amager 4 3 - 1
16-01-2018 4. række K41 3 - Blindes Skakklub 3 - 1
16-01-2018 B-række gruppe 2 Varde 3 - Jerne 2 ½ - 3½
16-01-2018 B-række gruppe 2 Springeren 4 - Fredericia 5 3 - 1
16-01-2018 A-række gruppe 2 Esbjerg 3 - Springeren 3 0 - 4
16-01-2018 A-række gruppe 2 Korning 1 - Evans 4 1½ - 2½
16-01-2018 C-Række 2 Skovbo 2 - Nykøbing Sj. 3 2½ - 1½