Arbejder ...

loading
oktober 4 2017
Af: HKJakobsen

Så er alle rækker klar og styrkelister skulle kunne oprettes.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A- Rækken Tabel
B- Række 1 Tabel
B- Række 2 Tabel
C-Række 1 Tabel
C-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - SK1968 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - Hillerød 5 - 3
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Evans 1 6 - 2
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Nordkalotten 1 - 7
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Hillerød - Jetsmark 1 5½ - 2½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Team Nordea Skanderborg 5 - 3
16-03-2019 Xtracon Skakligaen SK1968 1 - BMS 1 2 - 6
14-03-2019 B-rækken Helsingør 3 - Allerød 4 5½ - 2½
14-03-2019 B-rækken Furesø 2 - Frederiksværk 2 7½ - ½
14-03-2019 B-rækken Hillerød 4 - Frederikssund 2 2½ - 5½
14-03-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Roskilde 2 7 - 1
14-03-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Solrød 1 6½ - 1½
14-03-2019 A-rækken Sjælsø 2 - Gribskov 1 7 - 1
14-03-2019 A-rækken Allerød 3 - Espergærde 1 5 - 3
14-03-2019 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Skive 4 - Morsø 3½ - 4½
11-03-2019 B-rækken Ikast - Vestsalling 4 - 0
11-03-2019 B-rækken Vorgod 2 - Holstebro 3 3 - 1
11-03-2019 B-rækken Herning 4 - Lemvig 2 ½ - 3½
11-03-2019 A-rækken Herning 3 - Aulum 4½ - 3½
11-03-2019 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 4 2 - 2
11-03-2019 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 3 1½ - 2½
11-03-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Esbjerg 3 ½ - 3½
11-03-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Jerne 2 0 - 4
11-03-2019 B-række 2 Tønder 2 - Gråsten 3 4 - 0
11-03-2019 B-række 2 Vamdrup - Alssund 2 2½ - 1½
10-03-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Stouby 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 1 (1½ - 5½)
10-03-2019 Mesterrækken Helsingør 2 - Sjælsø 1 2 - 6
10-03-2019 Mesterrækken Hillerød 2 - Allerød 2 6½ - 1½
10-03-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - Frederikssund 1 4½ - 3½
10-03-2019 Mesterrækken FHS 1 - Hillerød 3 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Fredericia 2 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Jerne 1 4½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Alssund 1 7½ - ½
10-03-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4 - 4
10-03-2019 Mesterrækken Viborg 2 - Holstebro 1 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 2 - Herning 2 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 2½ - 5½
10-03-2019 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - SK1968 3 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 2 4 - 4
10-03-2019 2. division gruppe 4 Skørping - Skive 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Nordre 2 1½ - 6½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Præstø - Sydøstfyn 3 - 5