Arbejder ...

loading
november 1 2017
Af: HansMilter

Furesø Skakklub har - i lighed med tidligere år - søgt dispensation fra at benytte en "ikke spillende kamp kampleder" jf. divisionsturneringens reglement § 12 stk. f.
Ansøgningen er efterkommet med følgende bemærkninger.:
Der gives hermed dispensation til at Furesø Skakklub må bruge en spillende kampleder i samtlige hjemmekampe gennem hele sæsonen 2017/2018.
Samtidig ytrer jeg håbet om, at klubben hurtigt får uddannet kamp-/turneringsledere, så klubben i kommende sæsoner har kampledere der kan bruges i divisionsturneringen.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
18-01-2019 B-rækken NSK 1 - Frederiksværk 2 8 - 0
17-01-2019 2. række Valby 2 - ØBRO 5 6½ - 1½
17-01-2019 M-rækken Silkeborg 2 - VRS 1 5½ - 2½
17-01-2019 B-rækken Allerød 4 - Hillerød 4 4 - 4
17-01-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Brønshøj 3 3 - 5
17-01-2019 A-rækken Morsø - Aulum 2½ - 5½
17-01-2019 2. række Brønshøj 4 - Tårnby 1 5½ - 2½
17-01-2019 3. række Tåstrup 2 - Herlev 2 2 - 6
17-01-2019 3. række Nørrebro 3 - Odysseus 3 4½ - 3½
17-01-2019 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 3 ½ - 3½
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 3 - Vorgod 3 3 - 1
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 4 - Herning 5 2½ - 1½
17-01-2019 C-rækken Nordkalotten 3 - Hillerød 5 3½ - ½
17-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Greve 1 3 - 1
17-01-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Springeren 4 1½ - 2½
16-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2½ - 5½
16-01-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 2 5 - 3
16-01-2019 3. række Lyngby-Virum 2 - Frederiksberg 4 5 - 3
16-01-2019 1. række Frederiksberg 3 - BMS 3 2½ - 5½
16-01-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Faxe 2 3 - 5
16-01-2019 A-række 2 Grindsted - Springeren 3 0 - 4
15-01-2019 D-række 2 Skanderborg 4 - VRS 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-rækken Aros 1 - Silkeborg 3 4 - 4
15-01-2019 M-rækken Randers 2 - Nordre 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 1 - Åbyhøj 1 5 - 3
15-01-2019 3. række K41 2 - Amager 2 6½ - 1½
15-01-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 3 3½ - ½
15-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
15-01-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Nykøbing Sj. 1 4½ - 3½
15-01-2019 B-rækken Vorgod 2 - Lemvig 2 2 - 2
15-01-2019 B-rækken Holstebro 3 - Kjellerup 2 1 - 3
15-01-2019 A-rækken Skive 4 - THY 2 3½ - 4½
15-01-2019 A-rækken Holstebro 2 - Viborg 3 6½ - 1½
15-01-2019 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 5 - 3
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Nørrebro 4 0 - 4
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Damhus 3 - BMS 4 2 - 2
15-01-2019 Mesterrækken Hvidovre 1 - Frederiksberg 2 6 - 2
15-01-2019 4. række Caïssa Gladsaxe 2 - Valby 3 7½ - ½
15-01-2019 4. række K41 3 - Brøndby 2 4 - 4
15-01-2019 2. række Amager 1 - ØBRO 4 3½ - 4½
15-01-2019 1. række Damhus 1 - Lyngby-Virum 1 7 - 1
15-01-2019 1. række Jernbanen - Damhus 2 4½ - 3½
15-01-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4½ - 3½
15-01-2019 A-rækken Roskilde 2 - Allerød 3 1½ - 6½
15-01-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Ejby 1 6 - 2
15-01-2019 C-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2 - 2
15-01-2019 C-Række 2 Skovbo 2 - Korsør 2 3 - 1
15-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½