Arbejder ...

loading
november 1 2017
Af: HansMilter

Furesø Skakklub har - i lighed med tidligere år - søgt dispensation fra at benytte en "ikke spillende kamp kampleder" jf. divisionsturneringens reglement § 12 stk. f.
Ansøgningen er efterkommet med følgende bemærkninger.:
Der gives hermed dispensation til at Furesø Skakklub må bruge en spillende kampleder i samtlige hjemmekampe gennem hele sæsonen 2017/2018.
Samtidig ytrer jeg håbet om, at klubben hurtigt får uddannet kamp-/turneringsledere, så klubben i kommende sæsoner har kampledere der kan bruges i divisionsturneringen.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
19-03-2019 Serie 2 Læseforeningen 4 - Ejby 2 1½ - 2½
19-03-2019 Serie 2 Faaborg 3 - Faaborg 2 0 - 4
18-03-2019 Fynsserien Odense 1 - Frem 2 1½ - 6½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Læseforeningen 3 6½ - 1½
18-03-2019 Fynsserien Ejby 1 - Læseforeningen 2 ½ - 7½
18-03-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Nyborg 1 3 - 5
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Årslev 1 2½ - 5½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Tårnet 2 4 - 4
18-03-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Middelfart 1 4½ - 3½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Midtfyns 1 7 - 1
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - SK1968 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - Hillerød 5 - 3
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Evans 1 6 - 2
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Nordkalotten 1 - 7
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Hillerød - Jetsmark 1 5½ - 2½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Team Nordea Skanderborg 5 - 3
16-03-2019 Xtracon Skakligaen SK1968 1 - BMS 1 2 - 6
14-03-2019 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Skive 4 - Morsø 3½ - 4½
11-03-2019 B-rækken Ikast - Vestsalling 4 - 0
11-03-2019 B-rækken Vorgod 2 - Holstebro 3 3 - 1
11-03-2019 B-rækken Herning 4 - Lemvig 2 ½ - 3½
11-03-2019 A-rækken Herning 3 - Aulum 4½ - 3½
11-03-2019 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 4 2 - 2
11-03-2019 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 3 1½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Viborg 2 - Holstebro 1 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 2 - Herning 2 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 2½ - 5½
10-03-2019 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - SK1968 3 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 2 4 - 4
10-03-2019 2. division gruppe 4 Skørping - Skive 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Nordre 2 1½ - 6½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Præstø - Sydøstfyn 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 2 Champ Team Køge - Nørre Aaby 7½ - ½
10-03-2019 1. division gruppe 2 Nordre 1 - Viborg 5 - 3
10-03-2019 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 2 4 - 4
10-03-2019 1. division gruppe 2 Fredericia - Aalborg 1 6½ - 1½
10-03-2019 1. division gruppe 2 Nørresundby - Haderslev 5½ - 2½
10-03-2019 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Springeren 4½ - 3½
10-03-2019 2. division gruppe 3 Horsens - Skanderborg 2 2 - 6
10-03-2019 2. division gruppe 3 Viby - Esbjerg 5½ - 2½
10-03-2019 2. division gruppe 3 Silkeborg - Evans 2 5½ - 2½
10-03-2019 1. division gruppe 1 Bornholm - Frem 3½ - 4½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Tåstrup - Læseforeningen 2 - 6
10-03-2019 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 3½ - 4½
10-03-2019 1. division gruppe 1 Brønshøj 2 - Holbæk 6½ - 1½