Arbejder ...

loading
oktober 20 2017
Af: HansMilter

Helsingør Skakklub har søgt dispensation fra at benytte en "ikke spillende kamp kampleder" jf. divisionsturneringens reglement § 12 stk. f.
Ansøgningen er efterkommet med følgende bemærkninger.:
Der gives hermed dispensation til at Helsingør Skakklub må bruge en spillende kampleder i samtlige hjemmekampe gennem hele sæsonen 2017/2018.
Samtidig glæder det mig, at Helsingør Skakklub er i gang med en proces, hvor klubben får uddannet kamp / turneringsledere. Derfor ytrer jeg håbet om, at klubben i kommende sæsoner har kampledere der kan bruges i divisionsturneringen.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
18-11-2018 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Hillerød 3½ - 4½
18-11-2018 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Team Xtracon Køge 1 1½ - 6½
18-11-2018 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - SK1968 1 5½ - 2½
18-11-2018 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Nordkalotten 3 - 5
18-11-2018 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Jetsmark 1 4 - 4
18-11-2018 Mesterrækken Roskilde 1 - Hillerød 3 5½ - 2½
18-11-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Gråsten 1 1½ - 6½
18-11-2018 Mesterrække 1 Fredericia 2 - Alssund 1 5½ - 2½
18-11-2018 Mesterrække 1 Tønder 1 - Jerne 1 4 - 4
18-11-2018 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Springeren 2 4 - 4
18-11-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Varde 1 4 - 4
18-11-2018 Mesterrækken Lemvig 1 - Viborg 2 5½ - 2½
18-11-2018 Mesterrækken THY 1 - Holstebro 1 1 - 7
18-11-2018 Mesterrækken Slagelse 1 - Holbæk 2 6 - 2
18-11-2018 Mesterrækken Faxe 1 - Sydøstlolland 1 6 - 2
18-11-2018 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 3 (7 - ½)
18-11-2018 Mesterrækken Dianalund 1 - Køge 3 3 - 5
18-11-2018 Mesterrækken Frederikssund 1 - Allerød 2 3 - 5
18-11-2018 Mesterrækken Herning 2 - Skive 3 6½ - 1½
18-11-2018 Mesterrækken Hillerød 2 - Helsingør 2 7½ - ½
18-11-2018 Mesterrækken Sjælsø 1 - FHS 1 7 - 1
18-11-2018 2. division gruppe 3 Evans 2 - Viby 2 - 6
18-11-2018 2. division gruppe 1 Odysseus - ØBRO 2 3½ - 4½
18-11-2018 2. division gruppe 1 Seksløberen - Helsingør 3 - 5
18-11-2018 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Frem 4½ - 3½
18-11-2018 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Skive 2½ - 5½
18-11-2018 2. division gruppe 3 Silkeborg - Aarhus/Skolerne 2 2½ - 5½
18-11-2018 1. division gruppe 2 Nørresundby - Aalborg 1 4 - 4
18-11-2018 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 4½ - 3½
18-11-2018 2. division gruppe 2 Tåstrup - Fåborg 5½ - 2½
18-11-2018 2. division gruppe 2 Kalundborg - Læseforeningen 3 - 5
18-11-2018 2. division gruppe 4 Kjellerup - Jetsmark 2 4 - 4
18-11-2018 2. division gruppe 2 Præstø - Nørre Aaby 6 - 2
18-11-2018 1. division gruppe 2 Fredericia - SK1968 2 5 - 3
18-11-2018 2. division gruppe 3 Esbjerg - Horsens 6 - 2
18-11-2018 1. division gruppe 2 Haderslev - Nordre 1 ½ - 7½
18-11-2018 1. division gruppe 1 Brønshøj 2 - ØBRO 1 4 - 4
18-11-2018 1. division gruppe 1 Holbæk - Næstved 4 - 4
18-11-2018 2. division gruppe 1 Nørrebro - Allerød 5½ - 2½
18-11-2018 2. division gruppe 4 SK1968 3 - Aars/Nibe 5 - 3
18-11-2018 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Springeren 2½ - 5½
18-11-2018 1. division gruppe 1 Furesø - Bornholm 5½ - 2½
18-11-2018 2. division gruppe 2 Champ Team Køge - Sydøstfyn 4½ - 3½
18-11-2018 2. division gruppe 4 Nordre 2 - Skørping 5½ - 2½
18-11-2018 1. division gruppe 2 Herning - Viborg 5½ - 2½
15-11-2018 A-klassen Hjallerup 1 - Skørping 2 2 - 2
13-11-2018 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 2 0 - 4
13-11-2018 Serie 1 6-mandshold Sydøstfyn 3 - Nr. Åby Junior 2 2½ - 3½
13-11-2018 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Læseforeningen 2 4½ - 3½
13-11-2018 Mesterrækken Aalborg 3 - Nørresundby 3 5½ - ½