Arbejder ...

loading
januar 3 2018
Af: VagnLauritzen

Gråsten har fået en ny spiller, der er sat ind på plads 3.

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-01-2018 1. række gruppe 1 Lyngby-Virum 2 - BMS 3 2 - 6
17-01-2018 2. række gruppe 1 Frederiksberg 4 - Caïssa Gladsaxe 2 5 - 3
17-01-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Lyngby-Virum 1 5½ - 2½
17-01-2018 Mesterrækken Seksløberen - Hvidovre 1 4½ - 3½
17-01-2018 B- Række 1 Maribo 3 - Møn 1 ½ - 3½
17-01-2018 A- Rækken Maribo 2 - Køge 3 2½ - 5½
17-01-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Greve 1 1½ - 2½
17-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Varde 2 1 - 3
16-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Sydøstfyn 3 - Ejby 1 4 - 4
16-01-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Kolding 1 4 - 4
16-01-2018 2. række gruppe 1 Hvidovre 3 - Amager 3 2 - 6
16-01-2018 2. række gruppe 2 Hvidovre 2 - Frederiksberg 5 2½ - 5½
16-01-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Sorø 1 2½ - 1½
16-01-2018 Serie 2 Ejby 2 - Nyborg 3 3 - 1
16-01-2018 C-rækken Holstebro 3 - Skive 6 3 - 1
16-01-2018 B-rækken Vorgod 2 - Ikast 1 - 3
16-01-2018 A-rækken Vorgod 1 - Aulum 2½ - 5½
16-01-2018 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 6½ - 1½
16-01-2018 2. række gruppe 2 Amager 2 - Tåstrup 2 5 - 3
16-01-2018 B- Række 1 Sydøstlolland 2 - Nykøbing F 1 ½ - 3½
16-01-2018 A- Rækken Sydøstlolland 1 - Faxe 2 5 - 3
16-01-2018 2. række gruppe 2 Damhus 2 - Ishøj 1 3½ - 4½
16-01-2018 1. række gruppe 2 K41 2 - Caïssa Gladsaxe 1 0 - 8
16-01-2018 A-Rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 1 1½ - 6½
16-01-2018 M-rækken Rokaden 1 - Viby 2 4½ - 3½
16-01-2018 B-Rækkken Hillerød 4 - Helsingør 3 6 - 2
16-01-2018 B-Rækkken Gribskov 2 - Allerød 5 5½ - 2½
16-01-2018 A-rækken Skanderborg 3 - VRS 2 2½ - 5½
16-01-2018 4. række K41 3 - Blindes Skakklub 3 - 1
16-01-2018 B-række gruppe 2 Varde 3 - Jerne 2 ½ - 3½
16-01-2018 B-række gruppe 2 Springeren 4 - Fredericia 5 3 - 1
16-01-2018 A-række gruppe 2 Esbjerg 3 - Springeren 3 0 - 4
16-01-2018 A-række gruppe 2 Korning 1 - Evans 4 1½ - 2½
16-01-2018 C-Række 2 Skovbo 2 - Nykøbing Sj. 3 2½ - 1½
15-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Ullerslev 1 2½ - 5½
15-01-2018 Serie 1 Kreds 1 Tårnet 2 - Odense 2 3 - 5
15-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Frem 4 - Assens 1 6 - 2
15-01-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Dragsholm 1 1 - 3
15-01-2018 B- Række 2 Slagelse 2 - Dianalund 2 3 - 1
15-01-2018 C-Rækken Fredensborg 2 - Hillerød 5 3 - 1
15-01-2018 B- Række 1 Faxe 3 - Haslev 1 ½ - 3½
15-01-2018 B- Række 1 Næstved 2 - Haslev 2 3½ - ½
15-01-2018 A- Rækken Korsør 1 - Skovbo 1 4 - 4
15-01-2018 A- Rækken Præstø 2 - Vordingborg 1 2 - 6
15-01-2018 C-Rækken Sjælsø 3 - Frederiksværk 2 3 - 1
15-01-2018 B-Rækkken Espergærde 1 - Allerød 4 3½ - 4½
15-01-2018 A-Rækken Sjælsø 2 - Roskilde 2 5½ - 2½
15-01-2018 2. række gruppe 1 Tårnby - Jernbanen 4½ - 3½
15-01-2018 B-rækken Vestsalling - Morsø 1½ - 2½
15-01-2018 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Fredericia 2 1 - 7