Arbejder ...

loading
januar 11 2018
Af: VagnLauritzen

-

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
16-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 0 - 0
15-01-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 3 3½ - ½
15-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
15-01-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Nykøbing Sj. 1 4½ - 3½
15-01-2019 D-række 2 Skanderborg 4 - VRS 3 1½ - 2½
15-01-2019 B-rækken Vorgod 2 - Lemvig 2 2 - 2
15-01-2019 B-rækken Holstebro 3 - Kjellerup 2 1 - 3
15-01-2019 A-rækken Skive 4 - THY 2 3½ - 4½
15-01-2019 A-rækken Holstebro 2 - Viborg 3 6½ - 1½
15-01-2019 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 5 - 3
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Nørrebro 4 0 - 4
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Damhus 3 - BMS 4 2 - 2
15-01-2019 Mesterrækken Hvidovre 1 - Frederiksberg 2 6 - 2
15-01-2019 4. række Caïssa Gladsaxe 2 - Valby 3 7½ - ½
15-01-2019 4. række K41 3 - Brøndby 2 4 - 4
15-01-2019 2. række Amager 1 - ØBRO 4 3½ - 4½
15-01-2019 1. række Damhus 1 - Lyngby-Virum 1 7 - 1
15-01-2019 1. række Jernbanen - Damhus 2 4½ - 3½
15-01-2019 3. række K41 2 - Amager 2 6½ - 1½
15-01-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4½ - 3½
15-01-2019 A-rækken Roskilde 2 - Allerød 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 2 - Nordre 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 1 - Åbyhøj 1 5 - 3
15-01-2019 A-rækken Aros 1 - Silkeborg 3 4 - 4
15-01-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Ejby 1 6 - 2
15-01-2019 C-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2 - 2
15-01-2019 C-Række 2 Skovbo 2 - Korsør 2 3 - 1
15-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 B-række 1 Esbjerg 3 - Evans 4 3½ - ½
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½
15-01-2019 B-række 2 Alssund 2 - Springeren 5 2½ - 1½
14-01-2019 A-rækken Espergærde 1 - Gribskov 1 5½ - 2½
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Midtfyns 1 - Læseforeningen 3 2 - 6
14-01-2019 Mesterrække 2 Kolding 1 - Fredericia 3 5 - 3
14-01-2019 B- Række 2 Greve 1 - Dragsholm 1 3 - 1
14-01-2019 B- Række 2 Sorø 1 - Dianalund 2 2½ - 1½
14-01-2019 B - række 1 Faxe 3 - Maribo 2 2 - 2
14-01-2019 B - række 1 Nykøbing F 1 - Næstved 2 3 - 1
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Årslev 1 - Ullerslev 1 6 - 2
14-01-2019 2. række Musik - Ishøj 1 3½ - 4½
14-01-2019 Mesterrækken ØBRO 3 - Caïssa Gladsaxe 1 3 - 5
14-01-2019 Mesterrækken Herlev 1 - Valby 1 4 - 4
14-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Ishøj 2 - Frederiksberg 5 2 - 2
14-01-2019 4. række ØBRO 6 - Hvidovre 3 4½ - 3½
14-01-2019 1. række Brøndby 1 - Nørrebro 2 4 - 4
14-01-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Esbjerg 2 3½ - 4½
14-01-2019 Mesterrække 2 Vojens - Gråsten 1 2½ - 5½
14-01-2019 Mesterrække 2 Stouby - Ribe 4½ - 3½
14-01-2019 B-rækken Vestsalling - Herning 4 2½ - 1½