Arbejder ...

loading
januar 15 2018
Af: VagnLauritzen

-

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-02-2019 C-Række 2 Korsør 2 - Næstved 3 0 - 4
07-02-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Hvidovre 1 3 - 5
07-02-2019 D-række 2 Silkeborg 4 - VRS 4 2 - 2
07-02-2019 A-rækken Silkeborg 3 - SK 1968 5 (4 - 4)
07-02-2019 M-rækken Nordre 3 - Syddjurs 1 3 - 5
07-02-2019 M-rækken Silkeborg 2 - Randers 1 3½ - 4½
07-02-2019 2. række Valby 2 - Amager 1 2 - 6
07-02-2019 Mesterrækken Brønshøj 3 - Valby 1 4½ - 3½
07-02-2019 Serie 1 8-mandshold Læseforeningen 3 - Tårnet 2 4½ - 3½
07-02-2019 Fynsserien Læseforeningen 2 - Frem 2 1½ - 6½
07-02-2019 Serie 2 Læseforeningen 4 - Faaborg 2 2 - 2
07-02-2019 B-rækken Kjellerup 2 - Vestsalling 4 - 0
06-02-2019 1. række Lyngby-Virum 1 - Frederiksberg 3 5 - 3
06-02-2019 3. række Frederiksberg 4 - Tåstrup 2 5 - 3
06-02-2019 Mesterrækken Frederiksberg 2 - ØBRO 3 ½ - 7½
06-02-2019 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Herlev 1 7 - 1
05-02-2019 A-rækken Skanderborg 3 - Viby 2 4½ - 3½
05-02-2019 A-rækken Aros 1 - Syddjurs 2 6 - 2
05-02-2019 M-rækken Randers 2 - Åbyhøj 1 3 - 5
05-02-2019 4. række Amager 3 - Valby 3 2½ - 5½
05-02-2019 Fynsserien Ejby 1 - Middelfart 1 3½ - 4½
05-02-2019 3. række Amager 2 - Odysseus 3 3 - 5
05-02-2019 1. række Jernbanen - Brøndby 1 2½ - 5½
05-02-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Damhus 3 - Ishøj 2 2½ - 1½
05-02-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Frederiksberg 5 3 - 1
05-02-2019 4. række Hvidovre 2 - K41 3 7 - 1
05-02-2019 4. række Hvidovre 3 - Caïssa Gladsaxe 2 4 - 4
05-02-2019 3. række K41 2 - Lyngby-Virum 2 4 - 4
05-02-2019 1. række Damhus 2 - BMS 3 1 - 7
05-02-2019 D-række 1 Randers 3 - Randers 4 1½ - 2½
05-02-2019 Serie 1 6-mandshold Sydøstfyn 3 - Nyborg 2 1½ - 4½
05-02-2019 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 3 3 - 1
05-02-2019 Mesterrækken Holstebro 1 - Lemvig 1 6½ - 1½
05-02-2019 A-rækken Gribskov 1 - Frederiksværk 1 3½ - 4½
04-02-2019 D-række 2 Hørning 1 - Skanderborg 4 2½ - 1½
04-02-2019 D-række 2 VRS 3 - Syddjurs 3 3 - 1
04-02-2019 M-rækken VRS 1 - SK 1968 4 7½ - ½
04-02-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Sydøstfyn 2 4 - 4
04-02-2019 Fynsserien Odense 1 - Nyborg 1 3 - 5
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Odense 2 4 - 4
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Midtfyns 1 4 - 4
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Årslev 1 6½ - 1½
04-02-2019 4. række Brøndby 2 - ØBRO 6 4 - 4
04-02-2019 3. række Herlev 2 - Nørrebro 3 2 - 6
04-02-2019 2. række ØBRO 5 - Tårnby 1 4½ - 3½
04-02-2019 2. række ØBRO 4 - Musik 5 - 3
04-02-2019 2. række Ishøj 1 - Brønshøj 4 1½ - 6½
04-02-2019 1. række Nørrebro 2 - Damhus 1 3 - 5
04-02-2019 D-række 1 Syddjurs 4 - Hadsten 1 0 - 4
04-02-2019 Serie 1 6-mandshold Assens 1 - Nr. Åby Junior 2 2 - 4