Arbejder ...

loading
januar 24 2018
Af: VagnLauritzen

-

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
23-02-2020 Xtracon Skakligaen Skanderborg Skakklub - BMS 1 4 - 4
23-02-2020 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Nordkalotten 5 - 3
23-02-2020 Xtracon Skakligaen ØBRO 1 - Nordre 1 6 - 2
23-02-2020 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Hillerød 1 5 - 3
23-02-2020 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 3 - 5
23-02-2020 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Springeren 2 4 - 4
23-02-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Hillerød 3 2½ - 5½
23-02-2020 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 1 - 7
23-02-2020 Mesterrække 1 Evans 3 - Alssund 1 3½ - 4½
23-02-2020 Mesterrækken Lemvig 1 - Viborg 2 5 - 3
23-02-2020 Mesterrækken Herning 2 - Skive 2 3½ - 4½
23-02-2020 Mesterrækken Helsingør 1 - Frederikssund 1 6½ - 1½
23-02-2020 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Tønder 1 5 - 3
23-02-2020 Mesterrækken Sjælsø 1 - Helsingør 2 3½ - 4½
23-02-2020 Mesterrække 1 Varde 1 - Horsens 4 - 4
23-02-2020 Mesterrækken Allerød 2 - Roskilde 1 2 - 6
23-02-2020 2. division gruppe 4 Skørping - Jetsmark 2 6½ - 1½
23-02-2020 2. division gruppe 3 Evans 2 - Nordre 2 2½ - 5½
23-02-2020 2. division gruppe 1 Hillerød 2 - Nørrebro 4½ - 3½
23-02-2020 1. division gruppe 2 Skive - Nørresundby 6 - 2
23-02-2020 2. division gruppe 3 Viby - SK1968 3 3½ - 4½
23-02-2020 1. division gruppe 1 Fredericia 1 - Brønshøj 2 4 - 4
23-02-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - Holbæk 2 - 6
23-02-2020 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 1 1½ - 6½
23-02-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Viborg 4 - 4
23-02-2020 2. division gruppe 3 Haderslev - Aarhus/Skolerne 2 5 - 3
23-02-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 2 3 - 5
23-02-2020 2. division gruppe 1 K41 - Caïssa Gladsaxe 4½ - 3½
23-02-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Sydøstfyn 3½ - 4½
23-02-2020 2. division gruppe 3 Esbjerg - Fredericia 2 5½ - 2½
23-02-2020 2. division gruppe 4 Silkeborg - Aalborg 2 3 - 5
23-02-2020 2. division gruppe 4 Randers - Holstebro 4 - 4
23-02-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Odysseus 3½ - 4½
23-02-2020 1. division gruppe 1 Frem 1 - Frederiksberg 5 - 3
23-02-2020 1. division gruppe 1 Næstved - Køge 2 2½ - 5½
23-02-2020 1. division gruppe 2 SK1968 1 - Springeren 6 - 2
23-02-2020 2. division gruppe 1 Allerød - BMS 2 4½ - 3½
23-02-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Slagelse 2 - 6
23-02-2020 2. division gruppe 2 Frem 2 - Præstø 3½ - 4½
17-02-2020 C-række 1 Møn 2 - Maribo 5 3 - 1
12-02-2020 C-række 1 Maribo 5 - Maribo 4 0 - 4
09-02-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Fredericia 1 3 - 5
06-02-2020 Fynsserien Læseforeningen 2 - Tårnet 1 4 - 4
06-02-2020 Mesterrækken Odysseus 2 - Valby 1 4 - 4
06-02-2020 A-rækken Silkeborg 3 - SK 1968 4 4 - 4
06-02-2020 M-rækken Åbyhøj 1 - Silkeborg 2 3½ - 4½
06-02-2020 2. række Valby 2 - Odysseus 3 5½ - 2½
06-02-2020 1. række Nørrebro 2 - Frederiksberg 3 5 - 3
06-02-2020 Mesterrækken Brønshøj 3 - Hvidovre 1 6 - 2
06-02-2020 Serie 2 - 4 spillere Nr.Åby Junior 3 - Læseforeningen 5 2 - 2