Arbejder ...

loading
januar 28 2018
Af: HansMilter

Alle kampe er indberettet rettidigt.
Flg. resultater undersøges nærmere før godkendelse af resultater
SK1968 2 - Esbjerg pga. evt. forkert holdopstilling
Viby - Sk 1968 3 pga. udeblivelse af spiller
Alle andre kampe er godkendt

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-03-2020 4. række Ishøj 2 - Brøndby 2 0 - 0
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
28-02-2020 A-rækken NSK 1 - Solrød 1 8 - 0
27-02-2020 B-rækken Allerød 4 - Helsingør 3 2½ - 5½
27-02-2020 B-rækken Frederikssund 2 - Hillerød 5 4 - 4
27-02-2020 A-rækken Allerød 3 - Sjælsø 2 2½ - 5½
27-02-2020 4. række Valby 3 - ØBRO 6 3½ - 4½
27-02-2020 3. række Tåstrup 2 - Hvidovre 2 5 - 3
27-02-2020 2. række Odysseus 3 - Damhus 2 5 - 3
27-02-2020 2. række Brønshøj 4 - Musik 2½ - 5½
27-02-2020 1. række Nørrebro 2 - Amager 1 5 - 3
27-02-2020 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 3 - 5
26-02-2020 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4½ - 3½
26-02-2020 1. række Frederiksberg 3 - Herlev 1 4½ - 3½
26-02-2020 Mesterrækken Seksløberen 1 - Brønshøj 3 ½ - 7½
25-02-2020 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 (2½ - 4½)
25-02-2020 4. række Damhus 3 - Herlev 2 ½ - 7½
25-02-2020 B-rækken Furesø 2 - Frederiksværk 2 6½ - 1½