Arbejder ...

loading
februar 14 2018
Af: HansMilter

Jeg har i dag ajourført partidatabasen for Xtracon Skakligaen, så den nu er ajourført til og med 6. runde. Skulle jeg have lavet fejl eller overset kampe, så hører jeg gerne fra jer.

Samtidig skal jeg gøre opmærrksom på, at det fortsat er hjemmeholdets opgave at uploade skakpartierne fra rundens kampe. Dette skal iflg. reglementet §12d ske senest onsdag efter holdkampen er spillet.
Dette gælder uanset, at kampene er spillet live eller ej.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-03-2020 B-Række 2 Dragsholm 1 - Korsør 1 2 - 2
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 3 - Holbæk 4 ½ - 3½
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 2 - Sorø 1 1½ - 2½
11-03-2020 B-Række 2 Korsør 2 - Nykøbing S 2 ½ - 3½
10-03-2020 A-Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3 - 5
10-03-2020 A-Rækken Præstø 2 - Skovbo 1 4 - 4
10-03-2020 A-Rækken Holbæk 3 - Nykøbing F 1 (3½ - 4½)
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
10-03-2020 A-Rækken Køge 4 - Næstved 2 3 - 5
09-03-2020 B-Række 1 Præstø 3 - Møn 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Faxe 4 - Vordingborg 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 3 3 - 1
09-03-2020 C-række 1 Maribo 5 - Møn 2 3 - 1
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 C-række 1 Maribo 4 - Sydøstlolland 2 3 - 1
07-03-2020 C-række 2 Køge 6 - Præstø 4 2½ - 1½
07-03-2020 C-række 2 Køge 5 - Sorø 2 3 - 1
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
07-03-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 5 2 - 2
07-03-2020 C-række 2 Sorø 2 - Køge 6 2 - 2