Arbejder ...

loading
februar 26 2018
Af: HansMilter

For at skabe bedre spilleforhold er det besluttet, at fællesafslutningen i 2. division kreds 1 flyttes væk fra Helsingørs normale spillested til:  

Højstrupgård
Ejner Jensens Vej 1
3000 Helsingør

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-02-2020 C-række 1 Møn 2 - Maribo 5 3 - 1
12-02-2020 C-række 1 Maribo 5 - Maribo 4 0 - 4
09-02-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Fredericia 1 3 - 5
06-02-2020 Fynsserien Læseforeningen 2 - Tårnet 1 4 - 4
06-02-2020 Mesterrækken Odysseus 2 - Valby 1 4 - 4
06-02-2020 A-rækken Silkeborg 3 - SK 1968 4 4 - 4
06-02-2020 M-rækken Åbyhøj 1 - Silkeborg 2 3½ - 4½
06-02-2020 2. række Valby 2 - Odysseus 3 5½ - 2½
06-02-2020 1. række Nørrebro 2 - Frederiksberg 3 5 - 3
06-02-2020 Mesterrækken Brønshøj 3 - Hvidovre 1 6 - 2
06-02-2020 Serie 2 - 4 spillere Nr.Åby Junior 3 - Læseforeningen 5 2 - 2
06-02-2020 Serie 1 - 6 spillere Nr. Åby Junior 2 - Assens 1 5 - 1
06-02-2020 B-rækken Silkeborg 4 - VRS 3 5½ - 2½
05-02-2020 B-Række 2 Dragsholm 1 - Korsør 2 3 - 1
05-02-2020 3. række Lyngby-Virum 2 - Amager 2 4 - 4
05-02-2020 4. række Frederiksberg 4 - Amager 3 3 - 5
05-02-2020 1. række Frederiksberg 2 - Lyngby-Virum 1 4 - 4
04-02-2020 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Nr. Åby Junior Skakklub 1 3½ - 4½
04-02-2020 M-rækken Skanderborg 2 - VRS 2 6 - 2
04-02-2020 D-rækken Skanderborg 5 - Hadsten 1 4 - 0
04-02-2020 D-rækken Viby 4 - Århus/Skolerne 3 3 - 1
04-02-2020 D-rækken Viby 3 - Syddjurs 3 1 - 3
04-02-2020 A-rækken Randers 2 - Skanderborg 3 5 - 3
04-02-2020 3. række Hvidovre 2 - Caïssa Gladsaxe 2 5 - 3
04-02-2020 2. række Damhus 2 - Ishøj 1 3½ - 4½
04-02-2020 2. række K41 2 - Brønshøj 4 4½ - 3½
04-02-2020 1. række Amager 1 - ØBRO 4 3 - 5
04-02-2020 Mesterrækken BMS 3 - Damhus 1 5 - 3
04-02-2020 Serie 2 - 4 spillere Ejby 2 - Sydøstfyn 3 1 - 3
04-02-2020 B-rækken Skanderborg 4 - Randers 3 5 - 3
04-02-2020 5. række (Hold med 4 spillere) Hvidovre 3 - Amager 4 2 - 2
04-02-2020 5. række (Hold med 4 spillere) BMS 4 - Blindes Skakklub 1 3 - 1
03-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Frem 4 - Læseforeningen 4 3 - 5
03-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Ullerslev 1 - Ejby 1 0 - 8
03-02-2020 Fynsserien Odense 1 - Frem 3 3½ - 4½
03-02-2020 Fynsserien Nyborg 1 - Faaborg 1 6 - 2
03-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Odense 2 - Læseforeningen 3 4 - 4
03-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Årslev 1 - Middelfart 1 2½ - 5½
03-02-2020 D-rækken Hørning 1 - Randers 4 2 - 2
03-02-2020 A-rækken Syddjurs 2 - Viby 2 4½ - 3½
03-02-2020 M-rækken Syddjurs 1 - Aros 1 3½ - 4½
03-02-2020 M-rækken VRS 1 - Nordre 3 4 - 4
03-02-2020 3. række Nørrebro 3 - Tåstrup 2 3 - 5
03-02-2020 3. række Skak for sjov 1 - Tårnby 1 4 - 4
03-02-2020 4. række ØBRO 6 - Brøndby 2 6 - 2
03-02-2020 4. række Ishøj 2 - Damhus 3 4½ - 3½
03-02-2020 4. række Herlev 2 - Valby 3 5 - 3
03-02-2020 2. række Musik - ØBRO 5 5½ - 2½
03-02-2020 1. række Brøndby 1 - Herlev 1 3 - 5
03-02-2020 Mesterrækken ØBRO 3 - Seksløberen 1 5½ - 2½