Arbejder ...

loading
marts 15 2018
Af: HKJakobsen

A-rækken spiller lørdag en meget spændende sidste runde, hvor mange ting skal afgøres. Både oprykning og nedrykning. Sidste runde spilles som bekendt hos Skovbo i Borup.
Samme dag er der et stort kunstarrangement i stueetagen med blandt andet nøgentegning.
Det betyder at skakfolkene skal benytte en anden indgang og holdlederne skulle være orienteret om dette. Vi skal samtidig bede spillerne udvise hensyn og respekt for deltagerne i kunstarrangementet.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A- Rækken Tabel
B- Række 1 Tabel
B- Række 2 Tabel
C-Række 1 Tabel
C-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
18-01-2019 B-rækken NSK 1 - Frederiksværk 2 8 - 0
17-01-2019 2. række Valby 2 - ØBRO 5 6½ - 1½
17-01-2019 B-rækken Allerød 4 - Hillerød 4 4 - 4
17-01-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Brønshøj 3 3 - 5
17-01-2019 A-rækken Morsø - Aulum 2½ - 5½
17-01-2019 2. række Brønshøj 4 - Tårnby 1 5½ - 2½
17-01-2019 3. række Tåstrup 2 - Herlev 2 2 - 6
17-01-2019 3. række Nørrebro 3 - Odysseus 3 4½ - 3½
17-01-2019 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 3 ½ - 3½
17-01-2019 M-rækken Silkeborg 2 - VRS 1 5½ - 2½
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 3 - Vorgod 3 3 - 1
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 4 - Herning 5 2½ - 1½
17-01-2019 C-rækken Nordkalotten 3 - Hillerød 5 3½ - ½
17-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Greve 1 3 - 1
17-01-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Springeren 4 1½ - 2½
16-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2½ - 5½
16-01-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 2 5 - 3
16-01-2019 3. række Lyngby-Virum 2 - Frederiksberg 4 5 - 3
16-01-2019 1. række Frederiksberg 3 - BMS 3 2½ - 5½
16-01-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Faxe 2 3 - 5
16-01-2019 A-række 2 Grindsted - Springeren 3 0 - 4
15-01-2019 3. række K41 2 - Amager 2 6½ - 1½
15-01-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 3 3½ - ½
15-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
15-01-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Nykøbing Sj. 1 4½ - 3½
15-01-2019 D-række 2 Skanderborg 4 - VRS 3 1½ - 2½
15-01-2019 B-rækken Vorgod 2 - Lemvig 2 2 - 2
15-01-2019 B-rækken Holstebro 3 - Kjellerup 2 1 - 3
15-01-2019 A-rækken Skive 4 - THY 2 3½ - 4½
15-01-2019 A-rækken Holstebro 2 - Viborg 3 6½ - 1½
15-01-2019 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 5 - 3
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Nørrebro 4 0 - 4
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Damhus 3 - BMS 4 2 - 2
15-01-2019 Mesterrækken Hvidovre 1 - Frederiksberg 2 6 - 2
15-01-2019 4. række Caïssa Gladsaxe 2 - Valby 3 7½ - ½
15-01-2019 4. række K41 3 - Brøndby 2 4 - 4
15-01-2019 2. række Amager 1 - ØBRO 4 3½ - 4½
15-01-2019 1. række Damhus 1 - Lyngby-Virum 1 7 - 1
15-01-2019 1. række Jernbanen - Damhus 2 4½ - 3½
15-01-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4½ - 3½
15-01-2019 A-rækken Roskilde 2 - Allerød 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 2 - Nordre 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 1 - Åbyhøj 1 5 - 3
15-01-2019 A-rækken Aros 1 - Silkeborg 3 4 - 4
15-01-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Ejby 1 6 - 2
15-01-2019 C-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2 - 2
15-01-2019 C-Række 2 Skovbo 2 - Korsør 2 3 - 1
15-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½