Arbejder ...

loading
oktober 14 2015
Af: Christian Dahl

3. og 4. runde er blevet byttet rundt i forhold til det oprindelige rundeskema pr. dags dato.

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
A-rækken Gruppe 1 Tabel
A-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 1 Tabel
B-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 3 Tabel
Finale i A-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
29-01-2020 A-rækken Solrød 1 - Espergærde 1 0 - 0
29-01-2020 D-rækken Solrød 2 - FHS 2 0 - 0
28-01-2020 B-rækken Holstebro 3 - Skive 5 1½ - 2½
28-01-2020 A-rækken Skive 4 - Vorgod 1 5 - 3
28-01-2020 B-klassen Aalborg 8 - Sæby 2 2 - 2
28-01-2020 B-rækken Roskilde 2 - Furesø 2 3 - 5
28-01-2020 B-rækken Helsingør 3 - Hillerød 4 2½ - 5½
28-01-2020 B-rækken Hillerød 5 - Allerød 4 4 - 4
28-01-2020 B-klassen Aalborg 9 - DSA 1 0 - 4
28-01-2020 A-klassen Aalborg 6 - Frederikshavn 1 1 - 3
28-01-2020 A-klassen Aalborg 7 - Brønderslev 2 2 - 2
28-01-2020 Mesterrækken Sæby 1 - Aalborg 4 2½ - 3½
28-01-2020 A-Rækken Holbæk 3 - Slagelse 2 4 - 4
28-01-2020 A-rækken Gribskov 1 - NSK 1 1 - 7
28-01-2020 4-mandsrække 3 (Vest) Jerne 1 - Grindsted 3½ - ½
28-01-2020 4-mandsrække 3 (Vest) Varde 3 - Jerne 2 1 - 3
28-01-2020 4-mandsrække 3 (Vest) Varde 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
28-01-2020 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 4 - 4
28-01-2020 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Nørre Snede 5 - 3
28-01-2020 C-rækken Holstebro 4 - Lemvig 2 2 - 2
28-01-2020 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 4 2 - 2
28-01-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 4 1 - 3
27-01-2020 4-mandsrække 1 (Øst) Fredericia 4 - Springeren 4 1 - 3
27-01-2020 4-mandsrække 1 (Øst) Fredericia 5 - Kolding 2 1 - 3
27-01-2020 Mesterrække 2 Vojens - Stouby 3 - 5
27-01-2020 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Springeren 3 4½ - 3½
27-01-2020 A-klassen Jetsmark 3 - Nørresundby 3 4 - 0
27-01-2020 B-Række 2 Sorø 1 - Holbæk 4 2 - 2
27-01-2020 B-rækken Vestsalling - Ikast 1½ - 2½
27-01-2020 B-Række 1 Faxe 4 - Præstø 3 3 - 1
27-01-2020 A-Rækken Præstø 2 - Faxe 2 3½ - 4½
27-01-2020 A-Rækken Nykøbing F 1 - Køge 4 3 - 5
27-01-2020 A-rækken Sjælsø 2 - FHS 1 4½ - 3½
27-01-2020 A-Rækken Næstved 2 - Skovbo 1 5 - 3
27-01-2020 A-klassen Skørping 3 - Brønderslev 1 1 - 3
27-01-2020 Mesterrækken Skørping 2 - Nørresundby 2 2 - 4
27-01-2020 Mesterrækken Aars 2 - Aalborg 5 4½ - 1½
27-01-2020 Mesterrækken Aars 1 - Aalborg 3 2½ - 3½
27-01-2020 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 3 0 - 4
27-01-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Møn 2 1½ - 2½
27-01-2020 D-rækken Sjælsø 3 - Nordkalotten 3 1 - 2
27-01-2020 D-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2½ - 1½
26-01-2020 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Jetsmark 1 3 - 5
26-01-2020 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Århus/Skolerne 1 3 - 5
26-01-2020 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - ØBRO 1 6½ - 1½
26-01-2020 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Brønshøj 1 4½ - 3½
26-01-2020 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge - Skanderborg Skakklub 7 - 1
26-01-2020 Mesterrække 1 Evans 3 - Haderslev 2 1 - 7
26-01-2020 Mesterrække 1 Alssund 1 - Tønder 1 4 - 4
26-01-2020 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Varde 1 3 - 5