Arbejder ...

loading
april 21 2018
Af: leifhamborg

Se reglerne for pokalturneringsstævnet under "Info"

Bemærk at DSUs hovedbestyrelse har besluttet, at pokalturneringen i år spilles med matchpoint - kun ved ligestilling her tælles brætpoint.

Dette gælder også 9. HKs kvalifikationsstævne.

Jens Lund Jensen, den 21. april 2018

Rækker

Navn
Eliterækken Tabel
Bredderækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - SK1968 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - Hillerød 5 - 3
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Evans 1 6 - 2
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Nordkalotten 1 - 7
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Hillerød - Jetsmark 1 5½ - 2½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Team Nordea Skanderborg 5 - 3
16-03-2019 Xtracon Skakligaen SK1968 1 - BMS 1 2 - 6
14-03-2019 B-rækken Helsingør 3 - Allerød 4 5½ - 2½
14-03-2019 B-rækken Furesø 2 - Frederiksværk 2 7½ - ½
14-03-2019 B-rækken Hillerød 4 - Frederikssund 2 2½ - 5½
14-03-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Roskilde 2 7 - 1
14-03-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Solrød 1 6½ - 1½
14-03-2019 A-rækken Sjælsø 2 - Gribskov 1 7 - 1
14-03-2019 A-rækken Allerød 3 - Espergærde 1 5 - 3
14-03-2019 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Skive 4 - Morsø 3½ - 4½
11-03-2019 B-rækken Ikast - Vestsalling 4 - 0
11-03-2019 B-rækken Vorgod 2 - Holstebro 3 3 - 1
11-03-2019 B-rækken Herning 4 - Lemvig 2 ½ - 3½
11-03-2019 A-rækken Herning 3 - Aulum 4½ - 3½
11-03-2019 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 4 2 - 2
11-03-2019 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 3 1½ - 2½
11-03-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Esbjerg 3 ½ - 3½
11-03-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Jerne 2 0 - 4
11-03-2019 B-række 2 Tønder 2 - Gråsten 3 4 - 0
11-03-2019 B-række 2 Vamdrup - Alssund 2 2½ - 1½
10-03-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Stouby 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 1 (1½ - 5½)
10-03-2019 Mesterrækken Helsingør 2 - Sjælsø 1 2 - 6
10-03-2019 Mesterrækken Hillerød 2 - Allerød 2 6½ - 1½
10-03-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - Frederikssund 1 4½ - 3½
10-03-2019 Mesterrækken FHS 1 - Hillerød 3 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Fredericia 2 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Jerne 1 4½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Alssund 1 7½ - ½
10-03-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4 - 4
10-03-2019 Mesterrækken Viborg 2 - Holstebro 1 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 2 - Herning 2 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 2½ - 5½
10-03-2019 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - SK1968 3 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 2 4 - 4
10-03-2019 2. division gruppe 4 Skørping - Skive 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Nordre 2 1½ - 6½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Præstø - Sydøstfyn 3 - 5