Arbejder ...

loading
april 21 2018
Af: leifhamborg

Se reglerne for pokalturneringsstævnet under "Info"

Bemærk at DSUs hovedbestyrelse har besluttet, at pokalturneringen i år spilles med matchpoint - kun ved ligestilling her tælles brætpoint.

Dette gælder også 9. HKs kvalifikationsstævne.

Jens Lund Jensen, den 21. april 2018

Rækker

Navn
Eliterækken Tabel
Bredderækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
13-12-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Nordre 3 3 - 5
13-12-2018 M-rækken Silkeborg 2 - SK 1968 4 6½ - 1½
13-12-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Ribe 5 - 3
13-12-2018 A-rækken Morsø - Holstebro 2 3 - 5
13-12-2018 B-rækken Frederikssund 2 - NSK 1 ½ - 7½
13-12-2018 A-rækken Nordkalotten 2 - Frederiksværk 1 4 - 4
13-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Nørrebro 4 - Damhus 3 3 - 1
13-12-2018 A-rækken Allerød 3 - Solrød 1 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 2½ - 5½
13-12-2018 4. række Valby 3 - ØBRO 6 4 - 4
13-12-2018 3. række Odysseus 3 - Tåstrup 2 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Brønshøj 3 - Herlev 1 4½ - 3½
13-12-2018 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 4 2 - 2
13-12-2018 C-rækken Kjellerup 4 - Vorgod 3 3 - 1
12-12-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 1½ - 2½
12-12-2018 B - række 1 Maribo 3 - Maribo 2 3 - 1
12-12-2018 B-rækken Frederiksværk 2 - Allerød 4 3½ - 4½
12-12-2018 3. række Frederiksberg 4 - K41 2 1½ - 6½
12-12-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Odysseus 2 2½ - 5½
12-12-2018 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Hvidovre 1 5½ - 2½
12-12-2018 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4 - 4
11-12-2018 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Viby 2 - Silkeborg 3 4 - 4
11-12-2018 M-rækken Randers 1 - VRS 1 4½ - 3½
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Ishøj 2 4 - 0
11-12-2018 A-rækken Ringkøbing - THY 2 6½ - 1½
11-12-2018 4. række Hvidovre 3 - K41 3 1½ - 6½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
11-12-2018 4. række Amager 3 - Caïssa Gladsaxe 2 3½ - 4½
11-12-2018 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - BMS 4 3½ - ½
11-12-2018 1. række Damhus 2 - Frederiksberg 3 1 - 7
11-12-2018 1. række BMS 3 - Damhus 1 3 - 5
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
11-12-2018 B-rækken Holstebro 3 - Herning 4 (2½ - 1½)
11-12-2018 B-rækken Lemvig 2 - Ikast 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Vorgod 1 - Skive 4 5½ - 2½
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 D-række 2 Hørning 1 - Silkeborg 4 (2 - 2)
10-12-2018 D-række 1 Syddjurs 4 - Randers 4 2½ - 1½
10-12-2018 D-række 1 Hadsten 1 - Randers 3 1 - 3