Arbejder ...

loading
oktober 6 2018
Af: Jacob Carstensen

Herlev - Hvidovre i 1. runde spilles tirsdag 30. oktober kl. 19.00 hos Hvidovre. Herlev forbliver officielt hjemmehold.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
1. række Tabel
2. række Tabel
3. række Tabel
4. række Tabel
5. række (Hold med 4 spillere) Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
19-03-2019 Serie 2 Faaborg 3 - Faaborg 2 0 - 4
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Årslev 1 2½ - 5½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Tårnet 2 4 - 4
18-03-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Nyborg 1 3 - 5
18-03-2019 Fynsserien Ejby 1 - Læseforeningen 2 ½ - 7½
18-03-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Middelfart 1 4½ - 3½
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Midtfyns 1 7 - 1
18-03-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Læseforeningen 3 5½ - 1½
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Nordkalotten - SK1968 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg - Hillerød 5 - 3
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 3 - 5
17-03-2019 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Evans 1 6 - 2
17-03-2019 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Nordkalotten 1 - 7
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Hillerød - Jetsmark 1 5½ - 2½
16-03-2019 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Team Nordea Skanderborg 5 - 3
16-03-2019 Xtracon Skakligaen SK1968 1 - BMS 1 2 - 6
14-03-2019 A-rækken THY 2 - Vorgod 1 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Ringkøbing - Viborg 3 4½ - 3½
12-03-2019 A-rækken Skive 4 - Morsø 3½ - 4½
11-03-2019 B-rækken Ikast - Vestsalling 4 - 0
11-03-2019 B-rækken Vorgod 2 - Holstebro 3 3 - 1
11-03-2019 B-rækken Herning 4 - Lemvig 2 ½ - 3½
11-03-2019 A-rækken Herning 3 - Aulum 4½ - 3½
11-03-2019 C-rækken Herning 5 - Kjellerup 4 2 - 2
11-03-2019 C-rækken Vorgod 3 - Kjellerup 3 1½ - 2½
11-03-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Esbjerg 3 ½ - 3½
11-03-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Jerne 2 0 - 4
11-03-2019 B-række 2 Tønder 2 - Gråsten 3 4 - 0
11-03-2019 B-række 2 Vamdrup - Alssund 2 2½ - 1½
10-03-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Stouby 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 1 (1½ - 5½)
10-03-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Fredericia 2 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Jerne 1 4½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Alssund 1 7½ - ½
10-03-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4 - 4
10-03-2019 Mesterrækken Viborg 2 - Holstebro 1 ½ - 7½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 2 - Herning 2 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrækken Skive 3 - THY 1 2½ - 5½
10-03-2019 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - SK1968 3 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Kjellerup - Aalborg 2 4 - 4
10-03-2019 2. division gruppe 4 Skørping - Skive 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Nordre 2 1½ - 6½
10-03-2019 2. division gruppe 2 Præstø - Sydøstfyn 3 - 5
10-03-2019 2. division gruppe 2 Champ Team Køge - Nørre Aaby 7½ - ½
10-03-2019 1. division gruppe 2 Nordre 1 - Viborg 5 - 3
10-03-2019 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 2 4 - 4