Arbejder ...

loading
oktober 6 2018
Af: Jacob Carstensen

Herlev - Hvidovre i 1. runde spilles tirsdag 30. oktober kl. 19.00 hos Hvidovre. Herlev forbliver officielt hjemmehold.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
1. række Tabel
2. række Tabel
3. række Tabel
4. række Tabel
5. række (Hold med 4 spillere) Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
18-01-2019 B-rækken NSK 1 - Frederiksværk 2 8 - 0
17-01-2019 2. række Valby 2 - ØBRO 5 6½ - 1½
17-01-2019 M-rækken Silkeborg 2 - VRS 1 5½ - 2½
17-01-2019 B-rækken Allerød 4 - Hillerød 4 4 - 4
17-01-2019 Mesterrækken Odysseus 2 - Brønshøj 3 3 - 5
17-01-2019 A-rækken Morsø - Aulum 2½ - 5½
17-01-2019 2. række Brønshøj 4 - Tårnby 1 5½ - 2½
17-01-2019 3. række Tåstrup 2 - Herlev 2 2 - 6
17-01-2019 3. række Nørrebro 3 - Odysseus 3 4½ - 3½
17-01-2019 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 3 ½ - 3½
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 3 - Vorgod 3 3 - 1
17-01-2019 C-rækken Kjellerup 4 - Herning 5 2½ - 1½
17-01-2019 C-rækken Nordkalotten 3 - Hillerød 5 3½ - ½
17-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Greve 1 3 - 1
17-01-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Springeren 4 1½ - 2½
16-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2½ - 5½
16-01-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 2 5 - 3
16-01-2019 3. række Lyngby-Virum 2 - Frederiksberg 4 5 - 3
16-01-2019 1. række Frederiksberg 3 - BMS 3 2½ - 5½
16-01-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Faxe 2 3 - 5
16-01-2019 A-række 2 Grindsted - Springeren 3 0 - 4
15-01-2019 D-række 2 Skanderborg 4 - VRS 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-rækken Aros 1 - Silkeborg 3 4 - 4
15-01-2019 M-rækken Randers 2 - Nordre 3 1½ - 6½
15-01-2019 M-rækken Randers 1 - Åbyhøj 1 5 - 3
15-01-2019 3. række K41 2 - Amager 2 6½ - 1½
15-01-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 3 3½ - ½
15-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
15-01-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Nykøbing Sj. 1 4½ - 3½
15-01-2019 B-rækken Vorgod 2 - Lemvig 2 2 - 2
15-01-2019 B-rækken Holstebro 3 - Kjellerup 2 1 - 3
15-01-2019 A-rækken Skive 4 - THY 2 3½ - 4½
15-01-2019 A-rækken Holstebro 2 - Viborg 3 6½ - 1½
15-01-2019 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 5 - 3
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Nørrebro 4 0 - 4
15-01-2019 5. række (Hold med 4 spillere) Damhus 3 - BMS 4 2 - 2
15-01-2019 Mesterrækken Hvidovre 1 - Frederiksberg 2 6 - 2
15-01-2019 4. række Caïssa Gladsaxe 2 - Valby 3 7½ - ½
15-01-2019 4. række K41 3 - Brøndby 2 4 - 4
15-01-2019 2. række Amager 1 - ØBRO 4 3½ - 4½
15-01-2019 1. række Damhus 1 - Lyngby-Virum 1 7 - 1
15-01-2019 1. række Jernbanen - Damhus 2 4½ - 3½
15-01-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4½ - 3½
15-01-2019 A-rækken Roskilde 2 - Allerød 3 1½ - 6½
15-01-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Ejby 1 6 - 2
15-01-2019 C-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2 - 2
15-01-2019 C-Række 2 Skovbo 2 - Korsør 2 3 - 1
15-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½