Arbejder ...

loading
oktober 19 2015
Af: Ivan Madsen

Kjellerup skakklub har dispensation til hvis helbredsgrunde gør det umuligt for deres normale kampleder at medvirke, så må de benytte spillende kampleder.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Jetsmark 1 4 - 4
17-12-2017 Xtracon Skakligaen SK 1968 1 - Nordre 1 2 - 6
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Team Nordea Skanderborg 1 1 - 7
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Nordkalotten 1 5 - 3
17-12-2017 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Brønshøj 1 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Haderslev 2 4½ - 3½
17-12-2017 M-Rækken Fredensborg 1 - Frederikssund 1 4 - 4
17-12-2017 M-Rækken Gribskov 1 - Roskilde 1 1 - 7
17-12-2017 M-Rækken Allerød 2 - Helsingør 2 3½ - 4½
17-12-2017 M-Rækken Allerød 1 - Sjælsø 1 6 - 2
17-12-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Køge 2 - Dianalund 1 5½ - 2½
17-12-2017 Mesterrækken Nykøbing Sj. 1 - Holbæk 2 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Faxe 1 - Slagelse 1 4 - 4
17-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 2 - 6
17-12-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 3 (3½ - 4)
17-12-2017 Mesterrække 1 Tønder 1 - Varde 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Næstved 1 - Frederiksberg 1 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Nørrebro 1 - ØBRO 2 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Holstebro 1 - Skørping 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Jetsmark 2 - Aalborg 2 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Silkeborg 1 - Randers 1 7 - 1
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Kjellerup 1 - Viborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Esbjerg 1 - SK 1968 3 5½ - 2½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - BMS 2 4½ - 3½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Holbæk 1 - Nørre Åby 1 4 - 4
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Præstø 1 - Kalundborg 1 3½ - 4½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Helsingør 1 - Furesø 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Springeren 1 - Aalborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Frem 1 - Fredericia 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - Team XtraCon Køge 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Tåstrup 1 - K41 1 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 1 ØBRO 3 - Odysseus 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 ØBRO 1 - Brønshøj 2 4 - 4
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Evans 1 - Haderslev 1 7½ - ½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Evans 2 - Viby 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 2 - Frem 2 4½ - 3½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Herning 1 - Nørresundby 1 6½ - 1½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Alssund 1 - Århus/Skolerne 2 2½ - 5½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Læseforeningen 1 6 - 2
16-12-2017 2. Division gruppe 3 Nordre 2 - SK 1968 2 2 - 6
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 2 Odysseus 3 - ØBRO 5 5 - 3
14-12-2017 1. række gruppe 1 Brønshøj 3 - Brøndby 1 6 - 2
14-12-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Tårnby 2½ - 5½
14-12-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Hvidovre 2 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 5 - Frederikssund 2 4 - 4
14-12-2017 C-Rækken Allerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1