Arbejder ...

loading
november 15 2018
Af: HansMilter

Kjellerup Skakklub har søgt dispensation fra at benytte en "ikke spillende kamp kampleder" jf. divisionsturneringens reglement § 12 stk. f. i matchen i 2. runde mellem Kjellerup og Jetsmark 2
Ansøgningen blev efterkommet med følgende bemærkninger.:
Der gives hermed dispensation til at Kjellerup Skakklub må bruge en spillende kampleder i kampe mellem Kjellerup og Jetsmark 2 i kampen den 18. november 2018.
Samtidig ytrer jeg håbet om, at dette er en engangsforeteelse eller at klubben hurtigt får uddannet kamp-/turneringsledere, så klubben hurtigt har kampledere der kan bruges i divisionsturneringen.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Hillerød - BMS 1 5½ - 2½
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Evans 1 - Brønshøj 1 4 - 4
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Nordkalotten 6 - 2
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Team Nordea Skanderborg 2½ - 5½
09-12-2018 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - SK1968 1 6½ - 1½
09-12-2018 Mesterrækken Holbæk 2 - Sydøstlolland 1 (4½ - 3)
09-12-2018 Mesterrækken Viborg 2 - Herning 2 2½ - 5½
09-12-2018 Mesterrækken Slagelse 1 - Maribo 1 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrækken Dianalund 1 - Faxe 1 2½ - 5½
09-12-2018 Mesterrækken Allerød 2 - Sjælsø 1 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrækken Helsingør 2 - Roskilde 1 1½ - 6½
09-12-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Fredericia 2 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Jerne 1 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrækken Hillerød 3 - Frederikssund 1 4 - 4
09-12-2018 Mesterrækken THY 1 - Skive 2 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrækken Køge 3 - Holbæk 3 (7 - ½)
09-12-2018 Mesterrækken FHS 1 - Hillerød 2 0 - 8
09-12-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Haderslev 2 5 - 3
09-12-2018 1. division gruppe 2 Haderslev - Aalborg 1 5 - 3
09-12-2018 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 2½ - 5½
09-12-2018 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Skive 2 - 6
09-12-2018 2. division gruppe 3 Springeren - Silkeborg 6 - 2
09-12-2018 2. division gruppe 1 Odysseus - BMS 2 5½ - 2½
09-12-2018 2. division gruppe 4 Aars/Nibe - Kjellerup 3 - 5
09-12-2018 2. division gruppe 3 Evans 2 - Aarhus/Skolerne 2 2½ - 5½
09-12-2018 2. division gruppe 4 SK1968 3 - Nordre 2 3 - 5
09-12-2018 1. division gruppe 2 Nørresundby - Herning 3½ - 4½
09-12-2018 2. division gruppe 1 K41 - Seksløberen 5 - 3
09-12-2018 2. division gruppe 3 Horsens - Viby 3½ - 4½
09-12-2018 2. division gruppe 4 Skørping - Aalborg 2 3½ - 4½
09-12-2018 1. division gruppe 1 Frem - Furesø 3½ - 4½
09-12-2018 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Nørre Aaby 5½ - 2½
09-12-2018 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 4½ - 3½
09-12-2018 2. division gruppe 2 Kalundborg - Champ Team Køge 2½ - 5½
09-12-2018 1. division gruppe 1 Næstved - Brønshøj 2 5½ - 2½
09-12-2018 2. division gruppe 1 Allerød - Helsingør 4 - 4
09-12-2018 2. division gruppe 3 Esbjerg - Skanderborg 2 7 - 1
09-12-2018 2. division gruppe 2 Præstø - Tåstrup 3 - 5
09-12-2018 2. division gruppe 2 Sydøstfyn - Fåborg 7 - 1
09-12-2018 1. division gruppe 2 Nordre 1 - Fredericia 5 - 3
09-12-2018 1. division gruppe 1 Bornholm - Frederiksberg 4½ - 3½
09-12-2018 1. division gruppe 1 ØBRO 1 - Holbæk 5½ - 2½
08-12-2018 C-Række 1 Faxe 4 - Møn 2 3½ - ½
08-12-2018 C-Række 1 Maribo 5 - Præstø 3 0 - 4
08-12-2018 C-Række 1 Maribo 5 - Møn 2 (2 - 2)
08-12-2018 C-Række 1 Præstø 3 - Faxe 4 1½ - 2½
06-12-2018 Fynsserien Læseforeningen 2 - Middelfart 1 4½ - 3½
06-12-2018 Serie 1 8-mandshold Læseforeningen 3 - Årslev 1 3 - 5
04-12-2018 Serie 2 Ejby 2 - Læseforeningen 4 2 - 2
04-12-2018 Fynsserien Ejby 1 - Tårnet 1 0 - 8