Arbejder ...

loading
oktober 25 2015
Af: Poul

http://www.skak.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=219

 

Ovenstående er henvisning til hele skakhåndbogen. Reglementet for holdturneringen er i "bind 5". Detaljerede regler for skakspillet i "bind 3".

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
22-11-2017 2. række gruppe 1 Frederiksberg 4 - Tårnby 3 - 5
22-11-2017 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Herlev 1 2½ - 5½
22-11-2017 A- Rækken Maribo 2 - Vordingborg 1 4 - 4
22-11-2017 A-Rækken Solrød 1 - Sjælsø 2 3½ - 4½
22-11-2017 B- Række 2 Dianalund 2 - Dianalund 3 2½ - 1½
21-11-2017 2. række gruppe 1 Amager 3 - Valby 3 4 - 4
21-11-2017 4. række Damhus 3 - K41 3 ½ - 3½
21-11-2017 2. række gruppe 2 Damhus 2 - Frederiksberg 5 5½ - 2½
21-11-2017 A-rækken Ringkøbing - Herning 3 6 - 2
21-11-2017 M-rækken Rokaden 1 - Aros 1 5 - 3
21-11-2017 M-rækken Viby 2 - Skanderborg 2 ½ - 7½
21-11-2017 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 2 - 2
21-11-2017 A-rækken Skanderborg 3 - SK 1968 5 3½ - 4½
21-11-2017 D-række 2 Aros 2 - VRS 3 ½ - 3½
21-11-2017 1. række gruppe 2 K41 2 - Brønshøj 4 4½ - 3½
21-11-2017 B-Rækkken Furesø 2 - Frederikssund 2 5 - 3
21-11-2017 B-række gruppe 2 Jerne 2 - Kolding 2 2½ - 1½
21-11-2017 A-række gruppe 2 Korning 1 - Esbjerg 3 4 - 0
21-11-2017 B-række gruppe 2 Springeren 4 - Varde 3 1½ - 2½
21-11-2017 A-række gruppe 2 Springeren 3 - Varde 2 2 - 2
21-11-2017 C-Række 2 Holbæk 5 - Skovbo 2 3 - 1
21-11-2017 B- Række 2 Holbæk 4 - Slagelse 2 2½ - 1½
21-11-2017 A- Rækken Køge 3 - Skovbo 1 5½ - 2½
21-11-2017 A-Rækken Egedal-Jyllinge 1 - Allerød 3 2 - 6
21-11-2017 B-Rækkken Hillerød 4 - Espergærde 1 3½ - 4½
21-11-2017 B-Rækkken Helsingør 3 - Gribskov 2 5½ - 2½
21-11-2017 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Nørre Snede 1 6 - 2
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Ejby 1 2½ - 5½
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Midtfyn 1 4½ - 3½
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Tårnet 2 - Årslev 1 5 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Ullerslev 1 4 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Frem 4 - Sydøstfyn 3 3 - 5
20-11-2017 2. række gruppe 2 Brøndby 2 - Ishøj 1 1 - 7
20-11-2017 2. række gruppe 2 Nørrebro 4 - Tåstrup 2 4 - 4
20-11-2017 2. række gruppe 1 Herlev 2 - Caïssa Gladsaxe 2 5½ - 2½
20-11-2017 1. række gruppe 2 ØBRO 5 - Caïssa Gladsaxe 1 ½ - 7½
20-11-2017 2. række gruppe 1 Hvidovre 3 - Jernbanen 0 - 8
20-11-2017 1. række gruppe 1 ØBRO 4 - BMS 3 3½ - 4½
20-11-2017 1. række gruppe 1 Brøndby 1 - Amager 1 5½ - 2½
20-11-2017 B-rækken Herning 4 - Kjellerup 2 1 - 3
20-11-2017 C-rækken Herning 5 - Skive 5 3 - 1
20-11-2017 A-rækken Randers 2 - VRS 2 3½ - 4½
20-11-2017 A-rækken Syddjurs 2 - SK 1968 4 1½ - 6½
20-11-2017 D-række 1 Syddjurs 4 - Hadsten 1 2½ - 1½
20-11-2017 D-række 1 Syddjurs 3 - Rokaden 2 1½ - 2½
20-11-2017 B-række gruppe 1 Haderslev 4 - Haderslev 3 (1½ - 2½)
20-11-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Jerne 1 4 - 4
20-11-2017 A-række gruppe 1 Vamdrup 1 - Løgumkloster 1 3 - 1
20-11-2017 B- Række 1 Haslev 2 - Haslev 1 ½ - 3½
20-11-2017 C-Række 2 Nykøbing Sj. 3 - Sorø 2 2½ - 1½