Arbejder ...

loading
oktober 21 2015
Af: Ivan Madsen

Fra mange sider er jeg blevet spurgt om spilletidspunkt i dobbeltrunder.

Lørdag spilles kl. 14.00 - søndag kl. 10.00. Enkeltrunder søndag spilles som udgangspunkt kl. 12.00, men hvis udehold ønsker et andet tidspunkt kan man anmode om dette.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
13-11-2018 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 2 0 - 4
13-11-2018 Serie 1 6-mandshold Sydøstfyn 3 - Nr. Åby Junior 2 2½ - 3½
13-11-2018 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Læseforeningen 2 4½ - 3½
13-11-2018 Mesterrækken Aalborg 3 - Nørresundby 3 5½ - ½
13-11-2018 Mesterrækken Sæby 1 - Aalborg 4 2 - 4
13-11-2018 Mesterrækken Aalborg 5 - Brønderslev 1 2 - 4
13-11-2018 A-klassen Aalborg 6 - Aalborg 7 2 - 2
13-11-2018 B-klassen Aalborg 8 - Skørping 3 2 - 2
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Tårnet 2 - Frem 3 3 - 5
12-11-2018 Serie 1 6-mandshold Assens 1 - Nyborg 2 2 - 4
12-11-2018 Fynsserien Frem 2 - Ejby 1 7 - 1
12-11-2018 Fynsserien Tårnet 1 - Odense 1 4½ - 3½
12-11-2018 Fynsserien Middelfart 1 - Nyborg 1 3½ - 4½
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Ullerslev 1 3½ - 4½
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Læseforeningen 3 4 - 4
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Årslev 1 - Midtfyns 1 7 - 1
12-11-2018 Mesterrækken AarsNibe 2 - Nørresundby 2 5 - 1
12-11-2018 A-klassen Jetsmark 3 - Brønderslev 2 1 - 3
12-11-2018 A-klassen Frederikshavn 1 - AarsNibe 3 2½ - 1½
12-11-2018 B-klassen AarsNibe 4 - Tranum 1 1 - 3
05-11-2018 A-klassen AarsNibe 3 - Brønderslev 2 2 - 2
02-11-2018 B-rækken NSK 1 - Helsingør 3 6½ - 1½
01-11-2018 A-rækken Silkeborg 3 - Syddjurs 2 2½ - 5½
01-11-2018 M-rækken Nordre 3 - SK 1968 4 6½ - 1½
01-11-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Silkeborg 2 4 - 4
01-11-2018 2. række Valby 2 - Ishøj 1 4 - 4
01-11-2018 4-mands forrunde 5 Evans 4 - Springeren 3 1 - 3
01-11-2018 4-mands forrunde 3 Gråsten 3 - Springeren 5 ½ - 3½
01-11-2018 4-mands forrunde 2 Gråsten 2 - Tønder 2 1½ - 2½
01-11-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Stouby 4 - 4
01-11-2018 B-rækken Frederikssund 2 - Allerød 4 3½ - 4½
01-11-2018 C-rækken Nordkalotten 3 - Egedal-Jyllinge 1 0 - 4
01-11-2018 A-rækken Allerød 3 - Nordkalotten 2 3 - 5
01-11-2018 3. række Odysseus 3 - K41 2 3 - 5
01-11-2018 Mesterrækken Brønshøj 3 - ØBRO 3 4 - 4
01-11-2018 B-rækken Kjellerup 2 - Vorgod 2 2½ - 1½
01-11-2018 A-rækken THY 2 - Aulum 4 - 4
01-11-2018 Mesterrækken Nørresundby 3 - Nørresundby 2 1 - 5
01-11-2018 3. række Nørrebro 3 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
01-11-2018 Mesterrækken Valby 1 - Odysseus 2 5½ - 2½
31-10-2018 4-mands forrunde 1 Grindsted - Jerne 2 2 - 2
31-10-2018 1. række Lyngby-Virum 1 - Nørrebro 2 5 - 3
31-10-2018 B- Række 2 Dianalund 2 - Dianalund 3 3 - 1
31-10-2018 B - række 1 Maribo 4 - Maribo 3 2½ - 1½
31-10-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Frederiksberg 5 - Amager 4 2½ - 1½
31-10-2018 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Frederiksberg 2 5½ - 2½
31-10-2018 1. række Frederiksberg 3 - Brøndby 1 3½ - 4½
31-10-2018 Mesterrækken Brønderslev 1 - Sæby 1 4½ - 1½
30-10-2018 A-klassen Aalborg 7 - Hjallerup 1 ½ - 3½
30-10-2018 B-rækken Ikast - Herning 4 4 - 0