Arbejder ...

loading
januar 12 2019
Af: HansMilter

Brønshøj Skakforening har - på grund af en ekstraordinær situation - søgt om, dispensation fra divisionsturneringsreglementet § 12f. Brønshøj ansøger om at måtte bruge spillende kampleder i dele af matchen i 1. division Gruppe 1 mellem Brønshøj 2 og Furesø.
Kampen startes og sluttes med en ikke-spillende kampleder, - men der er søgt om at måtte bruge en spillende kampleder mellem ca. kl. 12.15 og ca. kl. 15.30.

Da dette betragtes som en enkeltstående tilfælde gives dispensation til at der må bruges spillende kampleder i det ovennævnte tidsrum.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-03-2020 4. række Ishøj 2 - Brøndby 2 0 - 0
11-03-2020 B-Række 2 Dragsholm 1 - Korsør 1 2 - 2
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 3 - Holbæk 4 ½ - 3½
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 2 - Sorø 1 1½ - 2½
11-03-2020 B-Række 2 Korsør 2 - Nykøbing S 2 ½ - 3½
10-03-2020 A-Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3 - 5
10-03-2020 A-Rækken Præstø 2 - Skovbo 1 4 - 4
10-03-2020 A-Rækken Holbæk 3 - Nykøbing F 1 (3½ - 4½)
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
10-03-2020 A-Rækken Køge 4 - Næstved 2 3 - 5
09-03-2020 B-Række 1 Præstø 3 - Møn 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Faxe 4 - Vordingborg 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 3 3 - 1
09-03-2020 C-række 1 Maribo 5 - Møn 2 3 - 1
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 C-række 1 Maribo 4 - Sydøstlolland 2 3 - 1
07-03-2020 C-række 2 Køge 6 - Præstø 4 2½ - 1½
07-03-2020 C-række 2 Køge 5 - Sorø 2 3 - 1
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
07-03-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 5 2 - 2