Arbejder ...

loading
oktober 27 2015
Af: Ivan Madsen

Turneringskomiteen består af:

IA Lars K. Johansen, formand

IA Kenneth Varberg

Thomas Hauge Vestergaard.

Turneringslederafgørelser, der ønskes anket sendes til divisionsturneringslederen, som samler alle relevante bilag udover hvad klager har valgt at sende med og videresender til turneringskomiteen.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
13-12-2018 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 4 2 - 2
13-12-2018 B-rækken Frederikssund 2 - NSK 1 ½ - 7½
13-12-2018 A-rækken Nordkalotten 2 - Frederiksværk 1 4 - 4
13-12-2018 4. række Valby 3 - ØBRO 6 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 2½ - 5½
13-12-2018 A-rækken Allerød 3 - Solrød 1 4 - 4
13-12-2018 M-rækken Silkeborg 2 - SK 1968 4 6½ - 1½
13-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Nørrebro 4 - Damhus 3 3 - 1
13-12-2018 C-rækken Kjellerup 4 - Vorgod 3 3 - 1
12-12-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 1½ - 2½
12-12-2018 B - række 1 Maribo 3 - Maribo 2 3 - 1
12-12-2018 B-rækken Frederiksværk 2 - Allerød 4 3½ - 4½
12-12-2018 3. række Frederiksberg 4 - K41 2 1½ - 6½
12-12-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Odysseus 2 2½ - 5½
12-12-2018 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Hvidovre 1 5½ - 2½
12-12-2018 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Ishøj 2 4 - 0
11-12-2018 A-rækken Ringkøbing - THY 2 6½ - 1½
11-12-2018 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 1 - 3
11-12-2018 4. række Hvidovre 3 - K41 3 1½ - 6½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
11-12-2018 4. række Amager 3 - Caïssa Gladsaxe 2 3½ - 4½
11-12-2018 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - BMS 4 3½ - ½
11-12-2018 1. række Damhus 2 - Frederiksberg 3 1 - 7
11-12-2018 1. række BMS 3 - Damhus 1 3 - 5
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
11-12-2018 M-rækken Randers 1 - VRS 1 4½ - 3½
11-12-2018 B-rækken Holstebro 3 - Herning 4 (2½ - 1½)
11-12-2018 B-rækken Lemvig 2 - Ikast 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Vorgod 1 - Skive 4 5½ - 2½
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 A-rækken Viby 2 - Silkeborg 3 4 - 4
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 D-række 2 VRS 4 - Syddjurs 3 2½ - 1½
10-12-2018 2. række Tårnby 1 - Musik 1 - 7
10-12-2018 Mesterrække 2 Stouby - Kolding 1 7½ - ½
10-12-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 3 - 5
10-12-2018 Mesterrække 2 Vojens - Esbjerg 2 3½ - 4½
10-12-2018 3. række Herlev 2 - Lyngby-Virum 2 5½ - 2½
10-12-2018 B - række 1 Næstved 2 - Møn 1 2 - 2
10-12-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Sorø 1 1 - 3