Arbejder ...

loading
oktober 11 2019
Af: Arne Hove

Nu er der foretaget lodtrækning. Hvis I opdager nogle fejl eller mangler, skriv venligt til mig. Styrkelisterne kan også indtastes nu. Husk at tilføje holdledere.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-klassen Tabel
B-klassen Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
04-12-2019 4-mandsrække 2 (Syd) Alssund 2 - Gråsten 3 2½ - 1½
04-12-2019 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 5 4 - 4
04-12-2019 B-Række 1 Maribo 3 - Præstø 3 3½ - ½
04-12-2019 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 4 4 - 0
04-12-2019 B-Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 1 - 3
04-12-2019 B-Række 2 Dianalund 2 - Korsør 2 3 - 1
04-12-2019 A-rækken Solrød 1 - FHS 1 5 - 3
04-12-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Grindsted - Varde 3 3 - 1
03-12-2019 B-rækken Roskilde 2 - Allerød 4 4½ - 3½
03-12-2019 Mesterrækken Ringkøbing - Herning 2 4½ - 3½
03-12-2019 B-rækken Vorgod 2 - Herning 4 1½ - 2½
03-12-2019 A-rækken Holstebro 2 - Morsø 6 - 2
03-12-2019 A-rækken Vorgod 1 - Aulum 5½ - 2½
03-12-2019 B-rækken Hillerød 4 - Frederikssund 2 7 - 1
03-12-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4 - 4
03-12-2019 A-rækken Gribskov 1 - Espergærde 1 4½ - 3½
03-12-2019 B-Række 2 Holbæk 4 - Nykøbing S 2 2½ - 1½
03-12-2019 A-Rækken Skovbo 1 - Køge 4 ½ - 7½
03-12-2019 Mesterrække 2 Springeren 3 - Kolding 2½ - 5½
03-12-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Vojens 5½ - 2½
03-12-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Esbjerg 3 - Jerne 1 0 - 4
03-12-2019 4-mandsrække 3 (Vest) Varde 2 - Jerne 2 1 - 3
03-12-2019 Serie 1 - 8 spillere Ejby 1 - Læseforeningen 4 4½ - 3½
03-12-2019 C-rækken Lemvig 2 - Kjellerup 4 2½ - 1½
02-12-2019 4-mandsrække 1 (Øst) Vamdrup - Springeren 4 2½ - 1½
02-12-2019 4-mandsrække 1 (Øst) Kolding 2 - Fredericia 4 2½ - 1½
02-12-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede - Fredericia 3 3½ - 4½
02-12-2019 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 1½ - 2½
02-12-2019 B-Række 1 Faxe 3 - Møn 1 3 - 1
02-12-2019 B-Række 2 Sorø 1 - Korsør 1 1 - 3
02-12-2019 A-Rækken Holbæk 3 - Præstø 2 3 - 5
02-12-2019 A-Rækken Nykøbing F 1 - Slagelse 2 4 - 4
02-12-2019 Serie 1 - 8 spillere Odense 2 - Årslev 1 0 - 7
02-12-2019 Fynsserien Odense 1 - Nr. Åby Junior Skakklub 1 1½ - 6½
02-12-2019 Fynsserien Nyborg 1 - Tårnet 1 4½ - 3½
02-12-2019 Serie 1 - 8 spillere Ullerslev 1 - Middelfart 1 1 - 7
02-12-2019 A-Rækken Næstved 2 - Faxe 2 5 - 3
02-12-2019 Fynsserien Frem 3 - Faaborg 1 3 - 5
02-12-2019 Serie 1 - 8 spillere Frem 4 - Læseforeningen 3 2½ - 5½
02-12-2019 C-rækken Herning 5 - Vorgod 3 3½ - ½
01-12-2019 Mesterrækken Helsingør 2 - Frederikssund 1 2 - 6
01-12-2019 Mesterrækken Sjælsø 1 - Allerød 2 6 - 2
01-12-2019 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Helsingør 1 1 - 7
01-12-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
01-12-2019 Mesterrækken Lemvig 1 - Skive 3 4 - 4
01-12-2019 Mesterrækken Maribo 1 - Haslev 1 4 - 4
01-12-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Haderslev 2 7 - 1
01-12-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Springeren 2 2 - 6
01-12-2019 Mesterrække 1 Alssund 1 - Gråsten 1 5½ - 2½
01-12-2019 Mesterrække 1 Horsens - Tønder 1 4½ - 3½