Arbejder ...

loading
januar 12 2020
Af: VagnLauritzen

Godt nytår til jer alle.
Det er blevet påtalt, at jeg en gang imellem er længe om at godkende resultaterne, mens jeg til andre tider er lidt hurtigere.
Jeg vil derfor fremover forsøge at gøre det lidt mere ensartet:
Jeg vil altid vente mindst 2 dage, før jeg godkender resultatet - det giver jer mulighed for at kontrollere det indtastede og rette eller påtale eventuelle fejl - derfor beder jeg alle holdledere at kontrollere holdopstilling mm.
Alle resultater vil være godkendt senest 4 dage efter spilledatoen, hvis der ikke er indkommet indsigelser - jeg vil dog forsøge at godkende alle resultater straks efter 2 dages fristen.

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
4-mandsrække 1 (Øst) Tabel
4-mandsrække 2 (Syd) Tabel
4-mandsrække 3 (Vest) Tabel
Kvalifikationskampe Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-03-2020 B-Række 2 Dragsholm 1 - Korsør 1 2 - 2
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 3 - Holbæk 4 ½ - 3½
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 2 - Sorø 1 1½ - 2½
11-03-2020 B-Række 2 Korsør 2 - Nykøbing S 2 ½ - 3½
10-03-2020 A-Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3 - 5
10-03-2020 A-Rækken Præstø 2 - Skovbo 1 4 - 4
10-03-2020 A-Rækken Holbæk 3 - Nykøbing F 1 (3½ - 4½)
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
10-03-2020 A-Rækken Køge 4 - Næstved 2 3 - 5
09-03-2020 B-Række 1 Præstø 3 - Møn 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Faxe 4 - Vordingborg 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 3 3 - 1
09-03-2020 C-række 1 Maribo 5 - Møn 2 3 - 1
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 C-række 1 Maribo 4 - Sydøstlolland 2 3 - 1
07-03-2020 C-række 2 Køge 6 - Præstø 4 2½ - 1½
07-03-2020 C-række 2 Køge 5 - Sorø 2 3 - 1
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
07-03-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 5 2 - 2
07-03-2020 C-række 2 Sorø 2 - Køge 6 2 - 2