Arbejder ...

loading
januar 15 2020
Af: VagnLauritzen

I kampen mellem Tønder og Alssund, anvendte Alssund en spiller, der først var indmeldt samme formiddag, og han var derfor ikke opført på styrkelisten. Hovedkredsens kasserer er pt. bortrejst; resultatet berigtiges, når Hovedkredsens bestyrelse har truffet beslutning om, hvordan sagen håndteres.

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
4-mandsrække 1 (Øst) Tabel
4-mandsrække 2 (Syd) Tabel
4-mandsrække 3 (Vest) Tabel
Kvalifikationskampe Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
25-02-2020 D-rækken Skanderborg 5 - Syddjurs 3 2 - 2
25-02-2020 M-rækken Skanderborg 2 - Silkeborg 2 6 - 2
25-02-2020 B-klassen Sæby 2 - Aalborg 9 1 - 3
25-02-2020 Mesterrækken Sæby 1 - Aars 2 4½ - 1½
25-02-2020 M-rækken Aros 1 - VRS 1 2½ - 5½
25-02-2020 B-rækken Hillerød 4 - Roskilde 2 6 - 2
25-02-2020 A-Rækken Køge 4 - Faxe 2 4½ - 3½
25-02-2020 3. række Caïssa Gladsaxe 2 - Skak for sjov 1 3½ - 4½
25-02-2020 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 3½ - 4½
25-02-2020 Mesterrækken Hvidovre 1 - BMS 3 3 - 5
25-02-2020 A-rækken Holstebro 2 - Skive 4 6 - 2
25-02-2020 A-Rækken Skovbo 1 - Holbæk 3 1 - 7
25-02-2020 Mesterrække 2 Springeren 3 - Vojens 4½ - 3½
25-02-2020 Mesterrække 2 Ribe - Esbjerg 2 4 - 4
25-02-2020 Mesterrækken Aalborg 5 - Aars 1 ½ - 5½
25-02-2020 Mesterrækken Aalborg 4 - Nørresundby 2 2½ - 3½
25-02-2020 B-rækken Holstebro 3 - Vorgod 2 2 - 2
25-02-2020 Mesterrækken Aalborg 3 - Skørping 2 5½ - ½
25-02-2020 B-Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 2 - 2
25-02-2020 D-rækken Århus/Skolerne 3 - Hadsten 1 3½ - ½
25-02-2020 D-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 1½ - 2½
25-02-2020 D-rækken Sjælsø 3 - FHS 2 1 - 3
25-02-2020 D-rækken Hillerød 6 - Egedal-Jyllinge 1 0 - 4
24-02-2020 A-rækken FHS 1 - Gribskov 1 5 - 3
24-02-2020 A-rækken Espergærde 1 - Nordkalotten 2 3½ - 4½
24-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Frem 4 - Ullerslev 1 5½ - 2½
24-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Odense 2 - Ejby 1 1 - 7
24-02-2020 Serie 1 - 8 spillere Årslev 1 - Læseforeningen 3 4 - 4
24-02-2020 Fynsserien Faaborg 1 - Nr. Åby Junior Skakklub 1 5 - 3
24-02-2020 Fynsserien Nyborg 1 - Odense 1 4½ - 3½
24-02-2020 Fynsserien Frem 3 - Læseforeningen 2 4 - 4
24-02-2020 Fynsserien Tårnet 1 - Sydøstfyn 2 4½ - 3½
24-02-2020 Mesterrække 2 Kolding - Fredericia 3 2½ - 5½
24-02-2020 B-Række 2 Nykøbing S 2 - Dragsholm 1 2 - 2
24-02-2020 1. række ØBRO 4 - Frederiksberg 2 4½ - 3½
24-02-2020 2. række Ishøj 1 - K41 2 3 - 5
24-02-2020 3. række Tårnby 1 - Lyngby-Virum 2 5½ - 2½
24-02-2020 4. række Brøndby 2 - Frederiksberg 4 4½ - 3½
24-02-2020 M-rækken VRS 2 - Syddjurs 1 1½ - 6½
24-02-2020 D-rækken Hørning 1 - Viby 4 1½ - 2½
24-02-2020 B-klassen Skørping 4 - Aalborg 8 ½ - 3½
24-02-2020 A-klassen Skørping 3 - Aalborg 6 2 - 2
24-02-2020 A-klassen Frederikshavn 1 - Aalborg 7 2 - 2
24-02-2020 B-Række 1 Møn 1 - Faxe 4 4 - 0
24-02-2020 B-Række 2 Sorø 1 - Korsør 2 1 - 3
24-02-2020 B-Række 2 Korsør 1 - Dianalund 3 3 - 1
24-02-2020 A-Rækken Nykøbing F 1 - Næstved 2 3½ - 4½
24-02-2020 A-Rækken Slagelse 2 - Præstø 2 2 - 6
24-02-2020 A-rækken Herning 3 - Vorgod 1 5½ - 2½
24-02-2020 2. række ØBRO 5 - Valby 2 3½ - 4½