Arbejder ...

loading
februar 4 2020
Af: leifhamborg

Nyt spillested til afsluttende runde i C-rækken
AL-huset i Kjellerup er ikke til rådighed til fællesafslutningen i C-rækken den 27. februar 2020. Kampene spilles i stedet på Trekløverskolen afd. Kjellerup, Tinghusvej 16, 8620 Kjellerup.

Nye medlemmer i Herning Skakklub
Niels Helge Jensen (rating: 1622) placeres som nr. 22,5 på styrkelisten. Jens Brun Pedersen og Henning Nørgaard Madsen placeres som henholdsvis nr. 43,1 og 43,9. Begge er tildelt 1000 i rating.

Nyt medlem i Holstebro Skakklub
GM Peter Heine Nielsen (rating: 2639) placeres som nr. 0,5 på styrkelisten og som reserve på Holstebros divisionshold. Dette blot til information, da det ikke har betydning for 9. HK's holdturnering.

Aulum - Morsø
Det er kommet til turneringslederens kendskab at partiet på førstebrættet i kampen mellem Aulum og Morsø i A-rækken sidste tirsdag ikke er blevet spillet, men vundet af Jonas Plejdrup fra Morsø uden kamp. Jeg skal gøre opmærksom på, at alle uregelmæssigheder i forbindelse med holdkampe skal skrives på holdkortet og indberettes til turneringslederen. 

Leif Hamborg, den 4. februar 2020

 

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-rækken Tabel
C-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
14-03-2020 4. række Ishøj 2 - Brøndby 2 0 - 0
11-03-2020 B-Række 2 Dragsholm 1 - Korsør 1 2 - 2
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 3 - Holbæk 4 ½ - 3½
11-03-2020 B-Række 2 Dianalund 2 - Sorø 1 1½ - 2½
11-03-2020 B-Række 2 Korsør 2 - Nykøbing S 2 ½ - 3½
10-03-2020 A-Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3 - 5
10-03-2020 A-Rækken Præstø 2 - Skovbo 1 4 - 4
10-03-2020 A-Rækken Holbæk 3 - Nykøbing F 1 (3½ - 4½)
10-03-2020 B-rækken Hillerød 5 - Furesø 2 3 - 5
10-03-2020 B-rækken Allerød 4 - Frederikssund 2 3½ - 4½
10-03-2020 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 4 ½ - 7½
10-03-2020 B-rækken Roskilde 2 - Helsingør 3 2½ - 5½
10-03-2020 A-Rækken Køge 4 - Næstved 2 3 - 5
09-03-2020 B-Række 1 Præstø 3 - Møn 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Faxe 4 - Vordingborg 1 ½ - 3½
09-03-2020 B-Række 1 Maribo 2 - Faxe 3 3 - 1
09-03-2020 C-række 1 Maribo 5 - Møn 2 3 - 1
08-03-2020 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
08-03-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 1 2½ - 5½
08-03-2020 Mesterrækken Frederikssund 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Herning - SK1968 1 3½ - 4½
08-03-2020 1. division gruppe 2 Viborg - SK1968 2 5 - 3
08-03-2020 1. division gruppe 2 Springeren - Nørresundby 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Slagelse - Kalundborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Silkeborg 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 4 Randers - Skørping 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Kjellerup 6 - 2
08-03-2020 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Holstebro 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Nørrebro 5 - 3
08-03-2020 2. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Hillerød 2 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 1 BMS 2 - K41 3 - 5
08-03-2020 2. division gruppe 1 Bornholm - Allerød 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Sydøstfyn 3½ - 4½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Læseforeningen - Præstø 5½ - 2½
08-03-2020 2. division gruppe 2 Tåstrup - Frem 2 1 - 7
08-03-2020 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Evans 2 4 - 4
08-03-2020 2. division gruppe 3 Viby - Haderslev 2 - 6
08-03-2020 2. division gruppe 3 Aarhus/Skolerne 2 - Esbjerg 4½ - 3½
08-03-2020 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Nordre 2 2½ - 5½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Frederiksberg - Næstved 4½ - 3½
08-03-2020 1. division gruppe 1 Furesø - Frem 1 4 - 4
08-03-2020 1. division gruppe 1 Køge 2 - Brønshøj 2 3 - 5
08-03-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Fredericia 1 2½ - 5½
07-03-2020 C-række 1 Maribo 4 - Sydøstlolland 2 3 - 1
07-03-2020 C-række 2 Køge 6 - Præstø 4 2½ - 1½
07-03-2020 C-række 2 Køge 5 - Sorø 2 3 - 1
07-03-2020 2. division gruppe 1 ØBRO 2 - Bornholm 3 - 5
07-03-2020 C-række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 5 2 - 2