Arbejder ...

loading
oktober 1 2020
Af: HansMilter

I 2. division kreds 2 har Slagelse trukket deres hold. Da Kalundborg blev nr. 7 i sidste sæsons divisionsturneringer, er de blevet tilbudt den ledige plads.
Kalundborg har accepteret, og træder ind på Slagelses plads i denne sæsons turnering.

I 2. division kreds 1 har K41 trukket deres hold. Da Allerød blev nr. 7 i sidste sæsons divisionsturneringer, er de blevet tilbudt den ledige plads.
Allerød har accepteret, og træder ind på K41s plads i denne sæsons turnering.

 

 

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
24-11-2020 A-rækken Skanderborg 4 - Skanderborg 3 1 - 7
19-11-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Viby 3 4 - 0
17-11-2020 D-række 1 Skanderborg 5 - Århus Skakklub/Skolerne 3 1 - 3
16-11-2020 D-række 2 Syddjurs 2 - Hadsten 1 3 - 1
16-11-2020 D-række 2 VRS 3 - Randers 3 4 - 0
16-11-2020 D-række 1 Hørning 1 - Nordre 3 1 - 3
12-11-2020 4-Mands række 3 Evans 3 - Varde 2 1½ - 2½
12-11-2020 C-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 1 - 3
12-11-2020 B-rækken Kjellerup 2 - Herning 3 2½ - 1½
12-11-2020 C-rækken Kjellerup 3 - Herning 4 1 - 3
11-11-2020 B- Række 2 Kalundborg 2 - Holbæk 3 2½ - 1½
11-11-2020 B- Række 1 Maribo 3 - Køge 5 1 - 3
10-11-2020 4-Mands række 3 Varde 3 - Esbjerg 3 2½ - 1½
10-11-2020 4-Mands række 1 Springeren 4 - Nørre Snede 2 3 - 1
10-11-2020 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 1 (2 - 2)
10-11-2020 B- Række 1 Køge 6 - Faxe 3 1 - 3
09-11-2020 4-mands række 2 Vojens 2 - Springeren 3 1½ - 2½
09-11-2020 A-rækken Espergærde 1 - Hillerød 4 3½ - 4½
09-11-2020 B- Række 2 Nykøbing S 2 - Sorø 1 1½ - 2½
09-11-2020 C-rækken Sjælsø 3 - NSK 2 2½ - 1½
09-11-2020 B- Række 1 Næstved 3 - Møn 1 2 - 2
09-11-2020 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 2½ - 1½
08-11-2020 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Varde 5½ - 2½
08-11-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - ØBRO 2 2 - 6
08-11-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nyborg 6 - 2
08-11-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Nykøbing Sjælland 7 - 1
30-10-2020 C-rækken NSK 2 - Frederiksværk 2 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Skanderborg 5 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Nordre 3 - Århus Skakklub/Skolerne 3 3 - 1
29-10-2020 C-rækken FHS 2 - Sjælsø 3 1 - 3
28-10-2020 4-mands række 2 Alssund 2 - Springeren 3 1½ - 2½
28-10-2020 B- Række 2 Dianalund 1 - Nykøbing S 2 2½ - 1½
28-10-2020 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 2 - 2
27-10-2020 4-Mands række 3 Varde 2 - Varde 3 3 - 1
27-10-2020 B- Række 1 Køge 5 - Køge 6 4 - 0
27-10-2020 B- Række 2 Holbæk 3 - Holbæk 4 3 - 1
26-10-2020 D-række 2 Hadsten 1 - Randers 3 2 - 2
26-10-2020 D-række 2 VRS 3 - Syddjurs 2 2 - 2
26-10-2020 D-række 1 Hørning 1 - Viby 3 3 - 1
26-10-2020 4-Mands række 3 Fredericia 4 - Esbjerg 3 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Fredericia 5 - Evans 4 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Nørre Snede 2 - Kolding 2 1 - 3
26-10-2020 B- Række 1 Møn 1 - Maribo 3 4 - 0
26-10-2020 B- Række 1 Faxe 3 - Præstø 2 ½ - 3½
26-10-2020 B- Række 2 Sorø 1 - Sorø 2 4 - 0
25-10-2020 Skakligaen Hillerød 1 - SK 1968 1 3 - 5
25-10-2020 Skakligaen ØBRO 1 - Jetsmark 1 5½ - 2½
25-10-2020 Skakligaen Brønshøj 1 - Fredericia 1 7½ - ½
25-10-2020 Skakligaen Nordkalotten - Skanderborg 1 4½ - 3½
25-10-2020 Skakligaen Team Xtracon Køge - Århus/Skolerne 1 8 - 0