Arbejder ...

loading
oktober 5 2020
Af: MichaelVNielsen

Grundet omstændighederne med Covid-19 har vi i FU en række anbefalinger til afvikling af holdkampe:

Håndsprit skal være tilstede i lokalet eller ved indgangen til lokalet.

Spis ikke ved spillebordet.

At man melder afbud ved det mindste tegn på sygdom.

Ingen fællesafslutninger planlagt på nuværende tidspunkt.

Undgå at være forsamlet mange omkring ét bræt ved eventuelle analyser af partier efter kampen

Rækker

Navn
Fynsserien Tabel
Serie 1 Tabel
Serie 2 Tabel
Serie 3 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
19-11-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Viby 3 4 - 0
17-11-2020 D-række 1 Skanderborg 5 - Århus Skakklub/Skolerne 3 1 - 3
16-11-2020 D-række 2 Syddjurs 2 - Hadsten 1 3 - 1
16-11-2020 D-række 2 VRS 3 - Randers 3 4 - 0
16-11-2020 D-række 1 Hørning 1 - Nordre 3 1 - 3
12-11-2020 4-Mands række 3 Evans 3 - Varde 2 1½ - 2½
12-11-2020 C-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 1 - 3
12-11-2020 B-rækken Kjellerup 2 - Herning 3 2½ - 1½
12-11-2020 C-rækken Kjellerup 3 - Herning 4 1 - 3
11-11-2020 B- Række 2 Kalundborg 2 - Holbæk 3 2½ - 1½
11-11-2020 B- Række 1 Maribo 3 - Køge 5 1 - 3
10-11-2020 4-Mands række 3 Varde 3 - Esbjerg 3 2½ - 1½
10-11-2020 4-Mands række 1 Springeren 4 - Nørre Snede 2 3 - 1
10-11-2020 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 1 (2 - 2)
10-11-2020 B- Række 1 Køge 6 - Faxe 3 1 - 3
09-11-2020 4-mands række 2 Vojens 2 - Springeren 3 1½ - 2½
09-11-2020 A-rækken Espergærde 1 - Hillerød 4 3½ - 4½
09-11-2020 B- Række 2 Nykøbing S 2 - Sorø 1 1½ - 2½
09-11-2020 C-rækken Sjælsø 3 - NSK 2 2½ - 1½
09-11-2020 B- Række 1 Næstved 3 - Møn 1 2 - 2
09-11-2020 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 2½ - 1½
08-11-2020 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Varde 5½ - 2½
08-11-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - ØBRO 2 2 - 6
08-11-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nyborg 6 - 2
08-11-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Nykøbing Sjælland 7 - 1
30-10-2020 C-rækken NSK 2 - Frederiksværk 2 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Skanderborg 5 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Nordre 3 - Århus Skakklub/Skolerne 3 3 - 1
29-10-2020 C-rækken FHS 2 - Sjælsø 3 1 - 3
28-10-2020 4-mands række 2 Alssund 2 - Springeren 3 1½ - 2½
28-10-2020 B- Række 2 Dianalund 1 - Nykøbing S 2 2½ - 1½
28-10-2020 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 2 - 2
27-10-2020 4-Mands række 3 Varde 2 - Varde 3 3 - 1
27-10-2020 B- Række 1 Køge 5 - Køge 6 4 - 0
27-10-2020 B- Række 2 Holbæk 3 - Holbæk 4 3 - 1
26-10-2020 D-række 2 Hadsten 1 - Randers 3 2 - 2
26-10-2020 D-række 2 VRS 3 - Syddjurs 2 2 - 2
26-10-2020 D-række 1 Hørning 1 - Viby 3 3 - 1
26-10-2020 4-Mands række 3 Fredericia 4 - Esbjerg 3 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Fredericia 5 - Evans 4 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Nørre Snede 2 - Kolding 2 1 - 3
26-10-2020 B- Række 1 Møn 1 - Maribo 3 4 - 0
26-10-2020 B- Række 1 Faxe 3 - Præstø 2 ½ - 3½
26-10-2020 B- Række 2 Sorø 1 - Sorø 2 4 - 0
25-10-2020 Skakligaen Hillerød 1 - SK 1968 1 3 - 5
25-10-2020 Skakligaen ØBRO 1 - Jetsmark 1 5½ - 2½
25-10-2020 Skakligaen Brønshøj 1 - Fredericia 1 7½ - ½
25-10-2020 Skakligaen Nordkalotten - Skanderborg 1 4½ - 3½
25-10-2020 Skakligaen Team Xtracon Køge - Århus/Skolerne 1 8 - 0
25-10-2020 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Alssund 1 3½ - 4½