Arbejder ...

loading
oktober 11 2020
Af: HansMilter

Da der tilsyneladende har været problemer med en mail fra undertegnede til nogle klubformænd, som betyder at klubber ikke har motaget mail fra mig angåender styrkelister, er tidsfristen for indsendelse af styrkelister og kontaktpersoner forlænget til fredag, den 16. oktober kl. 23.59 som absolut sidste frist.
Man må meget gerne indsende lister og oplysninger inden da. 

Øvrige klubber, der har indsendt styrkelister kan/må ændre styrkelisten indtil samme tidspunkt.

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
24-11-2020 A-rækken Skanderborg 4 - Skanderborg 3 1 - 7
19-11-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Viby 3 4 - 0
17-11-2020 D-række 1 Skanderborg 5 - Århus Skakklub/Skolerne 3 1 - 3
16-11-2020 D-række 2 Syddjurs 2 - Hadsten 1 3 - 1
16-11-2020 D-række 2 VRS 3 - Randers 3 4 - 0
16-11-2020 D-række 1 Hørning 1 - Nordre 3 1 - 3
12-11-2020 4-Mands række 3 Evans 3 - Varde 2 1½ - 2½
12-11-2020 C-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 1 - 3
12-11-2020 B-rækken Kjellerup 2 - Herning 3 2½ - 1½
12-11-2020 C-rækken Kjellerup 3 - Herning 4 1 - 3
11-11-2020 B- Række 2 Kalundborg 2 - Holbæk 3 2½ - 1½
11-11-2020 B- Række 1 Maribo 3 - Køge 5 1 - 3
10-11-2020 4-Mands række 3 Varde 3 - Esbjerg 3 2½ - 1½
10-11-2020 4-Mands række 1 Springeren 4 - Nørre Snede 2 3 - 1
10-11-2020 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 1 (2 - 2)
10-11-2020 B- Række 1 Køge 6 - Faxe 3 1 - 3
09-11-2020 4-mands række 2 Vojens 2 - Springeren 3 1½ - 2½
09-11-2020 A-rækken Espergærde 1 - Hillerød 4 3½ - 4½
09-11-2020 B- Række 2 Nykøbing S 2 - Sorø 1 1½ - 2½
09-11-2020 C-rækken Sjælsø 3 - NSK 2 2½ - 1½
09-11-2020 B- Række 1 Næstved 3 - Møn 1 2 - 2
09-11-2020 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 2½ - 1½
08-11-2020 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Varde 5½ - 2½
08-11-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - ØBRO 2 2 - 6
08-11-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nyborg 6 - 2
08-11-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Nykøbing Sjælland 7 - 1
30-10-2020 C-rækken NSK 2 - Frederiksværk 2 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Skanderborg 5 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Nordre 3 - Århus Skakklub/Skolerne 3 3 - 1
29-10-2020 C-rækken FHS 2 - Sjælsø 3 1 - 3
28-10-2020 4-mands række 2 Alssund 2 - Springeren 3 1½ - 2½
28-10-2020 B- Række 2 Dianalund 1 - Nykøbing S 2 2½ - 1½
28-10-2020 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 2 - 2
27-10-2020 4-Mands række 3 Varde 2 - Varde 3 3 - 1
27-10-2020 B- Række 1 Køge 5 - Køge 6 4 - 0
27-10-2020 B- Række 2 Holbæk 3 - Holbæk 4 3 - 1
26-10-2020 D-række 2 Hadsten 1 - Randers 3 2 - 2
26-10-2020 D-række 2 VRS 3 - Syddjurs 2 2 - 2
26-10-2020 D-række 1 Hørning 1 - Viby 3 3 - 1
26-10-2020 4-Mands række 3 Fredericia 4 - Esbjerg 3 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Fredericia 5 - Evans 4 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Nørre Snede 2 - Kolding 2 1 - 3
26-10-2020 B- Række 1 Møn 1 - Maribo 3 4 - 0
26-10-2020 B- Række 1 Faxe 3 - Præstø 2 ½ - 3½
26-10-2020 B- Række 2 Sorø 1 - Sorø 2 4 - 0
25-10-2020 Skakligaen Hillerød 1 - SK 1968 1 3 - 5
25-10-2020 Skakligaen ØBRO 1 - Jetsmark 1 5½ - 2½
25-10-2020 Skakligaen Brønshøj 1 - Fredericia 1 7½ - ½
25-10-2020 Skakligaen Nordkalotten - Skanderborg 1 4½ - 3½
25-10-2020 Skakligaen Team Xtracon Køge - Århus/Skolerne 1 8 - 0