Arbejder ...

loading
november 10 2015
Af: Ivan Madsen

I kampen mod Frem 2 den 08.11.2015 stillede BMS 2 kun med 7 spillere.

Et hold i divisionsturneringen består af 8 spillere, derfor er der sket en overtrædelse af reglementet.

Da det er en førstegangsforseelse og der mødte 7 spillere idømmes BMS 2 en advarsel - gentagelser vil medføre strafpoints.

Afgørelsen kan ankes jfr. "Reglement for Dansk Skak Unions divisionsturnering" til Turneringskomiteen. Dette gøres nemmest ved at sende anken til divisionsturneringslederen, som så vil samle alle nødvendige bilag til sagen og fremsende den til turneringskomiteen. Anken skal være fremsendt til divisionsturneringslederen senest 20. november 2015 kl. 23.59.

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Jetsmark 1 4 - 4
17-12-2017 Xtracon Skakligaen SK 1968 1 - Nordre 1 2 - 6
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Team Nordea Skanderborg 1 1 - 7
17-12-2017 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Nordkalotten 1 5 - 3
17-12-2017 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Brønshøj 1 4½ - 3½
17-12-2017 M-Rækken Fredensborg 1 - Frederikssund 1 4 - 4
17-12-2017 M-Rækken Gribskov 1 - Roskilde 1 1 - 7
17-12-2017 M-Rækken Allerød 2 - Helsingør 2 3½ - 4½
17-12-2017 M-Rækken Allerød 1 - Sjælsø 1 6 - 2
17-12-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Køge 2 - Dianalund 1 5½ - 2½
17-12-2017 Mesterrækken Nykøbing Sj. 1 - Holbæk 2 5 - 3
17-12-2017 Mesterrækken Faxe 1 - Slagelse 1 4 - 4
17-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 2 - 6
17-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Haderslev 2 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 3 (3½ - 4)
17-12-2017 Mesterrække 1 Tønder 1 - Varde 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Næstved 1 - Frederiksberg 1 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Nørrebro 1 - ØBRO 2 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Holstebro 1 - Skørping 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Jetsmark 2 - Aalborg 2 6 - 2
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Silkeborg 1 - Randers 1 7 - 1
17-12-2017 2. Division gruppe 4 Kjellerup 1 - Viborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Esbjerg 1 - SK 1968 3 5½ - 2½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - BMS 2 4½ - 3½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Holbæk 1 - Nørre Åby 1 4 - 4
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Præstø 1 - Kalundborg 1 3½ - 4½
17-12-2017 2. Division gruppe 1 Helsingør 1 - Furesø 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Springeren 1 - Aalborg 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Frem 1 - Fredericia 1 3 - 5
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - Team XtraCon Køge 1 1½ - 6½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 Tåstrup 1 - K41 1 3 - 5
17-12-2017 2. Division gruppe 1 ØBRO 3 - Odysseus 1 3½ - 4½
17-12-2017 1. Division gruppe 1 ØBRO 1 - Brønshøj 2 4 - 4
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Evans 1 - Haderslev 1 7½ - ½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Evans 2 - Viby 1 5 - 3
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 2 - Frem 2 4½ - 3½
17-12-2017 1. Division gruppe 2 Herning 1 - Nørresundby 1 6½ - 1½
17-12-2017 2. Division gruppe 3 Alssund 1 - Århus/Skolerne 2 2½ - 5½
17-12-2017 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Læseforeningen 1 6 - 2
16-12-2017 2. Division gruppe 3 Nordre 2 - SK 1968 2 2 - 6
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 2 Odysseus 3 - ØBRO 5 5 - 3
14-12-2017 1. række gruppe 1 Brønshøj 3 - Brøndby 1 6 - 2
14-12-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Tårnby 2½ - 5½
14-12-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Hvidovre 2 4½ - 3½
14-12-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
14-12-2017 B-Rækkken Allerød 5 - Frederikssund 2 4 - 4
14-12-2017 C-Rækken Allerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1