Arbejder ...

loading
oktober 25 2020
Af: HansMilter

Alle holdkampe i DSUs divisionsturnering, som blev afviklet den 24. og 25. oktober er blev godkendt fra min side.

Status blev 24 spillede og 10 udsatte kampe.

Jeg vil gerne henstille til, at alle resultater er indberettet senest kl 20.00 på kampdagen, med mindre andet er aftalt.

Jeg vil senere på ugen komme med en medelelse om den videre afvikling af turneringen.

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
24-11-2020 A-rækken Skanderborg 4 - Skanderborg 3 1 - 7
19-11-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Viby 3 4 - 0
17-11-2020 D-række 1 Skanderborg 5 - Århus Skakklub/Skolerne 3 1 - 3
16-11-2020 D-række 2 Syddjurs 2 - Hadsten 1 3 - 1
16-11-2020 D-række 2 VRS 3 - Randers 3 4 - 0
16-11-2020 D-række 1 Hørning 1 - Nordre 3 1 - 3
12-11-2020 4-Mands række 3 Evans 3 - Varde 2 1½ - 2½
12-11-2020 C-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 1 - 3
12-11-2020 B-rækken Kjellerup 2 - Herning 3 2½ - 1½
12-11-2020 C-rækken Kjellerup 3 - Herning 4 1 - 3
11-11-2020 B- Række 2 Kalundborg 2 - Holbæk 3 2½ - 1½
11-11-2020 B- Række 1 Maribo 3 - Køge 5 1 - 3
10-11-2020 4-Mands række 3 Varde 3 - Esbjerg 3 2½ - 1½
10-11-2020 4-Mands række 1 Springeren 4 - Nørre Snede 2 3 - 1
10-11-2020 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 1 (2 - 2)
10-11-2020 B- Række 1 Køge 6 - Faxe 3 1 - 3
09-11-2020 4-mands række 2 Vojens 2 - Springeren 3 1½ - 2½
09-11-2020 A-rækken Espergærde 1 - Hillerød 4 3½ - 4½
09-11-2020 B- Række 2 Nykøbing S 2 - Sorø 1 1½ - 2½
09-11-2020 C-rækken Sjælsø 3 - NSK 2 2½ - 1½
09-11-2020 B- Række 1 Næstved 3 - Møn 1 2 - 2
09-11-2020 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 2½ - 1½
08-11-2020 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Varde 5½ - 2½
08-11-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - ØBRO 2 2 - 6
08-11-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nyborg 6 - 2
08-11-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Nykøbing Sjælland 7 - 1
30-10-2020 C-rækken NSK 2 - Frederiksværk 2 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Silkeborg 4 - Skanderborg 5 3½ - ½
29-10-2020 D-række 1 Nordre 3 - Århus Skakklub/Skolerne 3 3 - 1
29-10-2020 C-rækken FHS 2 - Sjælsø 3 1 - 3
28-10-2020 4-mands række 2 Alssund 2 - Springeren 3 1½ - 2½
28-10-2020 B- Række 2 Dianalund 1 - Nykøbing S 2 2½ - 1½
28-10-2020 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 2 - 2
27-10-2020 4-Mands række 3 Varde 2 - Varde 3 3 - 1
27-10-2020 B- Række 1 Køge 5 - Køge 6 4 - 0
27-10-2020 B- Række 2 Holbæk 3 - Holbæk 4 3 - 1
26-10-2020 D-række 2 Hadsten 1 - Randers 3 2 - 2
26-10-2020 D-række 2 VRS 3 - Syddjurs 2 2 - 2
26-10-2020 D-række 1 Hørning 1 - Viby 3 3 - 1
26-10-2020 4-Mands række 3 Fredericia 4 - Esbjerg 3 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Fredericia 5 - Evans 4 2 - 2
26-10-2020 4-Mands række 1 Nørre Snede 2 - Kolding 2 1 - 3
26-10-2020 B- Række 1 Møn 1 - Maribo 3 4 - 0
26-10-2020 B- Række 1 Faxe 3 - Præstø 2 ½ - 3½
26-10-2020 B- Række 2 Sorø 1 - Sorø 2 4 - 0
25-10-2020 Skakligaen Hillerød 1 - SK 1968 1 3 - 5
25-10-2020 Skakligaen ØBRO 1 - Jetsmark 1 5½ - 2½
25-10-2020 Skakligaen Brønshøj 1 - Fredericia 1 7½ - ½
25-10-2020 Skakligaen Nordkalotten - Skanderborg 1 4½ - 3½
25-10-2020 Skakligaen Team Xtracon Køge - Århus/Skolerne 1 8 - 0