Arbejder ...

loading
juli 6 2021
Af: PeterEOlsen

KSU bestyrelse har fastsat følgende uger til afvikling af holdturneringen: Uge 44 - 47 - 49 - 2 - 5 - 9 og afslutning i Tapeten 26. marts. Bemærk at vi ikke følger runderne i divisionsturneringen.

I september måned bliver klubberne kontaktet mht hvor mange hold, som de ønsker at tilmelde holdturneringen i hovedkredsen. Herefter bliver de enkelte grupper oprettet efter samme skabelon som de forrige år.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
1. række Tabel
2. række Tabel
3. række Tabel
4. række Tabel
5. række Tabel
6. række (hold med 4 spillere) Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
01-03-2022 5. række Hvidovre 3 - ØBRO 8 0 - 8
01-02-2022 5. række BMS 4 - Hvidovre 3 8 - 0
11-01-2022 5. række Hvidovre 3 - Gentofte 2 0 - 8
07-12-2021 3. række Damhus 2 - Lyngby-Virum 2 4½ - 3½
07-12-2021 1. række Amager 1 - K41 1 6½ - 1½
07-12-2021 Mesterrækken BMS 3 - Nørrebro 2 4 - 4
07-12-2021 Mesterrækken BMS 2 - Damhus 1 7½ - ½
07-12-2021 Fynsserie (8 mandshold) Ejby 1 - Nørre Åby Juniorskak 1 3 - 5
07-12-2021 Fynsserie (8 mandshold) SØF 2 - Tårnet 1 3½ - 4½
07-12-2021 A-rækken Gribskov 1 - Hillerød 4 2½ - 5½
07-12-2021 6. række (hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Skak for sjov 2 1 - 3
06-12-2021 Fynsserie (8 mandshold) Frem 3 - Faaborg 1 2½ - 5½
06-12-2021 3. række Tårnby 1 - Amager 2 4½ - 3½
06-12-2021 Serie 1 (8 mands hold) Middelfart 1 - Nyborg 2 3½ - 4½
06-12-2021 Mesterrækken ØBRO 4 - Odysseus 2 6 - 2
06-12-2021 4. række ØBRO 6 - Hvidovre 2 4 - 4
06-12-2021 1. række Herlev 1 - Brøndby 1 7 - 1
06-12-2021 Serie 1 (8 mands hold) Ullerslev 1 - Odense 1 ½ - 7½
06-12-2021 Serie 1 (8 mands hold) Årslev 1 - Assens 1 3½ - 4½
06-12-2021 4. række Ishøj 2 - Amager 4 5½ - 1½
06-12-2021 5. række ØBRO 8 - Hvidovre 3 8 - 0
06-12-2021 Serie 2 (4 mands hold) Assens 2 - Ejby 2 2½ - 1½
05-12-2021 A -Rækken Maribo 2 - Korsør 1 4 - 4
30-11-2021 A-klassen Aalborg 6 - Aalborg 8 2½ - 1½
30-11-2021 A-klassen Aalborg 7 - Aalborg 5 1½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 3 - Nørresundby 2 3½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 4 - Jetsmark 2 2½ - 3½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 11 - Skørping 4 2½ - 1½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 10 - Aars 3 3 - 1
29-11-2021 A-klassen Skørping 3 - Frederikshavn 1 2 - 2
29-11-2021 Mesterrækken Aars 2 - Skørping 2 3 - 3
28-11-2021 A -Rækken Korsør 1 - Nykøbing F 1 3½ - 4½
26-11-2021 C-rækken NSK 2 - Egedal-Jyllinge 1 ½ - 3½
25-11-2021 2. række Gentofte 1 - Brønshøj 4 5 - 3
25-11-2021 5. række Gentofte 2 - Hvidovre 3 8 - 0
25-11-2021 4. række Valby 3 - Valby 4 4 - 4
25-11-2021 Mesterrækken Nørrebro 2 - BMS 2 1½ - 6½
25-11-2021 A-rækken THY 2 - Skive 4 5 - 3
25-11-2021 B-rækken Frederikssund 2 - Helsingør 3 4½ - 3½
25-11-2021 C-rækken Nordkalotten 3 - Roskilde 2 1½ - 2½
25-11-2021 Gruppe 4 (4) Nordre 3 - Aros 2½ - 1½
25-11-2021 Gruppe 3 (8) Silkeborg 3 - VRS 2 4½ - 3½
25-11-2021 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Silkeborg 2 2½ - 5½
25-11-2021 3. række Odysseus 3 - Damhus 2 7½ - ½
25-11-2021 1. række Valby 2 - Amager 1 5 - 3
25-11-2021 1. række K41 1 - Herlev 1 1½ - 6½
25-11-2021 B-rækken Kjellerup 2 - Holstebro 3 1 - 3
25-11-2021 C-rækken Viborg 4 - Holstebro 4 3 - 1
24-11-2021 4-mands række 3 Alssund 2 - Løgumkloster 1 1 - 3
24-11-2021 C-rækken Solrød 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½