Arbejder ...

loading
juli 29 2021
Af: HansMilter

Divisionsturneringsudvalget har lavet et "Udkast 2" af holdturneringsprogrammet 2021-22. Der er sket følgende ændringer:

2. division gruppe 1: Allerød har fået en ekstra hjemmekamp, da de i første udkast kun havde 2 hjemmekampe. Ændringen betyder at der er flyttet rundt på nogle af kampene i rækken, men alle hold har nu 3 hjemmekampe i runde 1-6

2. division gruppe 4: datoen for 1. hjemmekamp er blevet opdateret, så det fremgår, at det er søndag 31. oktober 1. runde afvikles
 
 
Venlig hilsen
Divisionsturneringsudvalget

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
01-03-2022 5. række Hvidovre 3 - ØBRO 8 0 - 8
01-02-2022 5. række BMS 4 - Hvidovre 3 8 - 0
11-01-2022 5. række Hvidovre 3 - Gentofte 2 0 - 8
06-12-2021 5. række ØBRO 8 - Hvidovre 3 8 - 0
30-11-2021 A-klassen Aalborg 6 - Aalborg 8 2½ - 1½
30-11-2021 A-klassen Aalborg 7 - Aalborg 5 1½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 3 - Nørresundby 2 3½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 4 - Jetsmark 2 2½ - 3½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 11 - Skørping 4 2½ - 1½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 10 - Aars 3 3 - 1
29-11-2021 A-klassen Skørping 3 - Frederikshavn 1 2 - 2
29-11-2021 Mesterrækken Aars 2 - Skørping 2 3 - 3
28-11-2021 A -Rækken Korsør 1 - Nykøbing F 1 3½ - 4½
26-11-2021 C-rækken NSK 2 - Egedal-Jyllinge 1 ½ - 3½
25-11-2021 2. række Gentofte 1 - Brønshøj 4 5 - 3
25-11-2021 5. række Gentofte 2 - Hvidovre 3 8 - 0
25-11-2021 4. række Valby 3 - Valby 4 4 - 4
25-11-2021 Mesterrækken Nørrebro 2 - BMS 2 1½ - 6½
25-11-2021 A-rækken THY 2 - Skive 4 5 - 3
25-11-2021 B-rækken Frederikssund 2 - Helsingør 3 4½ - 3½
25-11-2021 C-rækken Nordkalotten 3 - Roskilde 2 1½ - 2½
25-11-2021 Gruppe 4 (4) Nordre 3 - Aros 2½ - 1½
25-11-2021 Gruppe 3 (8) Silkeborg 3 - VRS 2 4½ - 3½
25-11-2021 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Silkeborg 2 2½ - 5½
25-11-2021 3. række Odysseus 3 - Damhus 2 7½ - ½
25-11-2021 1. række Valby 2 - Amager 1 5 - 3
25-11-2021 1. række K41 1 - Herlev 1 1½ - 6½
25-11-2021 B-rækken Kjellerup 2 - Holstebro 3 1 - 3
25-11-2021 C-rækken Viborg 4 - Holstebro 4 3 - 1
24-11-2021 4-mands række 3 Alssund 2 - Løgumkloster 1 1 - 3
24-11-2021 C-rækken Solrød 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
24-11-2021 2. række Fr.berg 3 - Tåstrup 1 3½ - 4½
24-11-2021 1. række Lyngby-Virum 1 - Hvidovre 1 3½ - 4½
24-11-2021 B - Række 2 Dragsholm 1 - Holbæk 3 2 - 2
24-11-2021 B - Række 2 Dianalund 2 - Kalundborg 3 2½ - 1½
24-11-2021 B- Række 1 Maribo 3 - Sorø 1 1 - 3
23-11-2021 Gruppe 5 (4) Århus/Skolerne 4 - Skanderborg 5 2 - 2
23-11-2021 Gruppe 2 (8) Randers 2 - Viby 2 4½ - 3½
23-11-2021 Gruppe 1 (8) Skanderborg 3 - VRS 1 3 - 5
23-11-2021 4-mands række 2 Esbjerg 3 - Varde 3 3 - 1
23-11-2021 4-mands række 1 Springeren 4 - Evans 4 1 - 3
23-11-2021 Mesterrække 2 Ribe 1 - Vojens 1 5 - 3
23-11-2021 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 2½ - 5½
23-11-2021 B-rækken Hillerød 5 - ASK 3 4 - 4
23-11-2021 A-rækken Hillerød 4 - Solrød 1 6 - 2
23-11-2021 A-rækken Gribskov 1 - Nordkalotten 2 4 - 4
23-11-2021 A-rækken Aulum - Herning 2 3½ - 4½
23-11-2021 4. række Amager 4 - ØBRO 6 ½ - 7½
23-11-2021 3. række Amager 2 - Lyngby-Virum 2 5 - 3
23-11-2021 Mesterrækken Damhus 1 - Valby 1 1½ - 6½