Arbejder ...

loading
september 15 2021
Af: HansMilter

Jeg har i dag sendt flg. mail ud stil klubformænd i for klubber i divisionsturneringen.
Er mailen ikke modtaget bedes i kontakte mig på mail: divisionsturnering@skak.dk

------

Denne besked er er kun sendt til klubformænd, da holdledere mm. endnu ikke er indtastet af divisionsklubberne i skak.

Divisionsturneringen i skak er nu færdigindtastet.

Jeg vil gerne bede om, at klubberne kigger programmet igennem og tjekker spillesteder mm. er korrekt indtastet.

Ligeledes vil jeg bede om, at ALLE klubber har indtastet styrkelister og holdlederoplysninger senest den 20. oktober 2021. Indtastningen foregår ved at bruge normal klub-login i holdturneringssystemet,

Opstår der problemer, er man velkommen til at kontakte udentegnede på mail: divisionsturnering@skak.dk
I er også velkommen til at sende oplysningerne til undertegnede - så skal jeg indtaste.

Jeg vil kontakte klubberne et par gange før den 20. oktober, for at sikre at inf´dtastningen ikke er glemt.

Med venlig hilsen
Hans Milter Pedersen
Divisionsturneringsleder

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
01-03-2022 5. række Hvidovre 3 - ØBRO 8 0 - 8
01-02-2022 5. række BMS 4 - Hvidovre 3 8 - 0
11-01-2022 5. række Hvidovre 3 - Gentofte 2 0 - 8
06-12-2021 5. række ØBRO 8 - Hvidovre 3 8 - 0
30-11-2021 A-klassen Aalborg 6 - Aalborg 8 2½ - 1½
30-11-2021 A-klassen Aalborg 7 - Aalborg 5 1½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 3 - Nørresundby 2 3½ - 2½
30-11-2021 Mesterrækken Aalborg 4 - Jetsmark 2 2½ - 3½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 11 - Skørping 4 2½ - 1½
30-11-2021 B-klassen Aalborg 10 - Aars 3 3 - 1
29-11-2021 A-klassen Skørping 3 - Frederikshavn 1 2 - 2
29-11-2021 Mesterrækken Aars 2 - Skørping 2 3 - 3
28-11-2021 A -Rækken Korsør 1 - Nykøbing F 1 3½ - 4½
26-11-2021 C-rækken NSK 2 - Egedal-Jyllinge 1 ½ - 3½
25-11-2021 2. række Gentofte 1 - Brønshøj 4 5 - 3
25-11-2021 5. række Gentofte 2 - Hvidovre 3 8 - 0
25-11-2021 4. række Valby 3 - Valby 4 4 - 4
25-11-2021 Mesterrækken Nørrebro 2 - BMS 2 1½ - 6½
25-11-2021 A-rækken THY 2 - Skive 4 5 - 3
25-11-2021 B-rækken Frederikssund 2 - Helsingør 3 4½ - 3½
25-11-2021 C-rækken Nordkalotten 3 - Roskilde 2 1½ - 2½
25-11-2021 Gruppe 4 (4) Nordre 3 - Aros 2½ - 1½
25-11-2021 Gruppe 3 (8) Silkeborg 3 - VRS 2 4½ - 3½
25-11-2021 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Silkeborg 2 2½ - 5½
25-11-2021 3. række Odysseus 3 - Damhus 2 7½ - ½
25-11-2021 1. række Valby 2 - Amager 1 5 - 3
25-11-2021 1. række K41 1 - Herlev 1 1½ - 6½
25-11-2021 B-rækken Kjellerup 2 - Holstebro 3 1 - 3
25-11-2021 C-rækken Viborg 4 - Holstebro 4 3 - 1
24-11-2021 4-mands række 3 Alssund 2 - Løgumkloster 1 1 - 3
24-11-2021 C-rækken Solrød 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
24-11-2021 2. række Fr.berg 3 - Tåstrup 1 3½ - 4½
24-11-2021 1. række Lyngby-Virum 1 - Hvidovre 1 3½ - 4½
24-11-2021 B - Række 2 Dragsholm 1 - Holbæk 3 2 - 2
24-11-2021 B - Række 2 Dianalund 2 - Kalundborg 3 2½ - 1½
24-11-2021 B- Række 1 Maribo 3 - Sorø 1 1 - 3
23-11-2021 Gruppe 5 (4) Århus/Skolerne 4 - Skanderborg 5 2 - 2
23-11-2021 Gruppe 2 (8) Randers 2 - Viby 2 4½ - 3½
23-11-2021 Gruppe 1 (8) Skanderborg 3 - VRS 1 3 - 5
23-11-2021 4-mands række 2 Esbjerg 3 - Varde 3 3 - 1
23-11-2021 4-mands række 1 Springeren 4 - Evans 4 1 - 3
23-11-2021 Mesterrække 2 Ribe 1 - Vojens 1 5 - 3
23-11-2021 4. række Hvidovre 2 - Amager 3 2½ - 5½
23-11-2021 B-rækken Hillerød 5 - ASK 3 4 - 4
23-11-2021 A-rækken Hillerød 4 - Solrød 1 6 - 2
23-11-2021 A-rækken Gribskov 1 - Nordkalotten 2 4 - 4
23-11-2021 A-rækken Aulum - Herning 2 3½ - 4½
23-11-2021 4. række Amager 4 - ØBRO 6 ½ - 7½
23-11-2021 3. række Amager 2 - Lyngby-Virum 2 5 - 3
23-11-2021 Mesterrækken Damhus 1 - Valby 1 1½ - 6½