Arbejder ...

loading
oktober 5 2016
Af: Sune Hansen

Grupperne til årets holdturnering er nu lavet. Desværre måtte B-rækken udgå i år, da der ikke var tilmeldinger nok til at oprette den.

Der mangler nu styrkelister og holdopstillinger, som bedes indtastet i systemet senest Mandag den 24. Oktober.

september 26 2016
Af: Sune Hansen

Her er datoer for denne sæson af holdturneringen:

  • Uge 39: Søndag den 2.Oktober 2016 er sidste dato for endelig tilmelding.
  • Uge 43: Mandag den  24 Oktober er frist for indtasting af styrkelister
  • Uge 44: 1. runde
  • Uge 47: 2. runde
  • Uge 50: 3. runde
  • Uge 3: 4.runde
  • Uge 6: 5.runde
  • Uge 9: 6.runde
  • Uge 11: 7.runde

Alle nyheder

Yderligere info

Info
Program, Kampseddel og reglement
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
M-rækken Tabel
A-rækken Tabel
D-Række 1 Tabel
D-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
09-02-2017 M-rækken Silkeborg 2 - Rokaden 1 4 - 4
09-02-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Aros 1 3 - 5
07-02-2017 D-Række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 2½ - 1½
07-02-2017 D-Række 2 Aros 2 - Silkeborg 4 1 - 3
07-02-2017 A-rækken Skanderborg 3 - SK 1968 5 4½ - 3½
07-02-2017 M-rækken Århus/Skolerne 2 - Nordre 3 8 - 0
07-02-2017 D-Række 1 Rokaden 2 - Hadsten 1 3½ - ½
06-02-2017 D-Række 2 Hørning 1 - Viby 4 2½ - 1½
06-02-2017 A-rækken Syddjurs 2 - Randers 2 4 - 4
06-02-2017 A-rækken VRS 2 - Viby 2 2 - 6
06-02-2017 M-rækken SK 1968 4 - VRS 1 1½ - 6½
06-02-2017 M-rækken Syddjurs 1 - Åbyhøj 1 4½ - 3½
06-02-2017 D-Række 1 Syddjurs 4 - Syddjurs 3 2 - 2
19-01-2017 M-rækken Silkeborg 2 - SK 1968 4 (5 - 3)
19-01-2017 D-Række 2 Silkeborg 4 - Viby 4 2 - 2
19-01-2017 M-rækken Nordre 3 - Åbyhøj 1 5 - 3
17-01-2017 D-Række 2 Skanderborg 4 - VRS 3 2 - 2
17-01-2017 D-Række 2 Viby 3 - Hørning 1 1½ - 2½
17-01-2017 A-rækken Skanderborg 3 - Silkeborg 3 4 - 4
17-01-2017 M-rækken Rokaden 1 - VRS 1 2½ - 5½
16-01-2017 A-rækken Syddjurs 2 - VRS 2 2½ - 5½
16-01-2017 A-rækken Randers 2 - Viby 2 4½ - 3½
16-01-2017 A-rækken SK 1968 5 - Aros 1 1½ - 6½
16-01-2017 M-rækken Syddjurs 1 - Århus/Skolerne 2 3 - 5
15-12-2016 A-rækken Silkeborg 3 - Syddjurs 2 6½ - 1½
15-12-2016 M-rækken Silkeborg 2 - VRS 1 4½ - 3½
13-12-2016 D-Række 2 Skanderborg 4 - Aros 2 3 - 1
13-12-2016 D-Række 1 Rokaden 2 - Syddjurs 3 1½ - 2½
13-12-2016 A-rækken Aros 1 - Viby 2 3½ - 4½
13-12-2016 M-rækken Rokaden 1 - Åbyhøj 1 2 - 6
12-12-2016 D-Række 2 Hørning 1 - Silkeborg 4 3½ - ½
12-12-2016 D-Række 2 VRS 3 - Viby 4 4 - 0
12-12-2016 D-Række 1 Hadsten 1 - Syddjurs 4 1 - 3
12-12-2016 A-rækken Randers 2 - SK 1968 5 5½ - 2½
12-12-2016 A-rækken VRS 2 - Skanderborg 3 4½ - 3½
12-12-2016 M-rækken SK 1968 4 - Århus/Skolerne 2 ½ - 7½
12-12-2016 M-rækken Syddjurs 1 - Nordre 3 5½ - 2½
24-11-2016 D-Række 2 Silkeborg 4 - VRS 3 0 - 4
24-11-2016 M-rækken Nordre 3 - Rokaden 1 3 - 5
24-11-2016 M-rækken Silkeborg 2 - Århus/Skolerne 2 3½ - 4½
22-11-2016 D-Række 2 Aros 2 - Viby 3 ½ - 3½
22-11-2016 A-rækken Viby 2 - SK 1968 5 4½ - 3½
21-11-2016 D-Række 2 Hørning 1 - Skanderborg 4 2½ - 1½
21-11-2016 A-rækken Randers 2 - Silkeborg 3 4 - 4
21-11-2016 D-Række 1 Syddjurs 4 - Rokaden 2 2 - 2
21-11-2016 D-Række 1 Syddjurs 3 - Hadsten 1 1 - 3
21-11-2016 A-rækken Syddjurs 2 - Skanderborg 3 2 - 6
21-11-2016 A-rækken VRS 2 - Aros 1 4½ - 3½
21-11-2016 M-rækken SK 1968 4 - Syddjurs 1 1 - 7
21-11-2016 M-rækken VRS 1 - Åbyhøj 1 5 - 3