Arbejder ...

loading
december 30 2017
Af: MichaelVNielsen

Så er der snart spillet de første fem runder i serie 1, hvilket betyder at slutspil-tabellerne vil blive oprettet og starter i uge 6. Slutspillet foregår ved, at de tre højst placerede hold fra serie 1 kreds 1 og de tre højst placerede hold fra serie 1 kreds 2 kommer i en ny pulje, kaldet slutspil 1. Ligeledes vil de seks resterende hold komme i en ny pulje, kaldet slutspil 2. Kamp og matchpoint der er opnået i kampe indbyrdes mellem de tre hold der kommer i samme pulje, beholdes til slutspillet. Tidskontrollen for partierne vil være den samme.

Rigtig godt nytår

Mvh

Michael V. Nielsen

oktober 21 2017
Af: MichaelVNielsen

Ardak Grigorian (Nr. Åby Junior) er fritaget for noteringspligt

Thomas Johansen (Fåborg) er fritaget for noteringspligt.

Henning Nielsen (Sydøstfyn) er fritaget for noteringspligt - og kan medbringe eget bræt og brikker med stor farvekontrast mellem sort og hvid.

Villy Nielsen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Simon Porsager (Odense) medbringer hjæper, der udfører træk, trykker på ur og noterer trækkene efter Simons anvisninger.

Erling Rasmussen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Svend Jakobsen og Ole Borg (Ullerslev) har lov til at have tændt mobiltelefon under holdkampe (på lydløs tilstand), grundet særlige omstændigheder.

september 27 2017
Af: MichaelVNielsen

De tre medlemmer af Turneringskomiteen er:
Erik G. Andresen (Nyborg)
John Algreen-Ussing (Assens)
Ken L. Rasmussen (Læseforeningen)

Alle nyheder

Yderligere info

Info
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Serie 1 Slutspil 1 Tabel
Serie 1 Slutspil 2 Tabel
Fynsserien Tabel
Serie 1 Kreds 1 Tabel
Serie 1 Kreds 2 Tabel
Serie 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
08-02-2018 Fynsserien Nr. Åby Junior 2 - Middelfart 1 4 - 4
06-02-2018 Serie 1 Slutspil 1 Ejby 1 - Årslev 1 6½ - 1½
06-02-2018 Serie 1 Slutspil 1 Sydøstfyn 3 - Læseforeningen 3 4 - 4
05-02-2018 Fynsserien Odense 1 - Frem 3 3½ - 4½
05-02-2018 Fynsserien Tårnet 1 - Faaborg 1 4½ - 3½
05-02-2018 Fynsserien Nyborg 1 - Læseforeningen 2 4½ - 3½
05-02-2018 Serie 1 Slutspil 2 Odense 2 - Odense 3 3 - 5
05-02-2018 Serie 1 Slutspil 2 Midtfyn 1 - Assens 1 5 - 3
05-02-2018 Serie 1 Slutspil 1 Frem 4 - Tårnet 2 1 - 7
18-01-2018 Serie 1 Kreds 1 Læseforeningen 3 - Midtfyn 1 4 - 4
18-01-2018 Serie 2 Nr. Åby Junior 4 - Faaborg 2 2 - 2
16-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Sydøstfyn 3 - Ejby 1 4 - 4
16-01-2018 Serie 2 Ejby 2 - Nyborg 3 3 - 1
15-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Ullerslev 1 2½ - 5½
15-01-2018 Serie 1 Kreds 2 Frem 4 - Assens 1 6 - 2
15-01-2018 Serie 1 Kreds 1 Tårnet 2 - Odense 2 3 - 5
15-01-2018 Fynsserien Faaborg 1 - Nr. Åby Junior 2 7 - 1
15-01-2018 Serie 2 Faaborg 3 - Nyborg 2 0 - 4
15-01-2018 Fynsserien Middelfart 1 - Odense 1 4 - 4
15-01-2018 Fynsserien Frem 3 - Nyborg 1 1 - 7
15-01-2018 Fynsserien Tårnet 1 - Læseforeningen 2 5 - 3
07-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr Åby Junior 3 - Tårnet 2 3 - 5
07-12-2017 Fynsserien Nr. Åby Junior 2 - Læseforeningen 2 1½ - 6½
05-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Ejby 1 - Frem 4 4½ - 3½
05-12-2017 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 2 1 - 3
04-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Midtfyn 1 - Årslev 1 2½ - 5½
04-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Læseforeningen 3 1 - 7
04-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Odense 3 4½ - 3½
04-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Ullerslev 1 - Sydøstfyn 3 2 - 6
04-12-2017 Fynsserien Nyborg 1 - Odense 1 4½ - 3½
04-12-2017 Fynsserien Faaborg 1 - Middelfart 1 4 - 4
04-12-2017 Fynsserien Tårnet 1 - Frem 3 5 - 3
04-12-2017 Serie 2 Nyborg 2 - Nr. Åby Junior 4 2½ - 1½
04-12-2017 Serie 2 Nyborg 3 - Faaborg 3 4 - 0
23-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Læseforeningen 3 - Nr Åby Junior 3 6 - 2
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Frem 4 - Sydøstfyn 3 3 - 5
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Ullerslev 1 4 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Ejby 1 2½ - 5½
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Tårnet 2 - Årslev 1 5 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Midtfyn 1 4½ - 3½
16-11-2017 Fynsserien Læseforeningen 2 - Faaborg 1 3½ - 4½
16-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr Åby Junior 3 - Odense 2 5 - 3
14-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Sydøstfyn 3 - Odense 3 6½ - 1½
14-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Ejby 1 - Assens 1 7 - 1
13-11-2017 Serie 2 Nyborg 3 - Nr. Åby Junior 4 2 - 2
13-11-2017 Fynsserien Middelfart 1 - Nyborg 1 3 - 5
13-11-2017 Fynsserien Odense 1 - Tårnet 1 5½ - 2½
13-11-2017 Fynsserien Frem 3 - Nr. Åby Junior 2 5 - 3
13-11-2017 Serie 2 Faaborg 2 - Nyborg 2 1½ - 2½
13-11-2017 Serie 2 Faaborg 3 - Ejby 2 ½ - 3½