Arbejder ...

loading
oktober 21 2017
Af: MichaelVNielsen

Ardak Grigorian (Nr. Åby Junior) er fritaget for noteringspligt

Thomas Johansen (Fåborg) er fritaget for noteringspligt.

Henning Nielsen (Sydøstfyn) er fritaget for noteringspligt - og kan medbringe eget bræt og brikker med stor farvekontrast mellem sort og hvid.

Poul Nielsen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Villy Nielsen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Simon Porsager (Odense) medbringer hjæper, der udfører træk, trykker på ur og noterer trækkene efter Simons anvisninger.

Erling Rasmussen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Svend Jakobsen og Ole Borg (Ullerslev) har lov til at have tændt mobiltelefon under holdkampe (på lydløs tilstand), grundet særlige omstændigheder.

september 27 2017
Af: MichaelVNielsen

De tre medlemmer af Turneringskomiteen er:
Erik G. Andresen (Nyborg)
John Algreen-Ussing (Assens)
Ken L. Rasmussen (Læseforeningen)

Alle nyheder

Yderligere info

Info
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Fynsserien Tabel
Serie 1 Kreds 1 Tabel
Serie 1 Kreds 2 Tabel
Serie 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
07-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr. Åby Junior 3 - Tårnet 2 3 - 5
07-12-2017 Fynsserien Nr. Åby Junior 2 - Læseforeningen 2 1½ - 6½
05-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Ejby 1 - Frem 4 4½ - 3½
05-12-2017 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 2 1 - 3
04-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Midtfyn 1 - Årslev 1 2½ - 5½
04-12-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Læseforeningen 3 1 - 7
04-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Odense 3 4½ - 3½
04-12-2017 Serie 1 Kreds 2 Ullerslev 1 - Sydøstfyn 3 2 - 6
04-12-2017 Fynsserien Nyborg 1 - Odense 1 4½ - 3½
04-12-2017 Fynsserien Faaborg 1 - Middelfart 1 4 - 4
04-12-2017 Fynsserien Tårnet 1 - Frem 3 5 - 3
04-12-2017 Serie 2 Nyborg 2 - Nr. Åby Junior 4 2½ - 1½
04-12-2017 Serie 2 Nyborg 3 - Faaborg 3 4 - 0
23-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Læseforeningen 3 - Nr. Åby Junior 3 6 - 2
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Frem 4 - Sydøstfyn 3 3 - 5
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Ullerslev 1 4 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Ejby 1 2½ - 5½
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Tårnet 2 - Årslev 1 5 - 3
20-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Midtfyn 1 4½ - 3½
16-11-2017 Fynsserien Læseforeningen 2 - Faaborg 1 3½ - 4½
16-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr. Åby Junior 3 - Odense 2 5 - 3
14-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Sydøstfyn 3 - Odense 3 6½ - 1½
14-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Ejby 1 - Assens 1 7 - 1
13-11-2017 Fynsserien Middelfart 1 - Nyborg 1 3 - 5
13-11-2017 Fynsserien Odense 1 - Tårnet 1 5½ - 2½
13-11-2017 Fynsserien Frem 3 - Nr. Åby Junior 2 5 - 3
13-11-2017 Serie 2 Faaborg 2 - Nyborg 2 1½ - 2½
13-11-2017 Serie 2 Faaborg 3 - Ejby 2 ½ - 3½
13-11-2017 Serie 1 Kreds 2 Ullerslev 1 - Frem 4 3½ - 4½
13-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Midtfyn 1 - Tårnet 2 3 - 5
13-11-2017 Serie 1 Kreds 1 Årslev 1 - Læseforeningen 3 3½ - 4½
26-10-2017 Serie 2 Nr. Åby Junior 4 - Ejby 2 1 - 3
26-10-2017 Serie 1 Kreds 1 Nr. Åby Junior 3 - Midtfyn 1 4½ - 3½
26-10-2017 Serie 1 Kreds 1 Læseforeningen 3 - Tårnet 2 4½ - 3½
26-10-2017 Fynsserien Læseforeningen 2 - Middelfart 1 6 - 2
24-10-2017 Serie 1 Kreds 2 Ejby 1 - Ullerslev 1 7½ - ½
23-10-2017 Serie 1 Kreds 1 Odense 2 - Årslev 1 2½ - 4½
23-10-2017 Serie 1 Kreds 2 Odense 3 - Frem 4 1½ - 6½
23-10-2017 Fynsserien Odense 1 - Nr. Åby Junior 2 5½ - 2½
23-10-2017 Fynsserien Nyborg 1 - Tårnet 1 3 - 5
23-10-2017 Fynsserien Frem 3 - Faaborg 1 1 - 7
23-10-2017 Serie 1 Kreds 2 Assens 1 - Sydøstfyn 3 4½ - 3½
23-10-2017 Serie 2 Faaborg 2 - Faaborg 3 4 - 0
23-10-2017 Serie 2 Nyborg 2 - Nyborg 3 3 - 1