Arbejder ...

loading
februar 15 2018
Af: christian

Afgørelsen kan ses ved at klikke på "Protest vedr. Helsingør - Sjælsø" til højre.

februar 15 2018
Af: christian

Topscorepræmie gives til holdspillere, der vinder alle sin kampe i alle runder i sin række.
Kun Michael Nielsen fra Sjkælsø-3 kan opnå topscorepræmie i årets Holdturnering

februar 5 2018
Af: christian

Spillested: Hillerøds lokaler kl 19:30
Hillerød stiller med alle materialer og kampledere
"Hjemmehold" skal møde 20 min før kampen og hjælpe med opstilling.
"Udeholdene skal hjælpe med oprydning

februar 5 2018
Af: christian

Spillested-: Ellegården kl 19:30
Furesø stiller med det meste materiale og  2 kampledere.
"Hjemmehold" skal møde 20 min før kampen og hjælpe med opstilling OG MEDBRINGE URE.
"Udeholdene skal hjælpe med oprydning

februar 5 2018
Af: christian

Spillested-: Allerød bibliotek 1 sal kl. 19:30.
Allerød stiller med alt materiale og  2 kampledere.
"Hjemmehold" skal møde 20 min før kampen og hjælpe med opstilling
"Udeholdene skal hjælpe med oprydning

februar 5 2018
Af: christian

Spillesterd: Allerød bibliotek, Store sal.kl.12:00
Allerød stiller med alt matreiale og 2 kampledere.
"Hjemmeholden" skal møde 20 min før kampen og hjælpe med opstilling
"Udeholdene" skal hjælpe med oprydning

januar 23 2018
Af: christian

Nye starttider:
Lørdaqg den.10.02 mod Allerød: kampstart kl. 14:00.
Søndag den  11.02 mod Sjælsø: kampstart kl  11.00.

september 24 2017
Af: christian

M-rækken: Fællesafslutning hos Allerød Sø. 4.3 kl. 12.00
A-Rækken:Fællesafsdlutning hos Allerød To  8.3i kl 19.30  
B-Rækken: Fællesafslutning hos Furesø Ti  6.3 kl 19.30    Hjemmehold skal medbringe urer
C-Rækken: Fællesafslutning hos Hillerød Ti  6.3 kl 19.30

september 24 2017
Af: christian

Runde 1: Roskilde-2 Bornholm-2            Lø. 2.12 kl 13.00 hos Roskilde
Runde 2: Bornholm-2 Egedal-Jyllinge-1 Lø. 2.12 kl 18.30 hos Roskilde
Runde 3. Solrød-1 Bornholm-2               Sø 3.12 kl 12.00 hol Solrød
Runde 4: Bornholm-2 Nordkalotten-2      Lø 13.1 kl 12.00 hos Nordkalotteholmn
Runde 5: Hillerød-3 Bornholm-2             Sø 14.1 kl 12.00 hos Hillerød
Runde 6: Bornholm-2 Sjælsø-2              Sø. 11.2 kl 12.00 hos Sjælsø
Runde 7: Allerød-3 Bornholm-2              Lø. 10.2 hos Allerød

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
M-Rækken Tabel
A-Rækken Tabel
B-Rækkken Tabel
C-Rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
20-02-2018 B-Rækkken Gribskov 2 - Espergærde 1 1½ - 6½
15-02-2018 C-Rækken Nordkalotten 3 - Sjælsø 3 1 - 3
15-02-2018 A-Rækken Allerød 3 - Roskilde 2 5½ - 2½
15-02-2018 C-Rækken Allerød 6 - Solrød 2 3 - 1
14-02-2018 B-Rækkken Frederiksværk 1 - Allerød 5 7½ - ½
14-02-2018 A-Rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 6 - 2
13-02-2018 B-Rækkken Hillerød 4 - Allerød 4 4½ - 3½
13-02-2018 B-Rækkken Helsingør 3 - Furesø 2 4 - 4
13-02-2018 A-Rækken Egedal-Jyllinge 1 - Hillerød 3 0 - 8
12-02-2018 B-Rækkken Espergærde 1 - Frederikssund 2 6 - 2
12-02-2018 C-Rækken Fredensborg 2 - Frederiksværk 2 1½ - 2½
11-02-2018 M-Rækken Frederikssund 1 - Helsingør 2 7 - 1
11-02-2018 M-Rækken Roskilde 1 - Allerød 2 5½ - 2½
11-02-2018 M-Rækken Fredensborg 1 - Allerød 1 ½ - 7½
11-02-2018 A-Rækken Bornholm 2 - Sjælsø 2 4 - 4
11-02-2018 M-Rækken Sjælsø 1 - Gribskov 1 5 - 3
10-02-2018 A-Rækken Allerød 3 - Bornholm 2 4 - 4
01-02-2018 B-Rækkken Frederikssund 2 - Gribskov 2 4 - 4
01-02-2018 B-Rækkken Allerød 4 - Frederiksværk 1 3½ - 4½
01-02-2018 B-Rækkken Allerød 5 - Espergærde 1 1 - 7
01-02-2018 A-Rækken Nordkalotten 2 - Egedal-Jyllinge 1 4½ - 3½
31-01-2018 C-Rækken Frederiksværk 2 - Allerød 6 1 - 3
30-01-2018 B-Rækkken Furesø 2 - Hillerød 4 6½ - 1½
30-01-2018 A-Rækken Roskilde 2 - Solrød 1 2½ - 5½
30-01-2018 C-Rækken Hillerød 5 - Nordkalotten 3 ½ - 3½
29-01-2018 C-Rækken Sjælsø 3 - Fredensborg 2 4 - 0
29-01-2018 A-Rækken Sjælsø 2 - Allerød 3 4½ - 3½
28-01-2018 M-Rækken Helsingør 2 - Sjælsø 1 1½ - 6½
28-01-2018 M-Rækken Gribskov 1 - Fredensborg 1 3½ - 4½
28-01-2018 M-Rækken Allerød 2 - Frederikssund 1 4 - 4
28-01-2018 M-Rækken Allerød 1 - Roskilde 1 6 - 2
24-01-2018 B-Rækkken Frederiksværk 1 - Gribskov 2 6½ - 1½
23-01-2018 B-Rækkken Furesø 2 - Allerød 4 5½ - 2½
23-01-2018 B-Rækkken Hillerød 4 - Frederikssund 2 4½ - 3½
23-01-2018 B-Rækkken Helsingør 3 - Allerød 5 4½ - 3½
18-01-2018 C-Rækken Nordkalotten 3 - Solrød 2 1½ - 2½
18-01-2018 A-Rækken Allerød 3 - Hillerød 3 1 - 7
17-01-2018 B-Rækkken Frederiksværk 1 - Furesø 2 3½ - 4½
16-01-2018 A-Rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 1 1½ - 6½
16-01-2018 B-Rækkken Hillerød 4 - Helsingør 3 6 - 2
16-01-2018 B-Rækkken Gribskov 2 - Allerød 5 5½ - 2½
15-01-2018 C-Rækken Fredensborg 2 - Hillerød 5 3 - 1
15-01-2018 C-Rækken Sjælsø 3 - Frederiksværk 2 3 - 1
15-01-2018 B-Rækkken Espergærde 1 - Allerød 4 3½ - 4½
15-01-2018 A-Rækken Sjælsø 2 - Roskilde 2 5½ - 2½
14-01-2018 A-Rækken Hillerød 3 - Bornholm 2 5 - 3
14-01-2018 M-Rækken Roskilde 1 - Fredensborg 1 6 - 2
14-01-2018 M-Rækken Frederikssund 1 - Allerød 1 3 - 5
14-01-2018 M-Rækken Sjælsø 1 - Allerød 2 6½ - 1½
14-01-2018 M-Rækken Helsingør 2 - Gribskov 1 5 - 3