Arbejder ...

loading
januar 24 2019
Af: MichaelVNielsen

NYT: mange har ventet spændt på at høre hvor fællesafslutningerne afholdes. Nu er det endelig på plads:

Fynsserien: Nyborg

Serie 1 8-mands: FREM

Serie 1 6-mands: Nr. Åby

Serie 2: Ejby

december 6 2018
Af: MichaelVNielsen

Denne holdkamp, er med enighed mellem parterne, udskudt til uge 3.

mvh

TL Michael V. Nielsen

oktober 19 2018
Af: MichaelVNielsen

Disse spillere er fritaget fra noteringspligt, mod 10 minutter nedsættelse af betænkningstid:

Morten Emil Jannick (Odense) har fået tildelt dispensation pr 13/01 - 19 og sæsonen ud, fra noteringspligt

Flemming Petersen (Odense) er fritaget for noteringspligt

Ardak Grigorian (Nr. Åby Junior) er fritaget for noteringspligt

Thomas Johansen (Fåborg) er fritaget for noteringspligt.

Henning Nielsen (Sydøstfyn) er fritaget for noteringspligt - og kan medbringe eget bræt og brikker med stor farvekontrast mellem sort og hvid.

Villy Nielsen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Simon Porsager (Odense) medbringer hjæper, der udfører træk, trykker på ur og noterer trækkene efter Simons anvisninger.

Erling Rasmussen (Læseforeningen) er fritaget for noteringspligt.

Alle nyheder

Yderligere info

Info
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Fynsserien Tabel
Serie 1 8-mandshold Tabel
Serie 1 6-mandshold Tabel
Serie 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
07-02-2019 Serie 1 8-mandshold Læseforeningen 3 - Tårnet 2 4½ - 3½
07-02-2019 Fynsserien Læseforeningen 2 - Frem 2 1½ - 6½
07-02-2019 Serie 2 Læseforeningen 4 - Faaborg 2 2 - 2
05-02-2019 Fynsserien Ejby 1 - Middelfart 1 3½ - 4½
05-02-2019 Serie 1 6-mandshold Sydøstfyn 3 - Nyborg 2 1½ - 4½
05-02-2019 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 3 3 - 1
04-02-2019 Fynsserien Tårnet 1 - Sydøstfyn 2 4 - 4
04-02-2019 Fynsserien Odense 1 - Nyborg 1 3 - 5
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Odense 2 4 - 4
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Midtfyns 1 4 - 4
04-02-2019 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Årslev 1 6½ - 1½
04-02-2019 Serie 1 6-mandshold Assens 1 - Nr. Åby Junior 2 2 - 4
15-01-2019 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Ejby 1 6 - 2
14-01-2019 Fynsserien Nyborg 1 - Læseforeningen 2 5½ - 2½
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Midtfyns 1 - Læseforeningen 3 2 - 6
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Tårnet 2 - Frem 4 7 - 1
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Årslev 1 - Ullerslev 1 6 - 2
14-01-2019 Fynsserien Frem 2 - Tårnet 1 6 - 2
14-01-2019 Fynsserien Middelfart 1 - Odense 1 2½ - 5½
14-01-2019 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Frem 3 2 - 6
06-12-2018 Fynsserien Læseforeningen 2 - Middelfart 1 4½ - 3½
06-12-2018 Serie 1 8-mandshold Læseforeningen 3 - Årslev 1 3 - 5
04-12-2018 Serie 2 Ejby 2 - Læseforeningen 4 2 - 2
04-12-2018 Fynsserien Ejby 1 - Tårnet 1 0 - 8
03-12-2018 Serie 2 Faaborg 2 - Faaborg 3 3 - 1
03-12-2018 Serie 1 6-mandshold Assens 1 - Sydøstfyn 3 3 - 3
03-12-2018 Serie 1 6-mandshold Nyborg 2 - Nr. Åby Junior 2 3 - 3
03-12-2018 Fynsserien Odense 1 - Sydøstfyn 2 3½ - 4½
03-12-2018 Fynsserien Nyborg 1 - Frem 2 2½ - 5½
03-12-2018 Serie 1 8-mandshold Frem 3 - Frem 4 5½ - 2½
03-12-2018 Serie 1 8-mandshold Ullerslev 1 - Odense 2 3½ - 4½
03-12-2018 Serie 1 8-mandshold Midtfyns 1 - Tårnet 2 2 - 6
15-11-2018 Serie 2 Læseforeningen 4 - Faaborg 3 2 - 2
13-11-2018 Serie 2 Ejby 2 - Faaborg 2 0 - 4
13-11-2018 Serie 1 6-mandshold Sydøstfyn 3 - Nr. Åby Junior 2 2½ - 3½
13-11-2018 Fynsserien Sydøstfyn 2 - Læseforeningen 2 4½ - 3½
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Tårnet 2 - Frem 3 3 - 5
12-11-2018 Serie 1 6-mandshold Assens 1 - Nyborg 2 2 - 4
12-11-2018 Fynsserien Frem 2 - Ejby 1 7 - 1
12-11-2018 Fynsserien Tårnet 1 - Odense 1 4½ - 3½
12-11-2018 Fynsserien Middelfart 1 - Nyborg 1 3½ - 4½
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Frem 4 - Ullerslev 1 3½ - 4½
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Odense 2 - Læseforeningen 3 4 - 4
12-11-2018 Serie 1 8-mandshold Årslev 1 - Midtfyns 1 7 - 1
25-10-2018 Serie 1 6-mandshold Nr. Åby Junior 2 - Assens 1 2 - 4
25-10-2018 Fynsserien Læseforeningen 2 - Tårnet 1 3½ - 4½
25-10-2018 Serie 1 8-mandshold Læseforeningen 3 - Frem 4 3 - 5
22-10-2018 Fynsserien Middelfart 1 - Frem 2 1½ - 6½
22-10-2018 Serie 2 Faaborg 2 - Læseforeningen 4 0 - 3
22-10-2018 Fynsserien Odense 1 - Ejby 1 7½ - ½